Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepłe powietrze przy włączonej klimatyzacji


Kubson3210

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem w moim Audi A4 B6 1.9 TDI AWX 2002 z klimatyzacją. Ostatnio byłem u mechanika na wymianie rozrządu i nabiciu oraz odgrzybieniu klimatyzacji. Tydzień pojeździłem i w piątek gdy jechałem ponad 100 km/h nagle zaczęło lecieć mi ciepłe powietrze z kratek, a temperatura była ustawiona na 22 stopnie. Tak samo było w sobotę, od razu gdy ruszyłem autem w południe, jeszcze nie rozgrzanym. Natomiast dzisiaj rano, gdy jechałem do pracy klimatyzacja działała już normalnie przez całą drogę (ok.7 km). I teraz nie wiem co z tym robić, bo czeka mnie dłuższą droga w piątek, a nie uśmiecha mi się jechać w upale bez klimy... Jestem zupełnym laikiem jeśli o to chodzi, zwrócić się lepiej z tym do mechanika, czy to coś mogło się samo ,,naprawić"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia błędy w sterowniku klimatyzacji. jak błędów brak to do sprawdzenia czy czynnik nie ucieka gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

do sprawdzenia błędy w sterowniku klimatyzacji. jak błędów brak to do sprawdzenia czy czynnik nie ucieka gdzieś.

Jasne, to lepiej przedzwonię do mechanika. Może to głupie pytanie, ale czy jest możliwość, że poprzedni mechanik, gdy nabijał mi i czyścił klimę to coś zrobił? Czy to w ogóle może nie mieć nic wspólnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć bo nie wiadomo czy masz wystarczającą ilość czynnika itp. może być tak że rozrząd był robiony i mechanik wypuscił czynnik i do układu dostała się wilgoć (zależy czy odpinał węże od klimy) i teraz wilgoć powoduje zamarzanie na dyszy rozprężnej, w tej klimie jest masa niewiadomych więc lepiej odwiedzić kogoś od klimy (najlepiej specjalizujący się warsztat tylko w klimatyzacjach) bo mechanicy często potrafią tylko podłączyć urządzenie do nabijania i niewiele wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

ciężko powiedzieć bo nie wiadomo czy masz wystarczającą ilość czynnika itp. może być tak że rozrząd był robiony i mechanik wypuscił czynnik i do układu dostała się wilgoć (zależy czy odpinał węże od klimy) i teraz wilgoć powoduje zamarzanie na dyszy rozprężnej, w tej klimie jest masa niewiadomych więc lepiej odwiedzić kogoś od klimy (najlepiej specjalizujący się warsztat tylko w klimatyzacjach) bo mechanicy często potrafią tylko podłączyć urządzenie do nabijania i niewiele wiecej.

A to się wkopałem, ten to raczej zrobił tak jak napisałeś, bo zajmuje się wszystkim plus klima, więc może tak też było. Teraz podjadę do takich co się zajmują przede wszystkim klimatyzacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgło kompresora.u mnie było to samo że nie działała klima.na początku myślałem że to wiatrak padł bo się nie kręcił wogole a okazało się że odkręciło się sprzęgło kompresora.po przykręceniu klima działa jak wściekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby padło sprzęgło to by klima nie wróciła na chwile czy po kilku km, tylko non stop by jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

gdyby padło sprzęgło to by klima nie wróciła na chwile czy po kilku km, tylko non stop by jej nie było.

Tak dzisiaj już zupełnie normalnie działała. Nie będę w stanie sprawdzić jej dzisiaj, dopiero jutro po południu, ale już się umówiłem na wszelki wypadek z mechanikiem od klimatyzacji, niech sprawdzi żeby znowu się nie ,,zepsuła" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam właśnie od mechanika i okazało się, że to sprzegiełko. 150 zł mnie wyszło i już chłodzi, a nie dogrzewa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...