Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima nie chce się włączyć a4 b9


mateusz16

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Weź pod uwagę to, że w Audi Ci zamiennika nie zamontują wiec nie ma co porównywać.

Nie gniewaj się także ale nie rozumiem toku myślenia. Chcesz jeździć A5 FY a gdy przyjdzie zapłacić za naprawę, która naprawde nie jest nie wiem jak droga, to nagle patrzysz na monety.

 

Spoko nie gniewam się, ale jak dla mnie mój samochód ma już 6 lat i nie jest to nówka z salonu. Nie jest to też Audi R8, a zwykła A5. Gdyby to była poważna naprawa, coś skomplikowanego, to nawet bym się nie zastanawiał i wydał pieniądze na ASO lub dobrego mechanika, jednak wymiana skraplacza wydaje się naprawdę bardzo prosta.

 

Nawet jeżeli będę musiał pojechać na odessanie czynnika, ale jeżeli mogę zaoszczędzić 2000zł to to zrobię, bo mogę sobie za to kupić coś fajnego, zamiast pakować w samochód i na 99% nie będzie różnicy, czy wymiany dokonałem ja, czy serwis AUDI więc po co przepłacać? Nie jest to część "krytyczna" w samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawa wygląda z zamiennikami po kilku latach i z tego powodu nie eksperymentowałbym z nimi aby mieć na kilka lat spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wiem jak sprawa wygląda z zamiennikami po kilku latach i z tego powodu nie eksperymentowałbym z nimi aby mieć na kilka lat spokój.

A czy mogę wymienić czujnik wysokiego ciśnienia, bez odsysania czynnika? Czy to również spowoduje uwolnienie gazu? Pytam, bo może zacznę od najprostszej wymiany w przypadku gdyby to jednak czujnik był wadliwy. 

Edytowane przez dazwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić.

 

Trochę czynnika ucieknie, ale jak będziesz szybko i sprawnie dokręcać, to może 50g stracisz. One są na wentylu i otwarty jest tylko przez pierwsze 3-4 zwoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dazwid napisał(a):

A czy mogę wymienić czujnik wysokiego ciśnienia, bez odsysania czynnika? Czy to również spowoduje uwolnienie gazu? Pytam, bo może zacznę od najprostszej wymiany w przypadku gdyby to jednak czujnik był wadliwy. 

Jeżeli chcesz już wymienić ten czujnik to kup sobie tylko oryginalny z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli chcesz już wymienić ten czujnik to kup sobie tylko oryginalny z ASO.

 

Co do czujnika to wiem, że tylko oryginał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 20:09, mateusz16 napisał(a):

Na wyświetlaczu nie mogę włączyć klimy, opcję są niedostępne:

mialem tak przez chwile, ale zauwazylem ze to w momencie jak tak jak u Ciebie na wyswietlaczu wentylator byl na minimum a bylo bardzo goraco - nie wiem czy to ma zwiazek. W kazdym razie po wcisnieciu "auto" na pokretle klima sie zalaczyla na ON i dzialala bez problemu.

Jeszcze nie sprawdzalem vcds ale dam znac co pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...