Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S7 4.0tfsi - problem z obrotami


Klauzs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam dwa objawy w aucie które wydają mi się być połączone, 
Jak auto jest na zimnym silniku lub postoi chwile, wszystko jest oki, obroty silnika utrzymują się w okolicy 700 na D jak i na P/N (skrzynia s-tronic) 
Jak autem chwile się pojeździ i dojeżdżam na do świateł trzymał hamulec na D obroty spadają do około 500 (Czasem dość szybko opadają czuć lekkie wibracje), czasem zostają na 600 i delikatnie falują czasem stoją jak powinny na 700. Po przełączeniu na P lub N obroty wracają na 700 
Samochód raz na jakis czas nie chce zapalić na ciepłym silniku, zawsze jest to schematycznie tak samo jak by coś go blokowalo, długo kręci i nic,
Dopiero Jak doda mu się delikatnie gazu go zapala, później już pali normalnie. Zazwyczaj dzieje się to raz, dwa razy w ciągu dnia  
Samochód nie wykazuje żadnych błędów 
Wymienione świece, akumulator, oleje silnik skrzynia wszystkie filtry  
Myślicie ze mogę to miec ze sobą związek ? Czy jeżeli chodzi o obroty to wina skrzyni 
Przepustnica ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko zdiagnozować jak samochodu nie mamy fizycznie,  należało by odczytać parametry rzeczywiste i czekać na moment kiedy zaczną się objawy przez Ciebie wypisane.

W tym czasie sprawdzić działanie czujników przepływomierza sond obciążenia silnika itp itd

 

 

Teraz możesz oglądać moje naprawy na YouTube ,, Garage Poland'' komentuj lajkuj i subskrybuj przewidziane nagrody konkursy :)

 

Edytowane przez Mechanikkosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...