Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wypalone lampy od środka ?


Saper508

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie mam odnośnie lamp. Samochód ma 1.5 roku 30ntys najechane. Serwis za tydzień i pytanie moje co sie stało z tymi lampami? Ponieważ ewentualnie chcę.egzekwować wymianę gwarancyjną. Dodam, że poprzez akcję.serwisową.wymienią.też alternator przy serwisie. 

 

20200723_204632.jpg

20200723_204616.jpg

20200723_204601.jpg

20200723_204609.jpg

20200723_204558.jpg

20200723_204704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coraz gorsze materiały, teraz rządzą księgowi.

Prawdopodobnie w tym stanie nie ma to wpływu na wiązkę światła.

Czyja to produkcja ?.

Oczywiście zgłaszaj !, ciekawe czy wymienią ?.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są już powoli wypiaskowane lampy z zewnątrz? Dużo robisz km? 

Trochę się lamp naoglądałem i takie kropki to było zawsze wypiaskowane lampy od zewnątrz... 

@KoJ@K może Ty coś dorzucisz, też masz doświadczenie z tym...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 30 tyś. od stycznia 2019. Natomiast trasy to sporadycznie bardzo mało. większość miasto. Z zewnątrz lampy są idealnie gładkie. To jest od środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zgłaszać ale na bank Cię oleją, stwierdzą, że wiązka światła nie rozprasza się przez to i nie podlega to reklamacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to mikro odpryski więc eksploatacja.

Niestety z takich materiałów teraz robią samochody, jak słusznie zauważył @KINIAM

Zgłosić możesz, ale najlepiej u dilera, u którego kupiłeś samochód.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w środę zobaczymy. Ogólnie jeszcze zmieniając temat z lamp na nawigację...podczas jej działania na virtual cockpit rownież "wydobywa" się wam dzwięk a w szczegolności podczas zoom. Drobna.sprawa ale denerwuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to "wypiaskowanie" kloszy. U mnie chińskie zamienniki po dwóch latach wyglądały dużo lepiej niż te po 30 tkm .... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć jaki miała reklamacja lamp - mam podobny problem.

Auto przejechało 36 tys. - brak widocznych uszkodzeń zewnętrznych , a przy włączonych światłach wyglądają tragicznie

20210403_134144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kurz w środku, ASO na gwarancję nie weźmie, bo nie wpływa to na rozpraszanie światła. Jedyna opcja to rozklejenie lampy i wyczyszczenie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie pojawiają się już mikropęknięcia w kloszu,widać je wyraźnie na 3cim zdjęciu (pod różnym kątem mogą być mniej lub bardziej widoczne,niczym małe świetliki). Juz widziałem takie rzeczy w rocznej lampie od superba 3. Powstają pomiędzy poliwęglanem a fabrycznym lakierem ochronnym. Stare lampy Valeo potrzebowały minimum z 10 lat eksploatacji by powstały mikropęknięcia . Na filmie poniżej lampa która miała rok i widoczne na niej mikropęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli były by widoczne bez wiązki światła to by się zgadzało, chociaż w rocznych kloszach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką lipę teraz robią... Nie wiem jaka firma robi lampy do b9,ale do superba 3 hella. O ile w środku lampy elektryka i osprzęt jest na tiptop,ale klosze to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś gotowe folie ochronne naklejane na lampy do B9 żeby się nie niszczyły klosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...