Skocz do zawartości
IGNOROWANY

demontaz boczkow tylnych drzwi


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chce naprawic klamke tylnych drzwi lewych, czy ktos moze mi pomoc przy demontazu boczkow? gdzie sa srubki, zatrzaski, co moge pociagnac, zeby nie urwac, itp. jest duzo o drzwiach na forum, ale wszyscy pisza o przednich a mi chodzi o tylne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Ja rozbierałem cały środek w swojej audiczce więc mam nadzieje, że będę mógł pomóc ;0

Na początku musisz zdjąć korbkę od szyby (chyba, że masz elektryczne szyby ;))

W tym celu musiosz zdjąć plastik nałożony na korbkę przesuwając go w stronę od kółka do pokręcania (gaeczki, kulki ;)) następnie odkręcasz śrubke e korbce i zdejmujesz korbkę ;)

Dalej odkręcasz dwa wkręty znajdujące się na krawędzi drzwi/tapicerki u góry, jeden jest na tej krawędzi którą widać po otwarciu drzwi drugi na drugiej ;) Teraz pozostaje tylko podnoszenie z wyczuciem tapicerki do góry i później gdy będzie haczyć o wałek od podnoszenia szyb pociągasz ją do siebie i top wszystko ;)

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Dalej odkręcasz dwa wkręty znajdujące się na krawędzi drzwi/tapicerki u góry, jeden jest na tej krawędzi którą widać po otwarciu drzwi drugi na drugiej ;) Teraz pozostaje tylko podnoszenie z wyczuciem tapicerki do góry i później gdy będzie haczyć o wałek od podnoszenia szyb pociągasz ją do siebie i top wszystko ;)

Powodzenia ;)

Hola hola. nie tak szybko. Są jeszcze śrubki pod tym czarnym plastikiem za który łapie się przy zamykaniu drzwi. Trzeba go odkręcić a później te śrubeczki co są pod nim i wtedy ciągnąć do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem, boczki z tyłu sciąga sie tak samo jak z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, sprawdzilem co bylo przyczyna niesprawnosci tylnej klamki - peknieta 'eska' trzymajaca haczyk linki :/ trzeba nowa klamke znalezc.

PS

zachecony powodzeniem w rozbieraniu drzwi, wymienilem peknieta sprezynke drzwiach kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachecony powodzeniem w rozbieraniu drzwi, wymienilem peknieta sprezynke drzwiach kierowcy

a skad dorwales sprezynke :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pytania. Wlasnie skad? Pewnie z kontowni. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pytania. Wlasnie skad? Pewnie z kontowni. :mrgreen:
z dlugopisa pewnie :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dlugopisa pewnie :razz:

Eeeeeee takim magikiem to on chyba nie jest. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z długopisa to sie raczej ne nada no chyba ze troche ja zrezał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drzwi tylnych :) urwala mi sie ta plaska 'eska', o ktora zahacza sie linke wiec sprezynka i tak nie byla potrzebna bo klamka jest do wymiany.

a sprezynke da sie naprawic - rozwinac jeden czy dwa zwoje. co prawda bedzie to dluga, precyzyjna i ciezka robota, ale wg dziadka, ktory budowal silniki do samolotow da sie to zrobic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tak to i jak potrafie wyjac z jednego i wlozyc do drugiego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drzwi tylnych :) urwala mi sie ta plaska 'eska', o ktora zahacza sie linke wiec sprezynka i tak nie byla potrzebna bo klamka jest do wymiany.

No to rzeczywiscie przy okazji zrobiles przednia klamke. My tu myslimy co i jak, a tu prosze. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywicie - zapomnialem o uchwycie od drzwi ;) Ale wazne ze sie udalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli wyjasnienia.. naszukalem sie tych srubek w zaslepkach godzine... suma summarum w a4 b6 sa 3 sruby pod dekorem i jedna od spodu plastikowej raczki od tylu.. i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...