Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałający subwoofer


dzagu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem dziś temat z montowaniem subwoofera, jednak okazuje się że subwoofer jest ale nie działa.

Membrana nawet nie drgnie, jak się do niego dostać? Wystarczy odkręcić ten jeden torx?

117772897_2805887182978827_6507789595612323887_n.jpg

117756970_919695778537738_2501923567071157987_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda od góry, jak sprawdzić czy głośnik działa? 

20200814_121206_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wtyczkę i woltomierzem ustaw na przejście i powinien mieć przejście jak jest sprawny. Albo ustaw na zakres mierzenia rezystancji i sprawdź ile pokazuje Ohm. Powinien mieć tyle ile na magnesie pisze, jeżeli nic nie pisze to w zależnlści od tego co to za system nie powinien mieć wiecej niż 2, 4 lub 6 Ohm. Jak jest padnięty bedzie miał albo znacznie więcej (kilo lub megaohmy) lub nieskończoność gdy cewka spalona.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że wtyczka pod głośnikiem która go zasila nie ma napięcia, gdzie mogę szukać rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumujmy:

Subwoofer jest tam oryginalny, tak? Jeżeli tak to powinien być też oryginalny wzmacniacz (lub radio zależy jaki system masz). Jeżeli takowy jest, musisz sprawdzić przy wzmacniaczu (radiu) czy kolory kabli które sa na kostce do suba, także przy kostce wzmaka (radia) sa. Jeżeli tak to sprawdz, czy wychodzi sygnał na te kable. Czy sprawdziłeś czy sub jest sprawny?

Jakie masz radio?

Jakie kolory mają kable w kostce do suba?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 22:36, Muskel1 napisał:

Czyli podsumujmy:

Subwoofer jest tam oryginalny, tak? Jeżeli tak to powinien być też oryginalny wzmacniacz (lub radio zależy jaki system masz). Jeżeli takowy jest, musisz sprawdzić przy wzmacniaczu (radiu) czy kolory kabli które sa na kostce do suba, także przy kostce wzmaka (radia) sa. Jeżeli tak to sprawdz, czy wychodzi sygnał na te kable. Czy sprawdziłeś czy sub jest sprawny?

Jakie masz radio?

Jakie kolory mają kable w kostce do suba?

Sprawa wygląda następująco, kiedyś było inne radio z wzmacniaczem, teraz mam mmi 3g high i nie posiadam wzmacniacza z tyłu. Podpiąłem do kostki przewody i do suba ale dalej nie chodzi. Kolor przewodów to brązowo biały albo żółty. W teście głośników w vcds nie było głośnika niskotonowego. Czy trzeba go zakodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś dokąd idą i gdzie wchodzą te przewody z suba? Na które piny i którą kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz wersje radia, model to: 4g0035053. Ostatnio mechanik zrobił mi nowy przewód i wpiął to w dużą kostkę, niestety radio nie daje napięcia na ten przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Czy oby na odpowiednie piny wpiął? 9 i 13 ?

20200824_160355.jpg

Zaraz sprawdzę, dostałem informacje że wersja radia 4g0035053 nie wspiera subwofera.

20200824_211331.jpg

biało żółty i żółto brązowy, tam zostały wpięte piny do subwoofera

Edytowane przez dzagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...