Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży problem z odgrzybieniem klimy


domlo12

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie, pół roku temu kupiłem audi a4 b7 w sedanie, około 3 tygodnie temu zaczął się problem z lekko śmierdzącą klima, udałem się na odgrzybienie (bodajże ultradzwiękiem) oraz nabicie przy okazji, po tygodniu problem powrócił więc zakupiłem izopropanol. Zgodnie z instrukcjami odkreciłem schowek i napryskalem 400ml na parownik, skręciłem całość i włączyłem Klime na 20 stopniach na obieg wewnętrzny na około 10 minut. Kompletnie nic nie pomogło a ja nie wiem już co robić, bo nie mogę nawet ogrzewania włączyć gdy rano jest zimno. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal schowek dostan sie do parownika i daj izopropanol plus sprezone powietrze

roboty troche jest ale daje efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domlo12 napisał:

Dzień dobry Panowie, pół roku temu kupiłem audi a4 b7 w sedanie, około 3 tygodnie temu zaczął się problem z lekko śmierdzącą klima, udałem się na odgrzybienie (bodajże ultradzwiękiem) oraz nabicie przy okazji, po tygodniu problem powrócił więc zakupiłem izopropanol. Zgodnie z instrukcjami odkreciłem schowek i napryskalem 400ml na parownik, skręciłem całość i włączyłem Klime na 20 stopniach na obieg wewnętrzny na około 10 minut. Kompletnie nic nie pomogło a ja nie wiem już co robić, bo nie mogę nawet ogrzewania włączyć gdy rano jest zimno. Proszę o pomoc.

Tak jak Mateusz pisze filtr kiedy był zmieniany? 

Izopropanol kupiłeś 100% czy rozcieńczony?

Odpływ od klimy jest czysty? Jak lałeś izopropanol to spływał dołem? 

Ja u siebie płukałem ale tak:

w opryskiwacz ogrodowy wlałem 700 ml izopropanolu - wypsikałem dyszą cały parownik i zostawiłem na około 30 minut. Po 30 minutach czynność powtórzyłem - drugi raz około 700 ml solidnie wypsikane poczekałem z 15 min aż spłynie i załączyłem klimę na 18 stopni obieg zamknięty. 

Pomogło i nie śmierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Tak jak Mateusz pisze filtr kiedy był zmieniany? 

Izopropanol kupiłeś 100% czy rozcieńczony?

Odpływ od klimy jest czysty? Jak lałeś izopropanol to spływał dołem? 

Ja u siebie płukałem ale tak:

w opryskiwacz ogrodowy wlałem 700 ml izopropanolu - wypsikałem dyszą cały parownik i zostawiłem na około 30 minut. Po 30 minutach czynność powtórzyłem - drugi raz około 700 ml solidnie wypsikane poczekałem z 15 min aż spłynie i załączyłem klimę na 18 stopni obieg zamknięty. 

Pomogło i nie śmierdzi :)

Filtr był zmieniany z 2 tyg temu przy czyszczeniu i nabiciu.

Izopropanol 100% 400ml 

Izopropanol  nie spływał dołem, nawet nie wiem jak to naprawić 

 

Coś takiego z 2 litry będzie okej ?

Edytowane przez domlo12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dmuchac sprezonym powietrzem inaczej nie pozbedziesz sie grzyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domlo12 napisał:

Izopropanol  nie spływał dołem, nawet nie wiem jak to naprawić 

Tak to robiłem IMG_20200516_162825.jpg

A tak spływało:IMG_20200516_161445.jpg

 

Ogólnie to teraz chyba najlepiej będzie jak albo spróbujesz dojść do odpływu z kanału, albo podwinąć solidnie wykładzinę i po stronie pasażera będzie szła rurka z odpływem klimy. Odpinasz i przepychasz albo przedmuc**jesz. 

 

PS. Kup sobie od razu więcej np. 5l lepiej się opłaca 

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zrobię to na dniach i dam znać jak efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przeprowadziłem wczoraj, wyczyścilem odpływ z parownika i już ładnie kapało. 

Zalałem 2 x po 1.5 litra izopropanolu na parownik za pomocą spryskiwacza, i trochę też pod filtr kabinowy i nawet w kratki nawiewu z desperacji. 

Samochód chodził 30 minut na max klimie  (niestety zapomniałem włączyć obieg wewnętrzny), później przez 10 min na 20 stopniach i jeszcze został solidnie przewietrzony przez godzinę. 

Spirytus czuć w samochodzie do tej pory ale mam nadzieję że coś pomoże. Jakby co dam znać. Dzięki za pomoc poniżej zdjęcia 

20200801_125614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit.

Jechałem dziś do pracy, w samochodzie bardzo czuć spirytusem, mimo to po odpaleniu klimy dalej przebija się mocny zapach grzyba. Załamuje ręce.. 

Co robić dalej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 07:18, domlo12 napisał:

Edit.

Jechałem dziś do pracy, w samochodzie bardzo czuć spirytusem, mimo to po odpaleniu klimy dalej przebija się mocny zapach grzyba. Załamuje ręce.. 

Co robić dalej ? 

U mnie też waliło starym laczkiem jak kupiłem auto,stosowałem środek od würta,mycie parownika wodą z rozpuszczoną kostką od zmywarki+szrowanie z obu stron wyciorami do mycia butelek,płukanie czystą ipą,itd... śmierdziało trochę mniej ale nadal było czuć. Przełom zrobił środek typu granat (link poniżej )i używanie przewiewu klimy po użyciu jej przed każdym zgaszeniem auta (musisz to aktywować w zegarach i odpalić przez zgaszeniem auta). Od tej pory jest bardzo dobrze,zero smrodku. Oczywiście trzeba pamietac by włączyć przewiew,w b6 z panelu włączam go dosłownie w 2 sekundy,w b7 manetką to tez chwila.

PLAK-AIRCLIM-odgrzybianie-odkazanie-klim
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 14,50 zł - PLAK AIRCLIM odgrzybianie odkażanie klimatyzacji (5232835833). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

U mnie też waliło starym laczkiem jak kupiłem auto,stosowałem środek od würta,mycie parownika wodą z rozpuszczoną kostką od zmywarki+szrowanie z obu stron wyciorami do mycia butelek,płukanie czystą ipą,itd... śmierdziało trochę mniej ale nadal było czuć. Przełom zrobił środek typu granat (link poniżej )i używanie przewiewu klimy po użyciu jej przed każdym zgaszeniem auta (musisz to aktywować w zegarach i odpalić przez zgaszeniem auta). Od tej pory jest bardzo dobrze,zero smrodku. Oczywiście trzeba pamietac by włączyć przewiew,w b6 z panelu włączam go dosłownie w 2 sekundy,w b7 manetką to tez chwila.

PLAK-AIRCLIM-odgrzybianie-odkazanie-klim
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 14,50 zł - PLAK AIRCLIM...

 

Przewiew klimy ? Co to i jak się to włącza bo pierwsze słyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, domlo12 napisał:

Przewiew klimy ? Co to i jak się to włącza bo pierwsze słyszę?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak zrobię.

Mam teraz gorszą zagwozdkę.. 

Dziś jadąc autem od razu odpaliłem klimę, co dziwne nie śmierdziało, dopiero po jakichś 10 min klima zaczęła chłodzić. Już zadowolony że nie śmierdzi i fajnie działa jadę a tu niespodzianka, klima przestała chłodzic i zaczęło dmuchać ciepłem oraz intensywnie smierdzieć mokrą szmatą. Po dosłownie 3 minutach wróciło do normy i znowu chłodziło i nie śmierdziało, sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy. Co robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domlo12 napisał:

Dzięki, tak zrobię.

Mam teraz gorszą zagwozdkę.. 

Dziś jadąc autem od razu odpaliłem klimę, co dziwne nie śmierdziało, dopiero po jakichś 10 min klima zaczęła chłodzić. Już zadowolony że nie śmierdzi i fajnie działa jadę a tu niespodzianka, klima przestała chłodzic i zaczęło dmuchać ciepłem oraz intensywnie smierdzieć mokrą szmatą. Po dosłownie 3 minutach wróciło do normy i znowu chłodziło i nie śmierdziało, sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy. Co robić? 

Zobacz czy rurki pod maską od klimy nie zamarzają. Może być również mało czynnika lub padający czujnik ciśnienia klimy. Podłącz vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest tak gorąco że skraplacz nie wyrabia i zbyt mocno rośnie ciśnienie w układzie i odcina klimę. Jak stary i zabrudzony skraplacz plus do tego temperatura zewnętrzna i mogą być też takie efekty

Edytowane przez MaTeo85
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pila24 napisał:

Zobacz czy rurki pod maską od klimy nie zamarzają. Może być również mało czynnika lub padający czujnik ciśnienia klimy. Podłącz vcds.

Rurki nie ramarzają. Byłem na nabiciu klimy około miesiąc temu.

Poniżej logi.

Mi to wygląda na czujnik ciśnienia ale nie znam się.

Kody klimatyzacja.txt Log-blok 001.txt Logi ogólne.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz błąd czujnika ciśnienia, sporadyczny, ale warto się bliżej mu przyjrzeć, gdyby przyszło Ci zmieniać go na nowy to nie polecam zamienników, ori nowy albo ori używany lepszy niż kiepskie zamienniki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

masz błąd czujnika ciśnienia, sporadyczny, ale warto się bliżej mu przyjrzeć, gdyby przyszło Ci zmieniać go na nowy to nie polecam zamienników, ori nowy albo ori używany lepszy niż kiepskie zamienniki.

Kupie ten "granat" do czyszczenia i wymienię czujnik.

Dam znać czy coś to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, domlo12 napisał:

Kupie ten "granat" do czyszczenia i wymienię czujnik.

Dam znać czy coś to dało.

Aby efekt był stały to uaktywnij i używaj tego przewiewu po każdym użyciu klimy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...