Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaniżona fv


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy poszukiwaniu samochodu (200km od miejsca zamieszkania), gdy gość powiedział, że zejdzie z ceny ale pod warunkiem zaniżenia faktury o 8tys. po prostu się pożegnałem, wsiadłem w samochód i odjechałem. A tutaj widzę kwiatki rzędu 47tys czy nawet 53tys. :grin: Jestem pełen podziwu, że pomimo tego, że każdy Ci to tutaj odradza - ty w dalszym ciągu jesteś tym zainteresowany :facepalm:

Gość jest w porządku do momentu, aż coś w tym aucie nie jeb.. i ty będziesz miał do niego pretensje i żądał zwrotu z tytułu wady ukrytej. Tak jak już pisali Ci wyżej - owszem, gość Ci zwróci, ale tyle co na fakturze, a jeżeli pójdziesz z tym do sądu to w momencie gdy świadomie podpisujesz taki papier - Ty również możesz dostać karę grzywny w urzędzie skarbowym/sądzie (a nawet i karę pozbawienia wolności przewiduje kodeks).

Dodatkowo kiedy będziesz próbował zarejestrować samochód na taką fakturę w wydziale komunikacji - prawdopodobnie dostaniesz pytanie jakim cudem ten samochód tyle kosztował (mają dostęp do tabelki z Eurotaxu gdzie widać średnie ceny takiego i takiego rocznika, takiego i takiego modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup samochodu poniżej 30 % wartości rynkowej (jak wyżej napisane biorą ceny z Eurotaxu ) wiąże się z "domiarem" z US . Skoro kupujesz taniej niż na rynku auto, to trzeba się podzielić zyskiem. Urząd ma 5 lat czytaj oprócz podatku trzeba doliczyć odsetki. Podsumowując mizerny interes dla kupującego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...