Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuleje tylnych dolnych wahaczy Quattro


matmac

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyły mi się tuleje w tylnych dolnych wahaczach, najgorsze są te wewnętrzne, guma się rozwarstwiła. Chciałem to zrobić od razu, bo co tam tuleje - rzecz eksploatacyjna na tych naszych drogach, ale jest problem, bo nigdzie nie można ich dostać. W ASO koniec produkcji, jacyś rozpoznawalni producenci zamienników też nie za bardzo.

Już chciałem kupować poliuretany, kiedy zauważyłem, że zestawy do B5 pasują też do 80 B4. Idąc tym tropem znalazłem zwykłe gumowo-metalowe tuleje do B4 z firmy Meyle. Na oko tylny zawias w 80 wygląda łudząco podobnie do tego od B5, niektóre części mają wręcz identyczne numery OEM. Chyba będą pasowały. Macie z tym jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały tył jest taki sam w b4 i b5, więc oczywiście że pasuje
jak chcesz kupować gumowe to tylko LMO, choć i drogowe poliuretany nie będą twardsze a z pewnością żywotniejsze, koszt niemal ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że jak elementy gumowe to tylko Lemforder, ale oni już tulei na tył do quattro nie produkują. Zapasy magazynowe też wyszły, więc trzeba sobie jakoś radzić... Nie bardzo mi to leży, ale i tak nowe Meyle będą to lepsze od 20-letniej padliny.

Z poliuretanem znowu mam taki problem, że nie umiałbym zrobić tylko kawałka zawiasu mieszając technologie, tylko od razu wymieniać wszystko od a do z. Mam wrażenie, że robiąc dolne wahacze na poliuretanie od razu walnie gumowa góra, a potem drążki, stabilizatory i ogólnie cała reszta, bo to też ma już swoje lata. To już trochę koszt generuje, a nie za bardzo mam plan inwestować ponad konieczność. To auto to nie jest ideał, wystarczy, że jeździ dobrze i technicznie nie ma się do czego przyczepić. Może jak następnym razem zawias walnie i już nie będzie żadnej alternatywy na gumowy zamiennik.

Edytowane przez matmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...