Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziomowanie xenonów rzadko działa


A4 B6 Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wytłumaczcie mi na jakiej zasadzie działa poziomowanie xenonów w a4 b6.Włączam auto ,włączam światła i nic nie poziomuje.Wchodze w VCDS 55 zasięg świateł i po połączeniu automatycznie się poziomują oba światła.W module zero błędów...

Rozumiem że przy każdym odpaleniu auta poziomowanie powinno zadziałać?Raz jak odpaliłem auto i włączyłem światła to poziomowanie zadziałało,ale to było tylko raz...A łącząc się ze światłami w module 55 VCDS poziomuje się za każdym razem...

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura poziomowania odbywa się zaraz po odpaleniu auta,nawet przy wyłączonych światłach.

Jeśli odpalisz auto a światła włączysz dopiero po jakimś czasie to nie będziesz widział tego ruchu dół-góra.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak pisaliście...Światła się poziomują prawidłowo,tylko że ja zawsze chwile czekałem zanim odpalałem światła dlatego nie widziałem tego ruchu dół/góra...

Wszystko działa:)

Jedynie widzę że lewy mniej opada i się podnosi niż prawy,tak ma być czy coś źle jest ustawione w samej lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, A4 B6 Multi napisał:

Jedynie widzę że lewy mniej opada i się podnosi niż prawy,tak ma być czy coś źle jest ustawione w samej lampie?

Jakie masz lampy? Xenony czy xenon plus(bixenon)? Silniczek siada lub inny problem z nim. Fotka silniczka dużo może podpowiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Jakie masz lampy? Xenony czy xenon plus(bixenon)? Silniczek siada lub inny problem z nim. Fotka silniczka dużo może podpowiedzieć 

Zwykły xenon i nowe lampy nie ori,ale żarniki i przetwornice ori...Silniczek wczoraj kupiłem używkę,bo jednego nie było w ogóle....Wygląda jak nowy valeo

Czyli powinny oba się podnosić i opuszczać jednakowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, A4 B6 Multi napisał:

Zwykły xenon i nowe lampy nie ori,ale żarniki i przetwornice ori...Silniczek wczoraj kupiłem używkę,bo jednego nie było w ogóle....Wygląda jak nowy valeo

Czyli powinny oba się podnosić i opuszczać jednakowo...

Silniczki muszą być identyczne,poza tym lepiej ogarnąć używane lampy bo te zamienniki to cieńkie są.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

Silniczki muszą być identyczne,poza tym lepiej ogarnąć używane lampy bo te zamienniki to cieńkie są.

No właśnie jeden jest przerobiony przez wcześniejszego właściciela i jest min dłuższy...Co do lamp to świecą o niebo lepiej niż używki.Soczewki są nowe i dają super światło.Ja też wole oryginały ,ale wcześniejszy właściciel je wymienił ,bo słabo mu świeciły ori.Teraz świecą naprawdę idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, A4 B6 Multi napisał:

No właśnie jeden jest przerobiony przez wcześniejszego właściciela i jest min dłuższy...Co do lamp to świecą o niebo lepiej niż używki.Soczewki są nowe i dają super światło.Ja też wole oryginały ,ale wcześniejszy właściciel je wymienił ,bo słabo mu świeciły ori.Teraz świecą naprawdę idealnie...

Ogarnij by silniczki były identyczne,teraz nie działa samopoziomowanie w pełnym zakresie na jednej z lamp. Zdziwił byś się jak używki ogarnięciu i po przeróbkach potrafią świecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...