Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie głośniki pod dane radio


damianol74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem audi a4 b6 1.9tdi. Sprawa rozchodzi się o głośniki których żywot dobiega końca i chciałbym je wymienić. Znalazłem głośniki, które są polecanie przez wiele osób jednak są to głośniki o mocy 90W.  Mowa tutaj o "AUDIO SYSTEM M165 EVO2 Głośniki samochodowe 165,cm" 
Tutaj moje pytanie, czy obecne radio jakie mam "PIONEER MVH-X380BT" o mocy 4 x 50 W poradzi sobie z tym zestawem? Dodam, że chciałbym te głośniki włożyć w drzwi przednie i tylne, co do wzmacniacza obecnie nie będę miał kasy jednak w przyszłości także chciałbym kupić wzmacniacz a mianowicie "Audio System M-90.4 4x160W RMS"

Linki do wyżej wymienionych : 

Audio-System-M-90-4-4x160W-RMS-SKLEP-CZE
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 999 zł - Audio System M-90.4 4x160W RMS SKLEP CZĘSTOCHOWA (9548920952). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

socialMediaPhoto.ltr?plu=1061793
WWW.EURO.COM.PL

Radioodtwarzacz samochodowy 1DIN Pioneer MVH-X380BT w RTV EURO AGD. Typ odtwarzacza: radioodtwarzacz USB, Maksymalna moc wyjściowa: 4 x 50 W, Standardy odtwarzania dźwięku: MP3, WAV...
AUDIO-SYSTEM-M165-EVO2-Glosniki-samochod
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 499 zł - AUDIO SYSTEM M165 EVO2 Głośniki samochodowe 165,cm (8291303719). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 4x50 W  w tym radiu to jest moc max. RMS ma 4×22 W, to po pierwsze.

Po drugie te głośniki maja impedancje 3 Ohm a do Twojego radia nie wolno takich podłączać zgodnie z instrukcją producenta (strona 18).

20200810_170116.jpg

MVH-X380BT_OwnersManual081715.pdf

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio polecasz pod te głośniki? dodam, że obecnie nie będę kupować wzmacniacza (Dopiero za kilka miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Langista napisał:

Zmień głośniki na takie co są zrobione pod 6-8 Ohm, nie radio zmieniaj..

Dokładnie, poszukaj głośników 4-8 Ohm bo radio do krórego wolno podpiąć głośniki o rezyszancji mniejszej niż 4 Ohm bedzie ciężej znaleźć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tych Audio System gdyż czytałem z opinii. że są to najlepsze głośniki w swoim przedziale cenowym i biją na głowę inne w podobnej cenie

Może ktoś poleci coś równie dobrego? 

Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli podłącze te głośniki do wzmacniacza to czy radio będzie mogło zostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wzmacniacz (ten który podałeś) obsługuje zarówno 2 jak i 4 Ohm (czyli 3 Ohm także). Problem bedzię tylko po bezpośrednim podłączeniu ich do radia. Wynika to z prawa Ohma, zmniejszając rezystancje rośnie nateżenie prądu. W najgorszym wypadku udupisz tranzystory w radiu.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, damianol74 napisał:

Zależy mi na tych Audio System gdyż czytałem z opinii. że są to najlepsze głośniki w swoim przedziale cenowym i biją na głowę inne w podobnej cenie

Może ktoś poleci coś równie dobrego? 

Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli podłącze te głośniki do wzmacniacza to czy radio będzie mogło zostać? 

Kwestia w tym, że pod tym radiem, głośniki o impedancji między 4-8 Ohm zagrają dużo lepiej jak te poniżej tego przedziału, a radia, które będą dostosowane do głośników poniżej 4 Ohm, będą droższe, bo zarazem będą musiały być mocniejsze. Na szybko :

 

HERTZ-DCX-DSK-165-3-GLOSNIKI-DYSTANSE-MD
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 509 zł - HERTZ DCX DSK 165.3 GŁOŚNIKI DYSTANSE MDF VW BORA (7456418679). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Tylko czy P&P pasują to nie wiem..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Muskel1 napisał:

Tak. Wzmacniacz (ten który podałeś) obsługuje zarówno 2 jak i 4 Ohm (czyli 3 Ohm także). Problem bedzię tylko po bezpośrednim podłączeniu ich do radia. Wynika to z prawa Ohma, zmniejszając rezystancje rośnie nateżenie prądu. W najgorszym wypadku udupisz tranzystory w radiu.

Czyli mogę podłączyć te głośniki pod wzmacniacz i zostawić radio? Analogicznie jeśli wzmacniacz obsługuje 2ohm to z radia już nie będzie czeprać? 
Z elektryką jestem na bakier więc stąd moje pytanie, dziękuję za wszelkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tu na Video są podłączone pod samo radio chorus ( mam takie samo  więc jeśli będzie hulać to mogę włożyć z powrotem fabryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz wzmacniacz i do niego podepniesz te głośniki bedzie ok. Radio wysyła sygnał do wzmaka przez line out (chinch) a nie przez końcówke mocy (czyli te wyjścia do których sa normalnie głośniki podpięte). Te normalne wyjścia na głośniki zostaną wtedy wolne. Nie podłączone. Możesz do nich inne głośniki podpiãć, np. te tylne.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, damianol74 napisał:



Tu na Video są podłączone pod samo radio chorus ( mam takie samo  więc jeśli będzie hulać to mogę włożyć z powrotem fabryczne)

Nie wiem jakie specyfikacje ma Chours,  czy obsługuje poniżej 4 Ohm. To że ktoś podpiął i gra nie znaczy że tak można bo grać będzie grało. Twoje radio też zagra z tymi głośnikami, pytanie tylko jak długo. Opisałem Ci powyżej co sie dzieje w radiu gdy zmniejszysz opór na wyjsciu i radio nie jest do tego przystosowane. Bedzie sie grzało i w najgorszym przypadku przepalą sie tranzystory. Poszukaj gdzieś w sieci jaką rezystancje maja mieć głośniki do radia Chours. Jeżeli wolno stosować mniejszą niż 4 Ohm to jest ok. Nie wykluczam takiej możliwości.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose miało 2 Ohm z tego co wiem ale przy systemie Bose głośniki zasilane były ze wzmacniacza (przynajmniej od 1996r z tego co pamiętam). Normalne chyba 4 Ohm

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: 
Radio: pioneer mvh-x380bt
Głośniki przód  : AUDIO SYSTEM M165 EVO2 
Głośniki Tył (drzwi) AUDIO SYSTEM MX165EVO

I tu moje pytanie, jaki wzmacniacz będzie najlepszym rozwiązaniem pod ten zestaw? Wyżej wymieniony jest bardzo mocny i dość drogi a może ktoś z was orientuje się, czy pod ten zestaw mogę włożyć jakiś inny niż M-90.4 4x160W RMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...