Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazda zapalniczek


GREG1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że temat był już poruszany, ale niestety nie wyczerpany, jak dla mnie. W czasie jazdy wyłączyła mi się kamerka podpięta pod gniazda zapalniczki i po sprawdzeniu stwierdziłem, że nie działają wszystkie trzy gniazda 12V. Po podpięciu kamerki pod USB w podłokietniku - działa poprawnie. Odnalazłem w schemacie, że powinien za to odpowiadać bezpiecznik nr 6 z czarnej listwy C w bagażniku. Niestety przepatrzyłem wszystkie bezpieczniki - bagażnik, kokpit oraz podnóżek i nie znalazłem ani czarnej listwy, ani bezpiecznika o nr 6. Jak ktoś już ogarniał ten temat, to gorąca prośba o podpowiedź, zanim udam się do elektryka - może wystarczy wymiana bezpiecznika, tylko którego? Będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj profil bo sa sprzeczne dane. O jakii model się rozchodzi? Bo nie ma A4  w wersji sportback i B9 z silnikiem 1B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, wpisywane było na szybko i coś mogłem pomieszać. Już jest ok. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej źle, oznaczenie silnika (CR-silniki w tych modelach maja 4 litery, jezeli masz 2.0 TDI to jest któryś z tych: DEUC, DEUA,DETA). Bezpiecznik nr. 40 jest odpowiedzialny za zapalniczki i gniazdka. Zaznaczyłem na zielono.Sportback sa  A3, A5, A7. A4 jest tylko Avant i Sedan?

 

20200801_181338.jpg

 

$_10-2.JPG

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Na wschodni rynek kompletowany był jako Sportback i ma wzmocniona ramę, czego w PL nie ma, ale mniejsza o nazwy. Pytanko tylko, które to: kokpit, podnóżek czy bagażnik? Raczej któreś z dwóch pierwszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o nazwe kolego tylko o bryłe. Masz limuzyne czy kombi?

Limuzyna= Sedan  Kombi=Avant

Szukaj w nogach przy słupku A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę podałem Ci niewłaściwą rozpiskę bezpieczników. To jest od Audi A3 8V.

Zobacz u siebie pod lewą nogą kierowcy jak wygląda ta puszka z bezpiecznikami u Ciebie. 

Sa 2 różne z tego co widze

 

20200801_212309.jpg

20200801_212222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Z samego rana zrobię fotkę z podnóżka i może też z lewej strony kokpitu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest 40 czerwony w pidnòżku, tylko czy to ten? Załączam fotkę.

159636666223421720160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnym rysunku rząd opisany jako ST3 i tam jest bezpiecznik 6. Liczone w rzędzie od dołu w góre tak jak na rysunku pokazane. On jest odpowiedzialny za moduł centralnej elektryki (zgodnie z opisem w ELSA). Na zagranicznym opisie (rząd C) jest ten bezpiecznik odpowiedzialny za gniazda zapalniczki (Sockets).

20200801_212250.jpg

20200802_131655.jpg

 

20200802_131723.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie byłaby to trzecia żòłta dwudziestka pod trzema zielonymi trzydziestka mi po prawej? Czy źle liczę wg mojego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij tą różową ramkę i licz też miejsca w których nie ma bezpieczników. Jeżeli dobrze widze to ta pierwsza (licząc od dołu tak jak na rysunku liczone) dwudziestka. Sprawdz miernikiem a nie na oko.  Wyjmik ramkę, jeden biegun miernika daj na masse a drugim sprawdz oba kontakty bezpiecznika. On ma tam takie srebrne kontakty (punkty)

20200802_142326.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba mam, licząc od góry to środkowa dwudziestka bo jedno gniazdo wolne i środkowa wypada jako szòsta. Gołym okiem widać, że przepalony, załączam foto. 

1596371606633-14048774.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz od dołu liczyć. Numery przypisane sa od dołu. Środkowa 20ka to nr. 7 i odpowiedzialny jest zgodnie ze schematem za moduł tylnych prawych drzwi. Dziwne troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum! Działa jak trzeba. Po wymianie tej środkowej 20 poszło. Dzięki za pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GREG1975 napisał:

Bum! Działa jak trzeba. Po wymianie tej środkowej 20 poszło. Dzięki za pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam

To super :thumbup1: Bezawaryjnej jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...