Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternator-rozrusznik stuka po wymianie w ramach 27H2


zb0oj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dwa tygodnie temu wymieniono w moim aucie (B9 2.0 TFSI 252KM Quattro) wymieniono alternator-rozrusznik w ramach akcji serwisowej 27H2.

Dziś po uruchomieniu silnika słychać stukanie, częstotliwość rośnie razem z obrotami. Po otwarciu maski zauważyłem, że dźwięk pochodzi z napinacza paska osprzętu przy alternatorze-rozruszniku (niebieska strzałka) - porusza się on razem ze stukaniem. Dodatkowo, porusza się też obejma na alternatorze-rozruszniku (czerwona strzałka).

Jutro jadę do serwisu z tym, mam nadzieję że naprawa nie potrwa długo bo potrzebuję auta.

Może ktoś z Was miał już taki problem i może coś podpowiedzieć? Czy polecacie jakieś ASO w Warszawie i okolicach?

audi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz ultra ? Pytam z ciekawości, bo ta akcja dotyczy tylko tych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, vvalery napisał:

Ty masz ultra ? Pytam z ciekawości, bo ta akcja dotyczy tylko tych egzemplarzy.

Tak, to jest ultra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i auto pojechało do serwisu, wstępna diagnoza: sprzęgło na alternatorze.

Pan odbierający auto dziwił się, że przy takim przebiegu (35k) to się stało, najprawdopodobniej wadliwa część przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 22:11, vvalery napisał:

Ty masz ultra ? Pytam z ciekawości, bo ta akcja dotyczy tylko tych egzemplarzy.

Z tego co wiem to ta akcja serwisowa nie tyczy się tylko wersji ultra. Posiadam A4 allroad 2019, 245 KM i również dostałem zaproszenie na wymianę. Niestety wg informacji od serwisu wciąż oczekują na części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fantasmagorius napisał:

Z tego co wiem to ta akcja serwisowa nie tyczy się tylko wersji ultra. Posiadam A4 allroad 2019, 245 KM i również dostałem zaproszenie na wymianę. Niestety wg informacji od serwisu wciąż oczekują na części...

Tylko wersji ultra, którą Ty posiadasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vvalery napisał:

Tylko wersji ultra, którą Ty posiadasz ?

Mylisz chyba wersję ultra z mild-hybrid. Na początku mild-hybrid było montowane tylko wersji ultra 190tfsi a później już chyba we wszystkich wersjach benzynowych. Akcja dotyczy wszystkich mild-hybrid, nie tylko ultra.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2.0 TFSI 252KM, rok produkcji 2018 - wg. serwisu ultra + mild-hybrid. Z tego co się dowiedziałem od serwisanta, to najlepiej w tym roczniku sprawdzić przez VIN czy jest ultra, bo w konfiguratorze nie występował wpis a samochód mógł mieć na pokładzie (jak w moim przypadku).

27H2 dotyczy wszystkich mild-hybrid w których występuje alternator-rozrusznik.

Co ciekawe, w bagażniku tam gdzie powinien być subwoofer mam wkręconą samą nakrętkę - tak powinno być? :D

Wracając do tematu - usterka naprawiona przez ASO w tydzień, winnym były rolki napinacza przy alternatorze (alternator wymieniają na nowy, ale zostawiają stary napinacz). Póki co jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ta akcja dopadła. Auto mam z marca tego roku, 2.0 TFSI 150 KM. U mnie też czekają na części aż dotrą z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, proarnes napisał:

Mylisz chyba wersję ultra z mild-hybrid. Na początku mild-hybrid było montowane tylko wersji ultra 190tfsi a później już chyba we wszystkich wersjach benzynowych. Akcja dotyczy wszystkich mild-hybrid, nie tylko ultra.  

Tak sądzę, że kolega właśnie tak myli. O ile się nie mylę mild hybrind idzie od 2018 roku. 

A w moim jedyne co jest ultra to naped: quattro ultra. (swoją drogą z tym też może się mylić) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, endrusss napisał:

Spalanie w trasie .2.0tfsi 190

20200619_194409.jpg

To po tej akcji serwisowej czy jak ? bo co to ma wspólnego z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tej akcji. Jak wiadomo w dalszym ciągu jest spory problem z dostępnością części i tak jak w moim przypadku czekam już od lipca na realizację tej akcji. 

Niemniej jednak w zeszłym tygodniu wysłałem dość mocny list do salonu oraz leasingodawcy. Poskutkowało to tym, że w dniu dzisiejszym dostałem telefon od serwisu, że przeczytali moje zażalenie i znaleźli nawet od razu części dla mnie i mogą mnie umówić z dnia na dzień :)

Także jeśli ktoś dalej ma problem z realizacją tej akcji polecam napisać formę zazalenia/reklamacji. W moim przypadku poskutkowało. Ewentualnie mogę udostępnić ogólna treść mojej wersji pisma :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części chyba już w końcu są, bo dzisiaj  dzwonili z salonu, że mogę się umówić, bo jest dla mnie rozruszniko-alternator. W przyszły piątek jadę więc zobaczę jak to wygląda.

Edytowane przez piteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...