Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie doświetlania zakrętów w A4 B9


kikot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy da się zakodować doświetlanie zakrętów przy zwykłych lampach xenon? -  oczywiście A4 b9

W A4 B8 była taka możliwość poprzez światła halogenowe, w lampach B9 (zwykły xenon), są zamontowane żarówki halogenowe i fajnie świecą na boki.

Edytowane przez kikot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ledach jest opcja doświetlania, czy dopiero w matrixach?

Edytowane przez kikot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 08:00, wrclaguna napisał:

w B9 nie ma takiej opcji.

Dziś udało mi się zakodować obd11 w zwykłych lampach Xenon z opcją all wheather lights (nie wiem czy wszystkie auta mają tę opcję) doświetlanie działa do ok 32km/h przy skręceniu kierownica lub włączeniu kierunkowskazu. Dodatkowo po wrzuceniu biegu wstecznego odpalają się dwie strony jednocześnie. Minusem jest brak możliwości ręcznego włączenia all wheather lights po takim kodowaniu. A4B9 2016r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 21:24, kikot napisał:

Witam,

Czy da się zakodować doświetlanie zakrętów przy zwykłych lampach xenon? -  oczywiście A4 b9

W A4 B8 była taka możliwość poprzez światła halogenowe, w lampach B9 (zwykły xenon), są zamontowane żarówki halogenowe i fajnie świecą na boki.

Możesz podrzucić schemat do kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 17:55, MishA4B9 napisał:

Dziś udało mi się zakodować obd11 w zwykłych lampach Xenon z opcją all wheather lights (nie wiem czy wszystkie auta mają tę opcję) doświetlanie działa do ok 32km/h przy skręceniu kierownica lub włączeniu kierunkowskazu. Dodatkowo po wrzuceniu biegu wstecznego odpalają się dwie strony jednocześnie. Minusem jest brak możliwości ręcznego włączenia all wheather lights po takim kodowaniu. A4B9 2016r. 

Skoro udało ci się zakodować, to proszę podziel się tą informacją jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MishA4B9 czy orientujesz sie czy w kodowaniu trzeba jeszcze coś zmienić bo niestety  nie działa doświetlanie po zmianie z Twojego przykładu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 18:37, avantino napisał:

Witaj MishA4B9 czy orientujesz sie czy w kodowaniu trzeba jeszcze coś zmienić bo niestety  nie działa doświetlanie po zmianie z Twojego przykładu Pozdrawiam

Nic więcej nie zmieniałem, u kilku osób też już to zrobiłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 18:37, avantino napisał:

Witaj MishA4B9 czy orientujesz sie czy w kodowaniu trzeba jeszcze coś zmienić bo niestety  nie działa doświetlanie po zmianie z Twojego przykładu Pozdrawiam

Jak nie działa to spróbuj jeszcze tak.

Sterownik 09

Byte 33

Bit 1 na 0

Bit 2 na 1 

Bit 3 na 0 

BTW. Pan wrclaguna kasuje posty, w których ktoś wytyka jego błędne wypowiedzi...To już drugi raz jak mój post jest usuwany, bo odniosłem się do jego  wypowiedzi. Może prowadząc firmę powinien się Pan najpierw dokształcić, a potem pisać błędne porady na forum i usuwać posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla MishA4B9

Doświetlanie zakrętów działa , ale coś poszło nie tak, bo przestały mi działać przeciwmgłowe.

Zrobiłem jednocześnie wg. przykładu długie kodowanie i pozmieniałem bity.

Uwaga!

Zadziałało po włączeniu i wyłączeniu radia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 17:55, MishA4B9 napisał:

Dziś udało mi się zakodować obd11 w zwykłych lampach Xenon z opcją all wheather lights (nie wiem czy wszystkie auta mają tę opcję) doświetlanie działa do ok 32km/h przy skręceniu kierownica lub włączeniu kierunkowskazu. Dodatkowo po wrzuceniu biegu wstecznego odpalają się dwie strony jednocześnie. Minusem jest brak możliwości ręcznego włączenia all wheather lights po takim kodowaniu. A4B9 2016r. 

Dopiero się wczytałem w ten post i jest tak jak u mnie "albo rybki albo akwarium" , ale i tak wolę doświetlanie zakrętów niż światła przeciwmgłowe.

Myślę jeszcze nad zmianą żarówek (barwa pasująca do xenon) i tu pytanie czy po wymianie np. na Osram LED nie będzie wyskakiwał błąd o przepaleniu żarówki? 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 17:19, kikot napisał:

Dopiero się wczytałem w ten post i jest tak jak u mnie "albo rybki albo akwarium" , ale i tak wolę doświetlanie zakrętów niż światła przeciwmgłowe.

Myślę jeszcze nad zmianą żarówek (barwa pasująca do xenon) i tu pytanie czy po wymianie np. na Osram LED nie będzie wyskakiwał błąd o przepaleniu żarówki? 

Pozdr.

 

Myślę, że bez dodatkowych rezystorów w tym wypadku się nie obędzie, pomijając oczywiście nielegalność takiej modyfikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 17:19, kikot napisał:

Dopiero się wczytałem w ten post i jest tak jak u mnie "albo rybki albo akwarium" , ale i tak wolę doświetlanie zakrętów niż światła przeciwmgłowe.

 

 

To pogratulować auta, które nie dostanie przeglądu. Światła przeciwmgielne nie są oświetleniem obowiązkowym ale jeżeli masz je fabrycznie zamontowane muszą one świecić i spełniać swoją funkcję. 

Podoba sytuacja ma się z wycieraczką tylnej szyby. Nie jest obowiązkowa i możesz ją zdemontować i zaślepić otwór w szybie. Jeżeli natomiast masz tą wycieraczkę na szybie musi ona działać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 20:16, Muskel1 napisał:

To pogratulować auta, które nie dostanie przeglądu. Światła przeciwmgielne nie są oświetleniem obowiązkowym ale jeżeli masz je fabrycznie zamontowane muszą one świecić i spełniać swoją funkcję. 

Podoba sytuacja ma się z wycieraczką tylnej szyby. Nie jest obowiązkowa i możesz ją zdemontować i zaślepić otwór w szybie. Jeżeli natomiast masz tą wycieraczkę na szybie musi ona działać. :hi:

Kolego, przekodowanie tego zajmuje ok. 3 min łącznie z nawiązaniem połączenia, naprawdę nie jest problemem odwrócenia działania. Ja również wolę doświetlanie zakrętów z którego korzystam codziennie niż mieć przeciwmgielne z przodu, które hmmmm..... nie pamiętam kiedy ostatni raz mogłyby mi się przydać :) Wszystko zależy od punktu siedzenia i kto co potrzebuje ale cieszymy się Twoją rozległą wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MishA4B9 napisał:

Wszystko zależy od punktu siedzenia i kto co potrzebuje ale cieszymy się Twoją rozległą wiedzą :)

Nie ma sprawy, jak będziesz miał jakieś pytania to wiesz gdzie mnie szukać:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 19:34, MishA4B9 napisał:

To pogratulować auta, które nie dostanie przeglądu. Światła przeciwmgielne nie są oświetleniem obowiązkowym ale jeżeli masz je fabrycznie zamontowane muszą one świecić i spełniać swoją funkcję. 

Może jestem w błędzie, ale nie pamiętam aby podczas przeglądu sprawdzali mi światła przeciwmgielne z przodu. Tylne tak, chyba prosili o włączenie.

Zastanawiam się również nad sensem włączania (w czasie mgły) świateł przednich przeciwmgłowych jak one są zamontowane na wysokości świateł mijania i jeszcze świecą na boki - pomagają tylko oświetlić namalowane pasy na jezdni i pobocze, ale przed maską sam. Co innego halogeny zamontowane nisko w zderzaku, które rzeczywiście pomagają w widoczności. 

Takie są moje doświadczenia, może macie inne - próbuje sobie usprawiedliwić brak przeciwmgłowych.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie zakodowałem to doświetlanie, fajna sprawa. Z przeglądem nie miałem problemów nawet w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej audi a4 b9 zmieniłem kodowanie tak jak wyżej napisał kolega i nie działa doswietlanie zakrętów a świata przeciwmgielne działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Daniel0605 napisał:

Ja w swojej audi a4 b9 zmieniłem kodowanie tak jak wyżej napisał kolega i nie działa doswietlanie zakrętów a świata przeciwmgielne działają 

Czym kodowałeś i co dokładnie zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...