Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie odpala - awaria hamulca, ESC i ciśnienia w oponach.


Spiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widzialem ze juz był podobny temat ale ja mam trochę inaczej. Juz opisuję sytuacje. Kilka dni temu gdy próbowałem odpalić auto powyskakiwały mi błędy i kontrolki ale w końcu mogłem je odpalić. Po przejechaniu się i zgaszeniu przy próbie uruchomienia już było okej bez kontrolek itp. Ale po pewnym czasie jak postoi problem znowu się pojawia.

Wszystko inne dziala swiatła, klimatyzacja, oswietlenie wnętrza itp.

Napięcie było sprawdzane i niby jest okej.(12V)

Bo akumulator był pierwszą rzeczą którą sprawdzałem. Czy może być tak ze miernik pokazuje okej ale cos jest z nim nie tak? Czy to może byc jak wyczytałem wina sterownika silnika lub EGR? Dziwi mnie to czemu po przejechaniu chwilowo jest spokoj. Dodaje zdjęcia. To ile zrobie kilometrów na baku tez źle pokazuje - wyświetla 50KM a po odpaleniu jest juz tyle ile ma być.

 

------

EDYCJA:

Teraz załapało nagle jak zacząłem spuszczać ręczny. Ale wyskoczyło awaria systemu START/STOP oraz Awaria układu kierowniczego.

20200803_170515.jpg

20200803_170521.jpg

20200803_170525.jpg

20200803_170535.jpg

20200803_175056.jpg

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wróżyć, podepnij pod kompa i odczytaj błędy, bardzo możliwe że aku, pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator czy coś innego w końcu było? U mnie jak padał akumulator to też wyskakiwała masa błędów (typu hamulec postojowy, awaria kolumny kierowniczej itd).

Po wymianie na nowy jak ręką odjął wszystko wróciło do normy.

Możesz zawsze też podjechać do jakiegoś mechanika i sprawdzić faktyczny poziom / maksymalny naładowania akumulatora (CCA Nominalne; CCA faktyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Akumulator wymieniony - brak poprawy. Ładowanie w porządku. Po podpięciu kompa w chwili kiedy nie da się odpalić, nie ma komunikacji ze sterownikiem silnika. Kiedy odpali, po usunięciu błędów, nowe nie pojawiają się. Jutro zawiozę sterownik do sprawdzenia. Jak wyjdzie coś ciekawego to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem ale nikt z was nie dał odpowiedzi jak go udało się rozwiązać. proszę o odpowiedź jak ten problem udało wam sie rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...