Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem "na zimno"


Me-how

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wiążę się z takim problemem ;), że jak odpalam "na zimno" to silnik przeokrutnie kaszle, dusi się i po kilkunastu sekundach takiego czegoś obroty "wskakują" i jest ok. Nie zdarza się to zawsze, ale często... Jak jest ciepły to też czasami słabiej dopala, jakoś tak anemicznie, ale to raczej rzadko. Już dużo czasu straciłem na jeżdżenie do mechaników. Dodam, że mam LPG i w związku z tym już wielokrotnie byłem odbijany mechanik-gazownik. Z problemem walczę od lipca i dopiero ostatnio jeden z gazowników wykluczył instalację LPG (głównie chodziło o złą mieszankę, bo podejrzewałem popuszczające wtryskiwacze lub reduktor - z tym jednak nie ma problemu). Należy się zatem skoncentrować na samym silniku. Pozwoliłem sobie napisać na forum, bo diagnoza tej usterki jest dla mnie bardzo uciążliwa. Ostatnio zostawiłem auto u mechanika na trzy dni, a to, jak na złość, paliło mu co rano "od kopa". Może ktoś miał kiedyś podobny problem i jest w stanie mi coś doradzić. Dla porządku zamieszczam filmik z odpalania. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Szczerze zdarzyło mi się w moim przypadku to z dwa razy na rok do dzisiaj nie wiem co mogło to powodować też posiadam instalacje LPG Zastanawiałem się że może to czujnik temperatury może coś tam nie styka wtryski od Pb bo jeździmy na LPG, ale jeśli by się sprawa wyjaśniła to chętnie sprawdzę to u Siebie 

Sprawdź jeszcze jak będzie na benzynie przegnaj ją trochę zobacz czy za wcześnie na gaz nie przerzuca Ja u siebie mam od 50 stopni i zawsze jak gasze auto to jeszcze przełączam z LPG na benzynę żeby tam chwilkę pochodziła. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Legion44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy rozwiązanie. W lipcu zmieniałem rozrząd i przy okazji zrobiono adaptację przepustnicy. Pan mechanik walnął gałę i chyba zrobił to źle. Pomogło skasowanie nastawów i ponowna adaptacja. Pali od kopa...inna rozmowa. Masę czasu zajęło zlokalizowanie tej usterki :facepalm:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...