Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik A4 B7


Gunciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 B7, chciałbym wymienić licznik w nim ponieważ jest trochę paskudny.
Moje pytanie do was, czy licznik z B6 będzie pasował do B7? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gunciak napisał:

Witajcie,

od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 B7, chciałbym wymienić licznik w nim ponieważ jest trochę paskudny.
Moje pytanie do was, czy licznik z B6 będzie pasował do B7? 

Nie będzie działał jak należy. Szukaj z b7,jak masz obecnie czerwonkę to już za 100 zł możesz wyrwać kolor eu do b7.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, że gdzie bym nie szukał liczników to wszędzie mi te do b6 wyskakują, albo jakieś z cenami kosmicznymi, bądź angliki.
Jakiś konkretny kod licznika do b7 jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer licznika zalezy od twojego rocznika modelowego ( zakres vin )  jak i silnika ( chodzi o typ immo ) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Banan napisał:

Numer licznika zalezy od twojego rocznika modelowego ( zakres vin )  jak i silnika ( chodzi o typ immo ) 

A jest ktoś w stanie z was określić mi dokładnie jakiego licznika szukać, jeśli podam jakieś dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gunciak napisał:

A jest ktoś w stanie z was określić mi dokładnie jakiego licznika szukać, jeśli podam jakieś dane?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Langista napisał:

 

O, dzięki. Postudiuje trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, azalewsk napisał:

A czy po wymianie licznika zadziała immo?

Jak zostanie dopisany odpowiednim sprzętem to wszystko będzie działało jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli to będzie pasujacy generacja immo  licznik 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie, ogólnie wyjąłem licznik ze swojego audi, aby sprawdzić numery, tak dla jasności abym wiedział czego szukać. Problem lecz zaczął tkwić w tym, że jedyna naklejka jaka się uchowała bez zamazań to ta na poniższym zdjęciu. Reszta naklejek była tak starta, że nie było na nich kompletnie nic. Biała ściana :DProszę o pomoc, gdyż potrzebuje koniecznie wymienić swój licznik na nowy w b7. Jeśli jest tutaj jakaś osoba, która np po numerze vin będzie mi w stanie podesłać licznik, który by pasował do mojego Audi bez problemu, będę niezmiernie wdzięczny. 

116706764_285937365804771_7648380434760710766_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gunciak napisał:

Witajcie ponownie, ogólnie wyjąłem licznik ze swojego audi, aby sprawdzić numery, tak dla jasności abym wiedział czego szukać. Problem lecz zaczął tkwić w tym, że jedyna naklejka jaka się uchowała bez zamazań to ta na poniższym zdjęciu. Reszta naklejek była tak starta, że nie było na nich kompletnie nic. Biała ściana :DProszę o pomoc, gdyż potrzebuje koniecznie wymienić swój licznik na nowy w b7. Jeśli jest tutaj jakaś osoba, która np po numerze vin będzie mi w stanie podesłać licznik, który by pasował do mojego Audi bez problemu, będę niezmiernie wdzięczny. 

116706764_285937365804771_7648380434760710766_n.jpg

To nie ta naklejka,kod musi mieć początek 8E0..... poza tym ktoś już grzebał w tym liczniku. Podłącz się vcdsem z licznikiem i będzie podany jego kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

To nie ta naklejka,kod musi mieć początek 8E0..... poza tym ktoś już grzebał w tym liczniku. Podłącz się vcdsem z licznikiem i będzie podany jego kod.

Wiem, że jest grzebane. Nawet bym powiedział, że dość sporo było w samym samochodzie grzebane itd. Ogólnie na tarczy ktoś sobie od prędkościomierza jakąś naklejkę przykleił, że czcionka nawet jest inna i kolor jakiś żółty. Nie wiem czy to kiedyś anglik przypadkiem nie był, dlatego też próbuje do tego wszystkiego małymi krokami dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeslij kod silnika i numer VIN ( wystarczy rocznik modelowy ) - a nalepiej wrzuć swój VIN do tematu

wyjdzie co tam było fabrycznie a co jest teraz , no i wrzuć fotki tego licznika przy okazji 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Banan napisał:

podeslij kod silnika i numer VIN ( wystarczy rocznik modelowy ) - a nalepiej wrzuć swój VIN do tematu

wyjdzie co tam było fabrycznie a co jest teraz , no i wrzuć fotki tego licznika przy okazji 

No akcja jest taka, że na naklejce jest kod silnika BKE, ale na silniku wybity jest BRB. Tym bardziej, że skrzynia jest 6 biegowa włożona, więc cholera go wie, a numer vin to: WAUZZZ8E46A028062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z etki wynika że licznik 8e0920933T lub TX będzie odpowiedni dla BKE z twoim VIN ale powstaje pytanie Czu nie miałeś jakiegoś swapa na BRB ale to wtedy ECU silnika też by musiałoby wymienione - wtedy licznik 8E0920933N lub NX

 

te numery są podane wg ETKI ( czyli katalogu czeski zamiennych )  i z reguły z fabryki były inne montowane dlatego nie ma co się sztywno trzymać numeracji bardziej tego z jakiego auta pochodzi 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Banan napisał:

z etki wynika że licznik 8e0920933T lub TX będzie odpowiedni dla BKE z twoim VIN ale powstaje pytanie Czu nie miałeś jakiegoś swapa na BRB ale to wtedy ECU silnika też by musiałoby wymienione - wtedy licznik 8E0920933N lub NX

 

te numery są podane wg ETKI ( czyli katalogu czeski zamiennych )  i z reguły z fabryki były inne montowane dlatego nie ma co się sztywno trzymać numeracji bardziej tego z jakiego auta pochodzi 

No własnie to jest pytanie, co w końcu z tym silnikiem. Z drugiej strony problemem jest to, że osobiście nie mogę sprawdzić jaki licznik jest aktualnie założony. Bo naklejka z numerem jest biała i już nic nie widać na niej. Mnie się wydaje właśnie, że silnik był wymieniany ze względu, iż na silniku wybite jest BRB. Czytałem gdzieś też, że ponoć BKE nie były ze skrzyniami 6 biegowymi, ale to zawsze można wymienić, więc cholera wie co tam było grzebane :/ Nie mam też interfejsu aby sobie pod VAGCom podłączyć i sprawdzić wszystkiego. Jeden koleś to komputer mi podłączył to sobie tylko błędy pousuwał i tyle zabawy miał :D Muszę znaleźć jakiegoś ziomeczka co posiedzi ze mną przy tym trochę, bo muszę rozwiązać tę zagadkę :D

Ale dobra coś będę kombinował. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega DEV juz rozkodował twój VIN - angol :decayed: BKE i 5 biegów - dobrze podejrzewałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Banan napisał:

kolega DEV juz rozkodował twój VIN - angol :decayed: BKE i 5 biegów - dobrze podejrzewałeś 

Wszystko jasne :)
Byłem dziś u znajomego mechanika i podał mi numer licznika fabrycznego z silnika BKE 8e0920951bx
Zarazem jestem przekonany, że swap był na BRB ze 6 biegową skrzynią. Dlatego pytanie teraz jaki kod licznika będzie pod BRB
? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

951b to angol - a tarcze jakie masz? 

Moze i swap byl ale pytanie czy ecu z bke nie zostało :wink:

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...