Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk z ok katalizatora 1.8 T BFB


marek441973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie na zimnym silniku tego nie słychać ale jak się zagrzeje to słychać taki dźwięk jakby pokrywka podskakiwała na gotującym się garnku własnie z katalizatora, czy ktoś miał taki przypadek że wkład mógł się oberwać ? Dodam że nie przychodzą żadne błędy i silnik ma moc. Miałem już audi 80 i a4 B5 ale nigdy takiego przypadku nie było. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było i okazało się, że oberwał się wkład. Musiałem rozpruć kata i wyrzucić środek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona kata często się obpala i "brzęczy". Zajrzyj pod auto i zobacz czy nie jest skorodowane i popalone. Często po demontażu blachy staje się cisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muniek32 napisał:

Osłona kata często się obpala i "brzęczy". Zajrzyj pod auto i zobacz czy nie jest skorodowane i popalone. Często po demontażu blachy staje się cisza :D

Właśnie osłona jest OK, więc czeka mnie wyjmowanie katalizatora..jak zdemontuję obudowę filtra to wyjdzie górą ? Bo z tego co tam się rozglądałem to na dół nie da rady no i te zapieczone śruby...masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co go wyciągać ?

Demontujesz obudowę filtra, odkręcasz katalizator od turbo i odsuwasz go trochę. Wkładasz telefon i robisz fotki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kamerkę na kabelku to nawet myślałem żeby sondę wykręcić i może coś będzie widać, te śruby od turbiny powinny puscić ale tamte na dole jak coś to na pewno będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie najprościej będzie zdjąć całego kata, rozciąć go od góry, zrobić z niego wydmuszkę i zaspawać. Nawet jak na przeglądzie będą patrzeć po autem to nie będzie widać spawu. Tylko, że będzie pusty i jak puknie młotkiem to będzie bębnić :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem katalizator na inny (używany) niestety dziwny dźwięk jak był tak jest, teraz wydaje mi się że to jednak z obudowy turbiny, jak się nagrzeje to słychać jakby pokrywka stukała na gotującej się wodzie w garnku. Dodam że silnik ma moc, nie bierze oleju i nie kopci. Turbina faktycznie dość gwizda podczas przyspieszania na każdym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij rure dolotową do filtra powietrza, ta ktora prowadzi do pasa przedniego i zobacz czy ten dzwiek nie slysysz przypadkiem z dolotu , ze srodka obudowy filtra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 08:48, soul87 napisał:

Zdejmij rure dolotową do filtra powietrza, ta ktora prowadzi do pasa przedniego i zobacz czy ten dzwiek nie slysysz przypadkiem z dolotu , ze srodka obudowy filtra. 

Usterka już naprawiona, okazało się że przepaliło uszczelkę pod głowicą na pierwszym cylindrze i kompresja dostawała się do kanału wodnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...