Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent rozpoznawania znaków drogowych


seweryn662

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy posiada ktoś instrukcje kodowania jak dodać rozpoznawanie znaków drogowych dla pojazdów posiadających kamerę pre sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 

zajrzyj na stronę: 

WWW.AUDI-CODING.COM

Audi Coding

 

najlepiej z telefonu, to od razu ci przetłumaczy na polski.  ja zrobiłem VCDSem wszystko, oprócz parametryzacji kamery i nie działy znaki. potem znalazłem gościa co mi zrobił parametryzacje przez VCP, znaki zaczęły działać jednak po chwili jazdy wywala błąd: że działanie rozpoznawania znaków ograniczone. i rzeczywiście nie rozpoznaje mi znaków "teren zabudowa" tylko znaki typowo z ograniczeniami (np, 30, 50, 60). i na tym problemie się zatrzymałem, nie wiem jak go rozwiązać.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 11:28, seweryn662 napisał:

witam, 

zajrzyj na stronę: 

WWW.AUDI-CODING.COM

Audi Coding

 

najlepiej z telefonu, to od razu ci przetłumaczy na polski.  ja zrobiłem VCDSem wszystko, oprócz parametryzacji kamery i nie działy znaki. potem znalazłem gościa co mi zrobił parametryzacje przez VCP, znaki zaczęły działać jednak po chwili jazdy wywala błąd: że działanie rozpoznawania znaków ograniczone. i rzeczywiście nie rozpoznaje mi znaków "teren zabudowa" tylko znaki typowo z ograniczeniami (np, 30, 50, 60). i na tym problemie się zatrzymałem, nie wiem jak go rozwiązać.

pozdrawiam 

A jaki masz licznik? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam podobny problem ale na kolorowym wyświetlaczu z analogowymi zegarami. Znalazl ktoś rozwiązanie tego problemu? Parametryzacji kamery oczywiście zrobiona. Model z 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem. 

Wystarczy jedna prosta zmiana w module A5 w adaptacji.

Należy zmienić w Road Sign Detection fusion mode na tryb fusion właśnie.

Wtedy system przy braku znaków posiłkuje się odczytami z mapy zachowując najwyższy priorytet dla znaków odczytywanych z kamery. 

Komunikat o ograniczeniu rozpoznawania znaków już nie wyświetla się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 11:28, seweryn662 napisał:

witam, 

zajrzyj na stronę: 

WWW.AUDI-CODING.COM

Audi Coding

 

najlepiej z telefonu, to od razu ci przetłumaczy na polski.  ja zrobiłem VCDSem wszystko, oprócz parametryzacji kamery i nie działy znaki. potem znalazłem gościa co mi zrobił parametryzacje przez VCP, znaki zaczęły działać jednak po chwili jazdy wywala błąd: że działanie rozpoznawania znaków ograniczone. i rzeczywiście nie rozpoznaje mi znaków "teren zabudowa" tylko znaki typowo z ograniczeniami (np, 30, 50, 60). i na tym problemie się zatrzymałem, nie wiem jak go rozwiązać.

pozdrawiam 

Wchodzę w link i wyświetla się takie coś co mam tam wybrać

FE295528-F4DB-4F72-BFE8-BC1E543FCB0B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, seweryn662 napisał:

witam, a jak u mnie w tej pozycji pisze tak:

ERROR: Channel not avalible

to co to może oznaczać?

W której pozycji, o czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jedna prosta zmiana w module A5 w adaptacji.

 

Należy zmienić w Road Sign Detection fusion mode na tryb fusion właśnie.

W tym co kolega pisał wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolege wyżej chodzi o taki komunikat. Odświeżam post. Czy ktoś może pomoc?

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiłeś parametryzacji kamery to nie będziesz miał tej funkcji aktywnej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zakodowałem automatyczne światła drogowe. bez problemu - wszystko przetestowane. śmiga jak trzeba.

co do active lane assist:

czy taką parametryzację kamery można wykonac przez vcds?

jeżeli nie to w jaki sposob mozna to zrobic i na czym polega proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mm1919 napisał:

co do active lane assist:

Do aktywacji lane assist musisz dołożyć wyłącznik zespolony, który ma na manetce przycisk do aktywacji oraz deaktywacji LA, oraz poprawnie zakodować LA. Można to uruchomić samym kodowaniem ale bez przełącznika na manetce, lane assist po zakodowaniu będzie cały czas aktywny, bez możliwości jego deaktywacji.

VCDSem nie się da przeprowadzić parametryzacji sterowników. Do tego potrzebny jest albo VCP albo ODIS.

Parametryzacja to wgrywanie brakujących zestawów danych do sterowników, potrzebnych np. do uruchomienia funkcji (wyposażenia) po ich dołożeniu lub aktywowaniu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. odpuszczę sobie zatem ten bajer.

a jak jest przy kodowaniu systemu rozpoznawania znaków? też wymagane coś poza vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mm1919 napisał:

a jak jest przy kodowaniu systemu rozpoznawania znaków? też wymagane coś poza vcds?

VCDS do kodowania i VCP do parametryzacji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaki powinno rozpoznawać auto?

U mnie po uruchomieniu tej funkcji rozpoznaje tylko ograniczenia prędkości (z mapy i z kamery). 

Da się jakoś uruchomić żeby rozpoznawało teren zabudowany np? Widziałem gdzieś na wideo znak zakazu wyprzedzania na VC Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznaje ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania. Teren zabudowany pobiera z danych z nawigacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...