Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Zapaliła się kontrolka od świec żarowych i brakło mocy.


gracz123ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów forumowiczów.

Wczoraj moja b7 napędziła mi sporo strachu, silnik 1.9 brb. Auto zaczęło wibrować (szarpało budą), zaczęła migać kontrolka świec żarowych i auto straciło moc. Jechać jechało ale nie miało swojej mocy i nie chciała przyspieszać jak by nagle uciekło z połowę mocy silnikowi. Po dojechaniu na miejsce zgasiłem auto i po pół godzinnym postoju jak już odpaliłem auto było już wszystko w porządku auto miało swoją moc kontrolka od świec żarowych też nie mrugała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz auto pod komputer. W sterowniki powinien zapisać się błąd. Jak nie masz dostępu do kompa, kup sobie zwykłego elma  z allegro za 25zł i błąd odczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a jest jakiś interfejs do b7, bo patrzyłem na allegro i jest taki ale on b7 nie obsługuje. 

NAJLEPSZY-interfejs-USB-VAG-KKL-we-wtyku
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 54 zł - NAJLEPSZY interfejs USB VAG KKL we wtyku OBD2 PL (7200310087). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki. Ładujesz aplikacje na telefon, łączysz się przez bt i błędy odczytasz a nawet skasujesz .  Ja mam taki i b7 ogarnia. Nie musisz jeździć z kompem.

Screenshot_20200803-092134_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tani przyrząd i mówisz daje rade, jaką apke na telefon trzeba pobrać? Wystarczy mi coś takiego żeby usuwać i odczytywać błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam taki i daje rade. Odczytuje błędy i można też kasować.

Aplikacji jest wiele, ja używam "piston".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś jak to mówią "not laufa" czyli tryb serwisowy.

Przyczyn może być kilka (zapieczone kierwnic turbo / konektorki na pompowtryskach itd.) - odczyt błędów już coś powie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym rzecz że auto jeździ i nic się nie dzieje, to nie jest jakaś stała usterka to zdarzyło się dwa razy i póki co jest spokój do kolejnego razu. Póki co zero objawów. Trzeba podpiąć i sprawdzić co za błąd się wyświetli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wznowię temat bo może ktoś miał podobnie. Podobnie 1.9 TDI 2006 rok BRB kombi

U mnie tak samo, spadek mocy i migająca kontrolka świec żarowych. Stało się to w tunelu więc nie mogłem zatrzymać auta. Tunel po wysoką górkę i auto nadal było obciązone.

Wtedy dodatkowo do tego na desce zapaliła się "choinka" świeci check engine, ESP, miga kontrolka ze świec żarowych i czasami świeci ESP. Wszystkie błędy da się wykasoweać oprócz tych

P3102 - silnik przepustnicy zawirowania, brak sygnału - STAŁY

P3101 - silnik przepustnicy zawirowania, obwód przerwany, zwarcie z masą - STAŁY

P0245 - Elektrozawór ciśnienia doładowania, zwarcie do masy - STAŁY

P3338 - obwód sterowania świecy żarowej 2, błąd elektryczby stały

P1587 - Elektrozawór poduszki zawieszenie silnika, zwarcie obwodu do masy - STAŁU - ten czujnik wymieniałem na nowy niedawno oryginał

P3004 - stopien zasilania, niska temperatura, przerwa zwarcie do obwodu masy - STAŁY

P3006 - Stopień zasilania wysoka temperatura, przerwanie/zwarcie obwodu do masy - STAŁY

Moja pierwsza diagnoza padła na elektronike, wiec sprawdziłem ECU i jego kable bo czasami lubi zalać ale w środku sucho, profilaktycznie wysuszyłem suszarką do włosów.

Także zdjąłem osłone pod kieronicą ale tm także nie widziałem nic niepokojącego. Jestem w kropce i nie wiem co dalej.

Oczyściłem wszystkie kanały wylotowe dla wody jak i całe podszybie bo troche syfu tam było.

 

ecu1.jpg

ecu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zwarcie do masy, jak dobrze kojarzę te wszystkie elementy które są w błędach maja wsolne zasilanie... 

Trzeba przejrzeć wiązki czy gdzieś nie są przetarte... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...