Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrzad 1.9 afn przestawiony o 1 ząbek AFN


patrykus11

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem audi były właściciel wymieniał rozrząd 5 lata temu wiec po kupnie  zrobiłem to samo . kupiłem to co mi było potrzebne i zacząłem demontować  gdy przystąpiłem do ustawiania na znaki i blokowaniu wystąpił problem z zablokowaniem pompy wtryskowej  Ewidentnie pompa przestawiona jest o 1 ząbek bo mija się z znakiem na kole jeśli jeździł 5 lata i nic się nie działo to ktoś musiał grzebać przy pompie i ja ustawić?  Audica przed rozebraniem szła jak burza  odpalała bez zarzuty zimna czy ciepła  po złożeniu na nowych częściach to samo jeździ wyśmienicie  silnik cyka elegancko  1.9 afn  To był mój 4 rozrząd który robiłem i taki zong   auto teraz stoi  co myśliciele udać się na komputer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jechać podłaczyć i sprawdzić i ustawić kąt wtrysku. Miałem podobną sytuacje w B7 2.5 TDI. Po usterce pompy została ona zastąpiona nową. Przy montażu przeskoczyła mechanikowi o jeden ząbek na pasku, czego nie zauważył. Gdy odebrałem auto jechało prawie idealnie, żadnych błędów, żadnych kontrolek. Tylko spaliny inaczej śmierdziały. Po podłączeniu pod komputer stwierdziłem że kąt wtrysku był przestawiony. Nie dało sie go wyregulować bo był poza zakresem regulacji. Dopiero kolega @Brysio podpowiedział, że musiała pompa o jeden ząbek na kole się przestawić. Mechanik nie chciał uwierzyć bo twierdził, że na blokadach pompę wymieniał. Jak się okazało, pompa była przestawiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie u mnie audi jeździ normalnie nic sie nie dzieje  ale pojadę na komputer  i jak bd wszystko ok lub zrobi po prawki i bd ok to jak myślisz zostawić to ?   tak jak jest i przy następnej wymianie z korygować błąd  Napisałem i narysowałem na odbudowie silnika na odwrocie co jest tam zrobione dla przyszłego wymieniającego rozrząd  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest rzeczywiście przestawiona o 1 ząbek nie bedzie sie jej dało wyregulować. Zakes ustawienia kątu to pare stopni. Jak jest przestawiona o jeden ząbek to jes poza zakresem. Sprawdź komputerem i jeżeli przestawiona to musisz ja o ten ząbek przestawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...