Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymienie alt-a


knapior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie po latach, i milych wspomnieniach po mojej b5ce, zakupilem b6 niestety alt-a, ale bylo tanio a potrzebny byl mi kombiak, mam pare pytan by poprawic jego stan ktory jest sredni, niedziala mi wskaznik temp wody , zajrzalem tam widac niezly drut wiec jesli ktos by mial fotke jakie kolory ida do kostki bylbym wdzieczny niezmiernie, nastepny problem jest taki , niebede pisal o oleju bo oprocz tego ze smierdzi troche w spalinach( jak w bmw) to jeszcze niewiem ile go polyka, problem jest taki ze auto kopci para na bialo, dosyc znacznie na dworze dzis 15 stopni a po przygazowce robi sie siwo, dym szybko sie rozchodzi wiec obstawian ze to para, mam lpg ale jeszcze na nim niejezdzilem 200km zrobilem na benzynie po podlaczeniu vaga wywala mi sonde i przeplywke dziekuje z gory za udzielenie sie w mym temacie i pozdrawiam oooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz kable do czujników temperatury G2/62 i G83

image.png

image.png

 

co do przepływki to wyczyść ją, skasuj błędy pojeździj zobacz jakie korekty i które błędy wrócą. a para wodna może być dlatego że nie wygrzany jak trzeba? mało jeździsz to może być bo ostatnio dużo wilgoci w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała para się nie przejmuj u mnie też występuje jak jest dużo wilgoci/krótkie trasy oraz zimą najwięcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale czy to normalne az w takiej ilosci i to przy 15 stopniach? Dziekuje za schemat ale ciezko mi go rozczytac, mam wyrwana kostke w ktorej powinny byc 4 kabelki do czujnika i niewiem jak je w tej kostce ulozyc, wiatrak kreci sie u mnie caly czas, gdy podlaczylem kostke przestal ale niepokazuje zadnej temp, wiec mysle ze pomylilem jakies kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz opisane tam piny i kody kolorów, obok jest list więc można rozszyfrować.

Dla przykładu na PIN 1 czyjnika przychodzi przewód bl/br co oznacza przewód niebieski z brązowym paskiem

PIN 2 br/ge brązowy z żółtym paskiem

PIN 3 sw czarny

PIN 4 br/gr brązowy z szarym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz od razu link do wtyczki

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 8 zł - 4B0973712 KOSTKA 4 PIN ZŁĄCZE WTYK GNIAZDO VW 1,5 (8304358226). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 taniej się chyba nie da kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź te temperatury po nocy zanim uruchomisz silnik, wszystkie wtedy muszą być takie same, jak nie to któryś czujnik kłamie.

pamiętaj też że są dwa czujniki temp, drugi masz na dole przy chłodnicy i w vcds zwracaj uwagę z którego czujnika jest ta temperatura wskazywana.

Edytowane przez MaTeo85
drobna korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...