Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywalenie DPF - rura zamiast filtra


Amano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chodzi mi po głowie wyrzucenie DPFu i zaślepienie egr. Filtr jest niby jeszcze sprawny, ale kiepsko auto mi się zbiera z dołu. Po dłuższej trasie jest dużo lepiej.

 

Chciałbym wstawić downpipe z nierdzewki.

 

Może ktoś wykonuje takie do 2.7 lub zna kogoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wykastrowaniem auta z, jak Ci się wydaje, zbędnych, niepotrzebnych podzespołów, proszę wziąć po uwagę to, co napiszę - te przeróbki nie są lekarstwem na "kiepsko auto mi się zbiera z dołu". Maksymalny moment obrotowy silników 2.7/3.0 jest dostępny od około 2100/2200 rpm, a nie, jak deklaruje producent auta, od 1400 rpm. 

Filtr DPF należałoby (jeśli nie był jeszcze) przeczyścić ciśnieniowo - tu proponuję firmy tym się trudniące.

EGR zdiagnozować na okoliczność poprawnej jego pracy.

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR czyściłem sam już dwa razy i to co się tam zbiera to nieporozumienie. Niestety jeźdżę na krótkich odcinkach i wiem, że będzie się to zbierało. Auto dostaje w kość. Zrobił się zamulony. Po przejechaniu 1000km dostał takiego kopa. Później znowu się zamulił. Już mam tego dosyć. Taki wynalazek nie jest mi potrzebny. Długo o tym myślałem, ale czyścić nie zamierzam. Wywalam i zapominam na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Amano napisał:

 Wywalam i zapominam na zawsze.

Nie do końca bo zaraz się zabiorą z dpfy i będziesz szybko zakładał z powrotem, w zeszłym roku podnosiłem moc ale dpf zostawiłem, proponuje pojechać do dobrego tunera to powinien coś poradzić na słaby dół, oczywiście szału nie będzie ale zawsze coś  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się biorą tyle lat za to, parę artykułów w internecie, w stacji diagnostycznej postraszą, a dalej nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 07:21, Amano napisał:

 Niestety jeźdżę na krótkich odcinkach i wiem, że będzie się to zbierało.

 

W dniu 6.08.2020 o 07:21, Amano napisał:

Już mam tego dosyć.  Wywalam i zapominam na zawsze.

Bravo. Pogratulować. Następnym razem przy wyborze auta warto przemyśleć do jakich celów auto bedzie służyło i kupić odpowiednie a nie narzekać, że zamula przy jeździe na krótkich odcinkach. Mam nadzieje, że poważnie wezmą sie za takich rzeźbiarzy ja Ty. Pomyśl o innych uczestnikach ruchu jadących za Tobą i wdychających Twoje gryzące w gardle zanieczyszczenia z kominów. Zamias usuwać skutki powinieneś może najpierw zająć sie usunięciem przyczyny. Zdrowa jednostka poradzi sobie spokojnie z jazdą na krótkich odcinkach.  Jak leją Ci wtryski albo turbina puszcza olej bedzie Ci zawsze zapychało. Najpierw zdiagnozuj dokładnie i napraw a nie rób fuszery kosztem innych. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam 10 lat, jestem jednym z pierwszych użytkowników na tym forum takiego pojazdu z Taką jednostką. Proponuję się najpierw zastanowić a nie wysuwać wnioski, czasami może się zmienić u kogoś sytuacja życiowa i pojazd nie robi takiej trasy jak kiedyś. Nie zamierzam go sprzedawać tylko i wyłącznie przez DPF. Jak Ci się podoba jazda na nim jeździj dalej. Ja nie zamierzam. Ten wynalazek to jedna wielka pomyłka.

 

Temat służy znalezieniu osób które wyrzuciły DPF i mają downpipe, a nie moralizowaniu o środowisku. istnieje jeszcze mnóstwo starszych pojazdów, które jeźdżą nawet bez katalizatora i jest dobrze. Wtryski mi nie leją, turbina też się ma dobrze. Robię to ZAPOBIEGAWCZO.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jesteś pierwsza osoba czy ostanią na tym forum ma to takie znaczenie jak śnieg z zeszłego roku to po pierwsze.

Po drugie to że jeżdżą jeszcze starsze pojazdy bez katalizatora czy dpfu nie daje Ci prawa wycinania dpfu z pojazdu, w którym taki fabrycznie istnieje. Gdyby tak było wolno wszyscy mogli by tak robić i nie byłoby problemów z przeglądem. 

Po trzecie nie mam zamiaru nikogo moralizować i bo nie nosze długich włosów, lnianej koszuli i sandałów i nie jeżdżę rowerem do pacy. 

Sedno sprawy jest takie, że przez takie egoistyczne i ignoranckie postępowanie przyczyniasz sie do zasmradzania ulic, które nie tylko do Ciebie należą. Nie jesteś sam na drogach i nikt nie ma zamiaru wdychać Twojego smrodu. 

Proszę!

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj człowieku idź spać i nie mądrz się tutaj jak nie masz niczego konkretnego i sensownego do przekazania !! Umoralniać mnie nie musisz, to moja decyzja i nie musisz mnie pouczać co jest dobre a co złe. Pytam o downpipe to jak nie masz o tym pojęcia to po co się tutaj odzywasz i psujesz komuś nastrój swoimi wypocinami ? !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja dezyzja bedzie jak bedziesz sobie na swoim podwórku inhalował wyziewy z Twojego downpipe. Puki co dopuki poruszasz sie po publicznych drogach masz brać wzgląd na innych, jeżeli tego nie rozumiesz to trudno. Nie wiem jak można to inaczej wyjasnić by do Ciebie dotarło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcin4x4 napisał:

już się zabrali.

I słusznie. Powinni tych ignorantów z miejsca karać grzywną 2000 zł, zabrać dowód zdjąć tablice i mogą sobie na lawecie do warsztatu auto zawieźć. Ponowna rejestracja po przeglądzie i stwierdzeniu prawidłowości wykonanych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 13:09, Muskel1 napisał:

I słusznie. Powinni tych ignorantów z miejsca karać grzywną 2000 zł, zabrać dowód zdjąć tablice i mogą sobie na lawecie do warsztatu auto zawieźć. Ponowna rejestracja po przeglądzie i stwierdzeniu prawidłowości wykonanych prac.

jeśli wycinają tylko DPF to nie ma tragedii, gorzej jak wyleci wszystko, benzyny jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny jeszcze wycina DPF? Samochód się naprawia, a nie drutuje, filtr można wyczyścić albo wymienić jeżeli nie ma już przepustowości. Takie tematy powinny od razu lecieć do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...