Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szyba


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie macie jakies patenet jak zablokowac szybe od strony pasazera z przodu(na stałe)? mechanizm sie popsul i szyba opada podczas jazdy. jestem aktualnie w niemczech i z wymiana mechanizmu musze poczekac a chcialbym zablokowac ta szybe jakims patenetem.
z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Langista napisał:

Zamknij, odepnij wtyczkę z zasilania silniczka i po kłopocie.

Szyba mu sama opada wiec wyjęcie wtyczki tu nie pomoże. Skoro sama opada musisz ja albo plastikowymi klinami zablokować albo po prostu taśmą pancerną przykleić. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasma nie chce kleic bo bedzie widac, jesli chodzi o kliny to w ktorym miejscu mialbym je zamontowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kubabkb napisał:

tasma nie chce kleic bo bedzie widac, jesli chodzi o kliny to w ktorym miejscu mialbym je zamontowac?

 

Od wewnątrz na dole szyby między górną krawędzią tapicerki a szyba tylko tak żebyś tapicerki nie wgniótł lub uszkodził. Może coś podłożyc po to. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek listwy drewnianej wepchnij pionowo między szybę, a dół drzwi ,nic nie będzie widać i szyba będzie sztywno siedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

kawałek listwy drewnianej wepchnij pionowo między szybę, a dół drzwi ,nic nie będzie widać i szyba będzie sztywno siedzieć

troche nie kumam miedzy szybe a dól drzwi, czyli mam wpychac od dolu czy od gory to listwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma na myśli zdjęcie tapicerki i wsadzenie do drzwi listewki. Podpierając dolną krawedz szyby i zapierajac ja na dolnej krawędzi drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no wlasnie tez o tym pomyslalem,

ale nie mam przy sobie spinek mocujacyh i nie chcialem ryzykowac ze sciaganiem tapicerki.

moze uda mi sie jakos odchylic tapicerke od dolu zeby calej nie sciagac i wtedy podloze listwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubabkb napisał:

aha no wlasnie tez o tym pomyslalem,

ale nie mam przy sobie spinek mocujacyh i nie chcialem ryzykowac ze sciaganiem tapicerki.

moze uda mi sie jakos odchylic tapicerke od dolu zeby calej nie sciagac i wtedy podloze listwe.

 

Nie uda się, osłona boczka jest zbyt twarda żeby ją odchylić na tyle, aby nie urwać kołków. Możesz jedynie próbować podważać je łyżką do wyciągania kołków, o ile masz. Powiem tylko, że ja raz urwałem wszystkie 6, a raczej same się rozpadły, dlatego coś trzeszczało w boczku, poskładałem bez żadnego kołka i dobrze się trzymało na samych śrubkach.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ściągnięcia całkowitego bedzie ciężko coś podłożyć. Żeby dostać się do otworów serwisowych musisz odkleić tą matę zabezpieczającą. Jak jej dobrze nie przykleisz albo potargasz w czasie odklejania bedzie dostawała Ci się woda do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się spinkami ,najwyżej założysz nowe jak będziesz mechanizm zmieniał,boczek bez nich też będzie siedział,może tylko trochę trzeszczeć,ale z tą listwą jest najlepszy sposób i szyba sztywno bedzie się trzymać

Edytowane przez greg2505
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...