Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzedaż auta za granice


Chuck Norris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Koledzy 

Mam kilka pytań w sprawie sprzedaży auta za granicę, a jest tu taki przekrój ludzi, że ktoś może mi odpowie :). Auto wystawiłem na mobile.de, odezwał się pewien pan z Francji i jest zdecydowany na zakup. Z racji dużego dystansu chce skorzystać z usług firmy, która mu je dostarczy. Pieniądze ma mi przesłać przelewem, potem odbiór auta. Nigdy nie miałem do czynienia z taką sytuacją dlatego też jestem podejrzliwy, że gość wykłada gotówe za auto, którego nie widział, a nie jest to rs2, żeby ryzykować- tak mi się wydaje, choć ludzie są różni. Może ktoś się spotkał z takim zjawiskiem i wie od razu, że to wał, a ja niepotrzebnie kalecze angielski drugi dzień z rzędu, żeby się z nim dogadać :D? Jak jest ze sprzedażą auta za granice, dotyczą mnie jakieś dodatkowe koszty lub mogę być czymś obciążony? Niby sytuacja jest prosta, robi przelew, firma przyjeżdża i zabiera auto, ale jednak mam spore wątpliwości, nie chciabym się wtopić w jakieś koszty czy np. zwroty auta, bo jednak mu się nie spodoba. Narazie temat zatrzymał się na tym, żeby mi przesłał umowę k/p, żebym się z nią zapoznał. Za każdą wskazówkę bardzo dziękuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa w języku polskim ma byc, on wypełnia swoje dane i się podpisuje i Ty to samo. Potem do wk wyrejestrować,do ubezpieczalni zgłosić zmianę właściciela  i temat dla Ciebie zamknięty 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lu-Gi napisał:

Umowa w języku polskim ma byc, on wypełnia swoje dane i się podpisuje i Ty to samo. Potem do wk wyrejestrować,do ubezpieczalni zgłosić zmianę właściciela  i temat dla Ciebie zamknięty 

przy eksporcie trzeba zdac tablice rejestracyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Co to za auto ?

Pomijając niewiedzę o jakie auto chodzi, coś mi tu śmierdzi.

Francuz kupuje auto w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody we Francji  (te w całości oczywiście) są dużo droższe niż w Polsce więc jest to możliwe aczkolwiek wszelkie środki ostrożności należy zachować. Przelew tylko bezpośrednio na konto bez żadnych pośredników, którzy mogliby go cofnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...