Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle ustawiony rozrząd ?


furiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedwczoraj wymienił mi mechanik rozrząd w autku. Po przejechaniu 30 km odmówiło posłuszeństwa i zaczęły z silnika wydobywać się metaliczne dźwięki, auto nie chciało jechać i obroty falowały. Po podłączeniu vcds zero bledow. Podjal decyzję że trzeba zdjąć górę silnika w celu sprawdzenia co się stało. Jego diagnoza jest taka, że coś wpadło metalowego wpadło na tłoki przez zawory. Poniżej zamieszczam zdjęcie tłoków i tego metalu. Czy jest możliwość aby przez taki opiłek ma wielkość około 5mm na 5 mm który był wbity w tłok nr 3 silnik tak kulał? Czy może jest to wina tego, że rozrząd przeskoczył ? Ślady po jakiś obcym ciele są na tłokach 1 i 3, tłoki 2 i 4 w stanie b. Dobrym. Proszę o porady. Ponieważ najprawdopodobniej czeka mnie kosztowny remont silnika..?? Przed wymiana rozrządu auto chodziło bez najmniejszych problemów. Zero niepokojących dźwięków.

IMG_20200806_135435.jpg

IMG_20200806_134757.jpg

IMG_20200807_091822.jpg

IMG_20200807_091825.jpg

IMG_20200807_091837.jpg

IMG_20200807_091841.jpg

IMG_20200806_202148.jpg

Edytowane przez furiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to zostawili to cos w rurze intercoolera jak przód rozpinali i wpadlo do cylindra. Jeśli nie ma błędów w silniku to raczej rozrząd ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 13:19, andrzej780 napisał:

Wedlug mnie to zostawili to cos w rurze intercoolera jak przód rozpinali i wpadlo do cylindra. Jeśli nie ma błędów w silniku to raczej rozrząd ok.

Tez mi się tak wydaje tu trzeba zdemontować przód auta ... gdyby to była wina rozrządu to zawory by były pogięte itp. Wpadło To do dolotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. To tylko zdjęcia ale tak pobite tłoki powinny bez problemu śmigać... głowica do naprawy i już 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...