Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E - Tańszy sposób na kamerę cofania


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, kamil-vag napisał:

No to wychodzi, że Langista zamówiłeś złą kamerkę ?

On ma ta kamerę co my 109mm x 30mm bo widzialem, że chce ja sprzedać. Więc jeżeli ma ori blende bagażnika to powinna pasować bez problemów.  Specjalnie mierzylem w mojej audi, brata i Twojej oraz kamerze co mam w domu i wszędzie jest wymiar 109x30mm. Więc albo ma jakąś "inna" blende albo źle montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ona ma 109 na 30, ale mój uchwyt ma wymiary 115 na 32, do tego maks głębokie może być na 28. Chyba mam zupełnie inną blendę od Was ? do tego ten mikrostyk od otwierania klapy, jak z nim sobie radziliście?

Jak pogoda się poprawi to ekstra to rozbiorę i wygłusze klapę, to pokaże jak to u mnie wygląda i jakie mam numery tej blendy, może faktycznie ktoś ją wymieniał kiedyś na zupełnie inną ?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 zdjęcia stara klamka i nowa z kamera. Stara klamke wyjałem i wsadzilem nowa nic z nią nie robiłem. Jedynie w blendzie nawiercilem większy otwór w miejscu gdzie idzie kabel od kamery aby wtyczka przeszła.  

received_2284791558317437.jpeg

received_831140154279661.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam coś zupełnie innego, ja to mam całe z alu a sam mikrostyk jest zupełnie inaczej zamontowany. W weekend rozbiorę to jeszcze raz to porobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz starą wersję blendy, kup nowszą z tworzywa i problem z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli jeszcze wydatek 200-250 zł mnie czeka ? brać używkę już tego plastiku, czy nówka zamiennika? Bo widzę różnica 30-50 zł jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisałem wiadomość do kolegi Woszu ale zanim odpowie  to zapytam tu

mam audi a4 b6 sedan z 2004 roku lub 03 

radio audi navigation plus

oraz fabryczne czujniki cofania tył


czy da się zamontować i używać kamerkę cofania?

co dokładnie potrzebuje?

klamka od majfernda z Chin z wbudowaną kamerką? Moduł?

dziekuje i pozdrawiam

7D5B82E2-0185-42E2-A376-EBDF3DD911C5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam ci ja RNS E w moim Exeo . Kupiłem od kolegi Woszu adapter kamery cofania ( polecam ) działa idealnie. Mam jednak problem z umiejscowieniem samej kamery. W Exeo nie ma blendy jako takiej i zastanawiam się gdzie najlepiej umieścić kamerę? Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tfk83 napisał(a):

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam ci ja RNS E w moim Exeo . Kupiłem od kolegi Woszu adapter kamery cofania ( polecam ) działa idealnie. Mam jednak problem z umiejscowieniem samej kamery. W Exeo nie ma blendy jako takiej i zastanawiam się gdzie najlepiej umieścić kamerę? Ktoś coś?

Nad ramką tablicy rejestracyjnej. Są nawet ramki z wbudowaną kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Jak przeciągaliscie kabel nad podsufitką? Dziś straciłem cały dzień na tym etapie montażu i poległem.. co spróbuję kabel z drutem puścić to mi coś blokuje drogę jakąś gąbka wygłuszająca. Po której stronie klapy bagażnika wkładacie kabel? Ma to jakieś znaczenie? Próbuje drut z kablem po włożeniu skierować na krawędź auta żeby już przy ścianie prowadzić prosto do słupka pasażera ale ciągle cos mi tam blokuje przejście. 

Nie wspomnę już o gumie na przewody to jeszcze jakoś wcisne ale przeprowadzenie całego kabla przez podsufitkę i jeszcze trafienie do słupka pasażera to jest jakaś misja niewykonalna.

IMG_20230526_201325.jpg

IMG_20230526_154148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy adapter podejdzie pod radio rnse. Domyślam się, że kostka nie podejdzie. Mam kostkę z modułu bluetooth, tylko brakuje mi pinów od kamery 

Czy jak dołożę piny, taki adapter będzie mi działać? 

Adapter GreenYi V1906 Aftermarket kamera tylna konwerter CVBS/AV na RGB do VW Volkswagen RCD510 RNS510 RNS315
https://a.aliexpress.com/_msC1Rwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy rns-e o numerach 3R0..192/193+litera wszystkie obsłużą kamerę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

Panowie czy rns-e o numerach 3R0..192/193+litera wszystkie obsłużą kamerę??

Każde zwykle rnse obsługuje kamerę cofania. Jeżeli chodzi o ledy jest loteria nawet jeżeli ma wyjście C2 nie zawsze działa na seryjnym sofcie. Aby mieć pewność, że Led obsłuży kamerę cofania najlepiej to sprawdzić przed kupnem. Po zmianie Softu kamera działa w ledach, bo czyta wsteczny po canie (sprawdzone w b7). Największa szansa na działanie kamery na ori sofcie to Led z seata exeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Odkopię trochę wątek, ze względu na wygasły link z kamerką z pierwszego posta.

Panowie czy możecie polecić kamerkę, którą montowaliście?
Znalazłem taką kamerkę, która rozmiarem pasuje, natomiast nie mam pojęcia jak z jakością będzie. Z droższych kamerek (w okolicy 100zł) nie umiałem trafić na właściwy rozmiar.
https://pl.aliexpress.com/item/1005006046214789.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Smith81 napisał(a):

Dzień dobry.
Odkopię trochę wątek, ze względu na wygasły link z kamerką z pierwszego posta.

Dołóż trochę i kup porządną kamerę Sony

http://www.aliexpress.com/item/SONY-CCD-HD-rear-camera-handle-position-night-vision-for-A6L-Q7-A4-A3/715632755.html

 

Jeżeli potrzebujesz Moduł do kamery, który wpinasz praktycznie p&p to priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...