Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina K04 064 vs K04 0106


Ogon56

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy możecie mi pomóc temat ogarnąć odnośnie turbiny?

Kupiłem pod mod do mojego 2.0 TFSI BUL 220km regenerowaną turbinę K04 064 jednak jak wiadomo pochodzi ona od aut z silnikiem poprzecznym, więc trzeba przerabiać DV, wężyki olejowe, Wlot turbiny (kolanko). Dostałem informację, że P&P rozstaw śrób nie pasuję do katalizatora.

Tuner zasugerował zwrot aktualnej turbiny i zakup K04 0106, w której tych problemów kompatybilności nie ma. Turbina ta chyba nie występują w żadnym innym pojeździe i służy jako mod pod wzdłużnych 2.0TFSI skąd dostępność jest ograniczone w PL. znalazłem jedynie na zagracznych stronach (Aliexpress itp.)

Nasuwają mi się kilka pytań:

1. Pod względnem wydajności jakie są różnice, ponieważ na 064 jeżdżą projekty po 350KM/450NM. O 0106 nic nie wiem. Czy jest to to samo, czy może są jakieś istotne różniecy w wydajności.

2. Czy rzeczywiście z 064 są takie duże problemy z montażem. Wiele tunerów z Gregorem na czele to montowali i obchodzili kwestie kompatybilności

3. Czy ktoś już stosował u siebie taką turbinę - K04 0106?

4. Z waszego doświadczenia co polecacie? Może są jakieś adaptery dodatkowe do 064, które kwestie problemów kompatybilności niwelują? Może warto jednak zastanowić się nad tą 0106, a może poprostu zmienić tunera (choć jestem z BDG i do Gregora mi daleko :( ).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez Ogon56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...