Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup przepływomierza


S4lwia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przepraszam za ponowne poruszenie tematu, lecz chce sie upewnić przed kupnem.

Ostatnio silnik zaczął dziwnie sie zachowywac i nie trzymał wolnych obrotow i chodził strasznie nierówno. Oddałam auto do mechanika i stwierdził, ze uszkodzony jest przepływomierz. Uznałam, że chce wymienić na nowy lecz nie chce wydawac dużo pieniedzy bo w przyszłym roku chce zmienić auto na B7. Znaleźliśmy z mechanikiem w hurtowni bardzo tanio przepływomierz  wrc i zaczełam szukać czy trochę na nim pojeżdżę. Nie chce wydawać dużo pieniędzy przed sprzedażą auta, ale chciałam wymienić częśc na nową. Możecie mi coś doradzić w tej sprawie? Z tego co przeczytalam wyzej pompy wspomagania nie są za dobre, lecz mechanik mówił, że te kilka miesięcy spokojnie przejeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4lwia napisał:

Znaleźliśmy z mechanikiem w hurtowni bardzo tanio przepływomierz  wrc i zaczełam szukać czy trochę na nim pojeżdżę.

Przepływomierza w zamienniku się nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej. Sam miałem ten sam problem, uszkodzony przepływomierz. Kupiłem używkę ori i niestety padnięty, tyle tylko że mogłem zwrócić i odzyskać kasę, nowe zamienniki ponoć zaraz siadają albo od razu błędnie wskazują dane, tym sposobem zabuliłem 400zł i kupiłem nowy oryginał ale nie żałuję ani grosza bo już parę lat i żadnego kłopotu. Chcesz ryzykować to kupuj, może akurat Ci się trafi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze nic nowego ...Też uważam , że nie warto wchodzić w jakiegoś taniego chińczyka ( tym bardziej WRC ...same opinie mówią wszystko ...) Wchodź w oryginał i miej święty spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki tylko ori. Później przed samą sprzedażą wywali Ci błąd przepływki i masz po sprzedaży za dobrą cenę.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co macie na myśli mówiąc, że będzie wskazywał od razu złe dane? Nowy przepływomierz będzie oszukiwał lub wyrzucał błąd? Własnie używanego nie chciałam kupować ale też nie chce wydawać fortuny na nowy. Akurat mechanik podpowiedział kup taniego wrc, pojeździsz trochę i możesz sprzedać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multum razy przewijało się na forum, że przepływka tylko taka jaka idzie na pierwszy montaż, czyli bosch o odpowiednich numerach w silnikach 1.8/1.8t.

Nowe, nawet te droższe typu ngk, pierburg pokazują głupoty, silnik ma problemy z mocą i błędami typu za bogata/uboga mieszanka, przepływy też pokazują z d*py, bo nawet drugie tyle co powinny.

Ale Twoje auto to wsadzaj co uważasz tylko nie płacz na forum jak znowu coś nie halo i auto szarpie oraz nie chce jechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz jest urządzeniem elektronicznym. Jego zadaniem jest mierzenie ilości zasysanego powietrza i przesyłanie tych zmierzonych danych do sterownika silnika, który z kolei decyduje o tym jaką dawke paliwa ma dostarczyć do komory spalania, by spalanie było optymalne. Sa to czułe elementy i zakres ich tolerancji błędu jest bardzo niski, przynajmniej dla drogich oryginalnych produktów. Kupując tani przepływomierz kupujesz urządzenie elektroniczne w której zostały ze względu na niskie koszta produkcji, użyte materiały gorszej jakości, które mają większą granicę błędów. To prowadzi do podawania błędnych i nie właściwych danych do sterownika silnika, który min.  na podstawie tego co mu przepływka dostarczyła pracuje. 

Banalnie mówiąc te tanie nie sa tak dokładne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był temat gdzie ktoś kupił pompę wspomagania wrc "parts" i był z nią problem bo shit, a Ty chcesz kupić część elektroniczne od nich? Skoro pompa nawet nie wytrzymała za długo to podejrzewam, że przepływomierz od razu po podłączeniu będzie do zwrotu ;) Jeśli chcesz jeździc autkiem bez problemów, niestety trzeba będzie kupić coś droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mechanik mówił, że jak weźmiemy przepływomierz wrc to przejeżdżę te kilka miesięcy i będę mogła sprzedać sprawne auto i wziąć jakieś pieniądze za nie. Nie chce wydawać fortuny przed sprzedażą auta. Może widzicie jakieś inne rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw włóż to wrc i zobacz jak to będzie jeździć. Pozatym log 2+33 statyczny i dynamiczny u bedzie wiadomo czy to przeplywka, a nie takie diagnozy w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz, podmień od kogoś sprawny przepływomierz i zobaczysz czy diagnoza dobra. Dopiero później zastanów sie czy kupic odradzany przepływomierz wrc czy kupić cos lepszego i mieć spokój..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podpowiedź, auto było podpięte na komputer i dlatego taka diagnoza. Postaram się powiedzieć mechanikowi w weekend, żeby zamienił na chwilę ze sprawnego auta i zobaczył. Jedynie potwierdzi mi to, że diagnoza jest prawidłowa a dalej nie wiem czy jednak spróbować z czymś tańszym tak jak wspominałam przepływomierz wrc parts, czy może maxgear bo widzę że są w podobnej cenie czy jednak będę musiała wydać dużo więcej na np bosch :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli w weekend będziesz mieć wolne, usiądź sobie i poczytaj sobie opinie wrc czy maxgear i zobaczysz, ze elektryki nie powinno się kupować z tej półki cenowej. Na temat wrc polska a raczej z tego co pisali chłopacy china jest już temat albo z trzy i w każdym piszą to samo.  Poza tym tania elektryka-chu*owe działanie i problemy. Jesli nie chcesz wydawać dużo kup używke ale tam gdzie dają gwarancję lub w bardzo dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muniek32W sobotę mechanik podmienił mi przepływomierz na taki z innego auta i silnik się uspokoił, sprawdzał komputer i mówił, że teraz jest jak powinno. Na ta chwilę tak jeżdżę i czekam, skoro diagnozę już mam to muszę coś kupić w końcu. Czytałam opinie o wrc na google i każdy kto kupił, pisał dobry komentarz, że działa i nie ma problemów. O używany się boję, że mi od razu się popsuje i będzie to samo i będę musiała znów kupować przepływomierz :( Jest ktoś mi w stanie coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej porady oczekujesz jeszcze? Wszystko już wyżej napisane na ten temat:facepalm: Jeżeli uważasz, że chcesz wrc kupić to kup ale nie dziw sie jak szybko padnie. Nasze opinie na temat tego sa wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, stwierdzone, sprawdzone, potwierdzone. To teraz kupujesz i dajesz do wymiany ;) A to już od Ciebie co kupisz, czy oryginał, czy wrc parts, czy inny nty. Za zamiennik zapłacisz podobną cenę- jakość jest taka sama. Różnica będzie tylko przy oryginale bądź lepszych markach typu bosch, cenowa jak i jakościowa. P.S. jakie opinie czytałaś?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam opinie o wrc na google i czytałam opinie wystawione przez kupujących ich części i napisane wrażenia. Było kilka złych ale większość jest pozytywnych, dlatego jestem bardziej nastawiona na tak. Dlatego założyłam konto i napisałam w poście o wrc jaki znalazłam w google i tutaj piszecie żeby nie kupować. Zdziwiła mnie ta rozbieżność gdzie opinie wrc parts w internecie mają dobre a jednak forumowicze odradzają i przestrzegają :/ 

Dlatego pytam o poradę :dontknow: @Muskel1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzano Tobie tutaj zakup tego przepływomierza. Nie wiem dlaczego nadal jesteś nie zdecydowana. Kup go skoro nie chcesz pieniędzy wydać na oryginalny i załóż. Masz na niego gwarancję. Problem bedzie tylko udowodnić, że jest nie sprawny, czy raczej, że nie działa jak należy gdy nie będzie wywalał błędów a auto bedzie nie równo pracowało. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym Ci radził już lepiej kupić używany sprawny aniżeli ten chinol - owszem może i ma dobre opinie ale weź poprawkę na to że ludzie wrzucają te opinie zaraz po zakupię gdy założą do auta i działa albo kilkanaście dni po zakupię a założę się że po pół roku/roku pada a opinia już wystawiona.

Nawet ori nie są już tak dobre jak kiedyś a co dopiero chińskie zamienniki. Szwagier przerabiał temat w 1,9 AFN, chinol max rok wytrzymywał.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...