Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza audi a4 b6


Tomi27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko posiadam audi a4 b6 1.9 tdi avf od 2 msc ostatni wypust gdy kupowałem wydawało się wszystko fajnie no ale wiadomo wszędzie człowiek głowy nie wsadzi a mianowicie mam trochę rdzy w niej lewy próg trochę ale pod listwami to akurat można się tego spodziewać z tyłu wewnątrz nadkoli również jest ale nie jest tragicznie . Ale przy wymianie wachacza ujrzałem rdze wewnątrz nadkoli. I pytanie moje brzmi czy one miały problem z rdza czy może być to topielec. 

15963738872973949226148222474903.jpg

Edytowane przez Tomi27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej też była ruda na nadkolach, na tyle trochę więcej jak na przodzie tzn był tylko jak by to nazwać początki wykwitów głównie na zgrzewach i gdzieś na rantach przy mocowaniu sprężyn na tyle, na pewno nie miałem jej aż tyle jak na zdjęciu powyżej, na progach nie było rudej. Na forum znajdziesz poruszany temat w nie jednym wątku, jedne gniją bardziej inne mniej, są też egzemplarze praktycznie bez oznak tego. Po jednym zdjęciu ciężko stwierdzić czy to "flood" czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na progach wyszła przez podnoszenie na podnośniku i ślady są znikome tylko 5cm progu wymaga naprawy bo po piaskowaniu wyszło delikane sito z tyłu wewnątrz tragedi nie ma jest troszkę tu gdzie w kombiaku jest subufer.. Sam robiles czy komuś dałeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem, tzn oczyściłem gdzie się dało małą piaskarką pistoletową i kamieniem na szlifierkę pneumatyczną i zabezpieczyłem, u mnie to głownie czyszczenie zgrzewów było, na nadkolach tył trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety sprężarki nie posiadam także tylko na wkretare bądź na wiertarkę założyć szczotkę jakąś i czyścić. Brunoxa i r stopa mam bo mi został jeszcze po oplu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomi27 napisał:

Ja niestety sprężarki nie posiadam także tylko na wkretare bądź na wiertarkę założyć szczotkę jakąś i czyścić. Brunoxa i r stopa mam bo mi został jeszcze po oplu ?

Brunoxa bym sobie darował za dużo z nim zachodu a pożytek z tego niewielki o wiele lepszy jest rstop i nie trzeba go czyścić. Do czyszczenia polecał bym jak to zwą "włosy czarnucha" (na aledrogo za parę zł) tzn włókninę ścierną na wiertarkę i szlifierkę kontową, do tego kamień na trzpieniu do wiertarki. Szczotka druciana czasem poleruje rdze, do tego druciki strzelają i wbijają się w skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomi27 napisał:

Ja niestety sprężarki nie posiadam także tylko na wkretare bądź na wiertarkę założyć szczotkę jakąś i czyścić. Brunoxa i r stopa mam bo mi został jeszcze po oplu ?

Dobrze wyczyść( włosy murzyna na wiertarkę) odtłuść zmywaczem silikonowym ,na to rstop ,następnie epoksyd lub reaktywny,jak nie masz sprężarki to pędzelkiem i tak w tych miejscach nie będzie widać,ważne żeby był 2k czyli z utwardzaczem,wszelkie spraye sobie odpuść bo zaraz wyjdzie, na koniec u200 ten może być w sprayu  to taki baranek po wyschnięciu jak guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...