Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk silnika


Bazzyliano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać co może być przyczyną dziwnego dźwięku podczas uruchamiania zimnego silnika po kilkunastogodzinnym staniu po nocy. Problem występuje tylko przy pierwszym uruchomieniu. Po zgaszeniu od razu silnika drugi raz już problem nie występuje. W załączeniu przesyłam video. Problem występuje od jakiegoś czasu, wcześniej nic nie było. VCDS nie pokazuje żadnych błędów edit: (chodzi o pierwszą sekundę na nagraniu takie "turkotanie")

IMG_1157.MOV

Edytowane przez Bazzyliano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to napinacz łańcucha rozrządu. To że rano klekocze, to normalne. Nie było by normalne, gdyby cały czas klekotał. Wtedy oznaczało by jego zużycie. Możesz sprawdzić ciśnienie oleju w silniku, oraz wyczyścić smoka i miskę olejową. Z filmu taki dźwięk większość 1.8T tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu tak, ale z tyłu pod czapką masz wałki i napinacz na łańcuchu :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej jestem zielony jak na razie w tych tematach. Mam nadzieję że z czasem się nauczę. Czyli chodzi o napinacz z tyłu nie ten z przodu? Ewentualna wymiana wiąże się z wyciąganiem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bazzyliano napisał:

Okej jestem zielony jak na razie w tych tematach. Mam nadzieję że z czasem się nauczę. Czyli chodzi o napinacz z tyłu nie ten z przodu? Ewentualna wymiana wiąże się z wyciąganiem silnika?

Napinacz znajduje się pod pokrywą zaworów. Nie trzeba wyciągać silnika, tylko trzeba rozpiac rozrząd na pasku jeżeli chce się wymienić też łańcuch. U Ciebie objaw jest jak najbardziej normalny. Na razie się tym nie przejmuj. Chyba, że chcesz być chudszy o 2600zl z cewka lub 900zl bez cewki, a z zamiennikow nie polecają, bo są krótkotrwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bazzyliano napisał:

@szpakuziom ok dzięki :)

Spoko, dodam, że na ciepłym silniku jeżeli będzie go mocno słychać, to wtedy musisz się już zainteresować tym tematem :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...