Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lusterko z czujnikiem światła i wyłącznikiem będzie pasowało bez żadnych komplikacji w miejsce lusterka tylko z podstawową funkcjonalnością fotochrom?

si:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterko z czujnikiem światła i wyłącznikiem będzie pasowało bez żadnych komplikacji w miejsce lusterka tylko z podstawową funkcjonalnością fotochrom?

si:wink:

Bardzo czekałem na tę odpowiedź, a forum nie powiadomiło mnie o niej :)

Dzięki!

Może lusterka z wyłącznikiem są mniej awaryjne...

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

Panowie, ten wyłącznik na lusterku wyłącza fotochrom czy czujnik światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten wyłącznik na lusterku wyłącza fotochrom czy czujnik światła?

fotochrom:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten wyłącznik na lusterku wyłącza fotochrom czy czujnik światła?

fotochrom:wink:

Cieszę się, dzięki!

Przynajmniej ten wyłącznik będzie miał u mnie jakąś funkcję, bo się obawiałem, że jest od czujnika światła.

---------- Post dopisany at 21:57 ---------- Poprzedni post napisany at 21:15 ----------

W poniedziałek przyjdzie do mnie lusterko z wyłącznikiem. Aktualnie mam bez wyłącznika.

Nie chcę zmieniać modułu centralnej elektryki na wersję HIGH, ale interesuje mnie uruchomienie opcji automatycznego włączania podświetlenia deski rozdzielczej. W ten sposób RNS-E również ściemniałby się dopiero po zapadnięciu zmroku.

Kombinuję jak to podłączyć i wydaje mi się, że wyłącznik świateł podaje sygnał do licznika, który z kolei rozprowadza podświetlenie w kabinie. Domyślam się, że czujnik światła w lusterku podaje taki sam sygnał, więc może wystarczy coś odpowiednio przepiąć?

Bardzo proszę o pomoc w analizowaniu mojego pomysłu :)

---------- Post dopisany 17-03-2013 at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2013 at 21:57 ----------

Nikt nie wie jak to konkretnie działa? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w środku lusterko fotochromowe. Zewnętrzne są już zwykłe.

Prawe lusterko składa mi się elektrycznie ale jak chce je rozłożyć to słychać że silniczek pracuje ... ale lusterko się nie rozkłada. Chcę to naprawić, czyli muszę kupić prawe lusterko.

I teraz pytanie, czy nie lepiej kupić od razu z fotochromem, czy to dużo zachodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem wszytsko i wywalilo mi blad czujnika zmierzchu, kable wydaja sie ok, jaki moze byc powod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem lusterko z opcją kompasu od Q5. Bardzo fajnie wygląda!!!

lustro_kompas.jpg

Czy można takie podłączyć do A4 B6. Mam porysowaną szybę z odpryskiem po kamieniu i muszę ją wymienić. Wymienię na szybę od B7

Czy da rade zaadoptować takie lustro w naszych autach?

---------- Post dopisany at 10:39 ---------- Poprzedni post napisany at 07:14 ----------

Albo na amerykańskim eBay-e jest lustro z monitorem do Audi i wygląda super:

lustro_z_monitorem.jpg

link do aukcji:

Rear View Mirror 3 5" Backup Camera Display Fits Audi Golf Passat Tiguan Sagitar | eBay

Jest to produkt chiński i chciałbym spytać co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z kompasem bez problem podejdzie. Zrobiłem to u siebie i bangla jak ta la la. Lusterko z wyświetlaniem obrazu z kamery cofania też jest montowane fabrycznie w Audi. Firma która produkuje lustra z kompasem i obrazem z kamery to GENTEX z USA.

Jeśli chodzi o kompas, to po podłączeniu lustra należy ustawić szerokość geograficzną i skalibrować kompas. Działa bardzo precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z kompasem bez problem podejdzie. Zrobiłem to u siebie i bangla jak ta la la. Lusterko z wyświetlaniem obrazu z kamery cofania też jest montowane fabrycznie w Audi. Firma która produkuje lustra z kompasem i obrazem z kamery to GENTEX z USA.

Jeśli chodzi o kompas, to po podłączeniu lustra należy ustawić szerokość geograficzną i skalibrować kompas. Działa bardzo precyzyjnie.

możesz napisać jak to zrobić ? I jak podmienić same lusterka ? Tzn bez kompasu podmienić na z kompasem, jak ściągnąć to lusterko które mam teraz ?

---------- Post dopisany 17-04-2013 at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany 13-04-2013 at 22:20 ----------

to jak nikt nie wie ?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj szukajki, gdzieś było dokładnie opisane jak ściągnąć lusterko. W B6 przekręcasz uchwyt w lewo lub prawo, w B7 bodaj w jedną stronę ale nie pamiętam którą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działa mi elektryczne składanie lusterka dlatego chciałem je wymienić. Dlatego mam w związku z tym pytania.

W środku luesterko fotochromowe ale na zewnątrz chyba już nie. Jest ono raczej podgrzewane.

Jakiego lusterka szukać (ilo pinowego), ilo pinowy jest zewnętrzny fotochrom oraz czy dużo kosztować mnie będzie przeróbka ?

To moje lusterko:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

PS. Czy jest gdzieś manual jak wymienić całe lusterko ? Chyba trzeba drzwi rozbierać bo tam idzie wiązka przewodów od lusterka ?

Od, czyli moje lusterko na pewno nie jest fotochromowe :) Pytanie, czy można rozróżnić te lusterka po kablu/wtyczne ?

Ile pinów ma moje lusterko a ile ma to z fotochromem ?

Oraz czy muszę rozbierać drzwi aby nowe lusterko podpiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ma ktoś rozlane lusterko wewnętrzne fotochromatyczne. Potrzebuje szary guziczek włącznik lusterka. Swój mam tak zniszczony od pazurów żony że szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to teraz wiem że nie mam fotochromów :)

Czy można po ilości pinów w wtyczce przewodów lusterka poznać jakie to lusterko ? Ile pinów ma moje lusterko a ile pinów fotochrom ?

Czy aby wymienić kompletne lusterko trzeba rozbierać drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...