Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko , czy ktoś już przyklejał duży pierścień (mocowanie lusterka) do szyby ? Zastosowałem 2 kleje do lusterek wewnętrznych i efekt był ten sam po jednym dniu spadały ... Widziałem że ktoś próbował na klej do szyb lecz zanim zacznę smarować szybę chciałbym znać waszą opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustro powinno być podłączone za przekaźnikiem napięciowym w skrzynce bezpieczników (zasilanie pojawia się po zapłonie) nr 31 15A

sa napiecia zasilające i napięcia sterujące , nigdy pod sterujące się nie wpinamy moze to skutkować niepoprawnym działaniem urzadzeń, (jak np fotochrom ) bo wpinacie sie w obw sterujacy oswetleniem , wystarczy , ze przyciemnicie sobie czerwone "swiatełka" i lusterko przestaje działać.

1 post powinien zostać zmieniony i poprawnie opisane podlaczenie lusterka,

tak samo nie podlaczamy sie pod zasilanie czujnika deszczu od b7 + poniewaz jest on zasilany 24/h

cod o słabego ściemniania co masz na mysli ? ?

lusterko nie działa po niżej 12 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyklejałem uchwyt lusterka (podkowę) na specjalny klej do lusterek. Niechcący udało mi się odkleić mały uchwyt bez uszkodzenia szyby i pozostało tylko przykleić duży.
Ja przyklejałem klejem firmy Loctite jest dwuskładnikowy pierwsze psika się uchwyt i szybę sprayem później nakłada się klej i dociska podkowę trzymasz około minuty i gotowe. Mój siedzi na miejscu od maja tego roku.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vassyli podjedz do chlopakow od wymiany szyb przednich za browara przykleja lub posmaruja a sam przyklejsz :-) kiedys tak zrobilem i smiga pewnie do dzis nic innego nie znazlem jak nie slonce to mróz skutecznie psol moj plan pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem uchwyt na klej do szyb :wink: wykonałem bardzo starannie zobaczymy jak długo wytrzyma.Pojawił się innym problem - Manowicie po podłączeniu lusterka z fotochromem (Niestety bez czujnika deszczu , ponieważ nie mieści się w tą plastikową osłonę co idzie do podsufitki . musiałem tak zrobić bo nie mogłem oderwać oryginalnego mocowania lusterka to znajduje się te mocowanie w środku tej podkowy :lol: ) Lusterko podłączyłem tak jak było opisane

Lusterko

pin 1 = zasilanie lusterka (z bezpiecznika 31 15A )

pin 2 = masa [brązowy] lampka w podsufitce 6 pin

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 23-pin, pin 2)

pin 4 = zaizolowany

pin 5 = zaizolowany

pin 6 = rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do lampki podsufitki, pin 1)

W przełączniku świateł (auto) który dokupiłem z literka D wykonałem w kostce połączenie - pin 16 z pinem 7 - i to podłączone do MCE w 29 pin

Mam taki efekt że nie działa czujnik świateł tylko wywala taki komunikat :

eqnzgi.jpg

Nie wiem czy coś pominąłem czy gdzieś przypadkowo przewód źle zlutowałem . Proszę o pomoc :mellow:

Przed chwilą sprawdziłem - dioda Auto nie podświetla się jak wywala mi ten błąd

Znalazłem przed chwilą w jakimś temacie o odcięciu pinu 1 w włączniku świateł ale nie wiem czy to musi być odcięte bo to sygnał do uruchomienia świateł mijania

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co w tym dziwnego ? bvrak sygnalu z czujnika swiatła, sprawdz ja mu zasilanie podlaczyłeś , cos zle napewno zrobiłes po kolei wszytsko od nowa sprawdzaj,

podlaczenie zasilania lusterka , podlaczeni zasilania czujnika, wlaczinka swiateł mostek i podlaczenie do mce,

wazne sa zasilania jak w fabryce


masz zrobic jak w temacie , masz w koncu inny wlacznik i musisz go dostosowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega wyżej, nie masz czujnika światła i nie może działać opcja auto w światłach bo nie wiadomo kiedy jest jasno/ciemno. W b7 czujnik deszczu jest jednocześnie czujnikiem światła i jest on niezbędny do prawidłowego działania wyłącznika świateł z opcją auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kij. jakoś wepchnę w tą plastikową osłonę. O to mnie chodziło aby mi ktoś powiedział czyli w b7 czujnik deszczu ma czujnik światła w jednym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to on byl nawet nie podlaczony i sie zdziwiłeś dlaczego masz ikone na fisie ? :facepalm: uwazaj jak stracisz koło takowe zdarzenie nie jest sygnalizowane :):):)::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej w B7 czujnik deszczu i czujnik światła to jedno i w przypadku wyłącznika świateł AUTO on musi być innej opcji nie ma żeby to działało tak jak powinno. Jeżeli nie masz miejsca pod osłoną żeby upchnąć ten czujnik to można go umieścić poza nią, wygląda to średnio ale będzie działać poszukaj na forum gdzieś był temat w którym koledzy pokazywali jak zamontować czujnik deszczu po doklejeniu dużego uchwytu lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się go wepchnąć pod tą plastikową osłonę, podłączyłem dzisiaj i działa , na 0 - działają DLR na Auto czujnik wieczorem włączył Xenon potem Postuj wiadomo i Włączone ciągle Xenony . :D lecz jest problem z przełącznikiem świateł ponieważ zrobiłem tak jak było w postach pin 16-7 zmostkowałem i podłączyłem pod pin 29 w MCE, światła działają czujnik je włączył lecz dioda led(auto) nie podświetla mi się . Zapaliła się na chwilę i zgasła jak Xenon się włączył - Podłączyłem VCDS i wywala błąd niezrozumiany sygnał przełącznika . nie spisałem go dokładnie bo mi laptop padł ale po skasowaniu błędu sytuacja się powtórzyła zapaliła na chwile i zgasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem . Robi tak samo. Dzisiaj po pracy też tak było zapaliła dioda auta i po 3 sekundach zgasła a światła świeciły się. wieczorem sprawdzę jaki to dokładnie błąd.

Nagrałem filmik jak to wygląda :


Sprawdziłem . Robi tak samo. Dzisiaj po pracy też tak było zapaliła dioda auta i po 3 sekundach zgasła a światła świeciły się. wieczorem sprawdzę jaki to dokładnie błąd.

Nagrałem filmik jak to wygląda :

.

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś błąd połączeń.

W pozycji 0 nie powinno ci nic świecić, a świeci ikonka świateł pozycyjnych oraz 1ka zasięgu regulacji świateł. Reszty nie widać.

Napisz co robiłeś przy instalacji. Szczerze!

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka świateł pozycyjnych świeci ponieważ dlr jest włączony .

Podłączyłem czujnik deszczu/ światła

pin 1 - podpity pod bezpiecznik 17

pin 2 - masa z lusterka

pin 3 - mce - pin 14

włącznik świateł : pin 16 z pinem 7 - i to podłączone do MCE w 29 pin

O czym zapomniałem ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę odpowiedzieć mi na pytanie czy włącznik świateł AUTO z B7 z literką D będzie pasował do instalacji z fotochromem i clh w B6. Z tego co czytałem to końcówka włącznika AUTO ma być B

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę odpowiedzieć mi na pytanie czy włącznik świateł AUTO z B7 z literką D będzie pasował do instalacji z fotochromem i clh w B6. Z tego co czytałem to końcówka włącznika AUTO ma być B

Pozdrawiam

A dlaczego ma nie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma funkcji coming Home. Sprawdziłem także w Etce i nie ma z tą literką tej funkcji tylko przy B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja CLH zależy od posiadania odpowiedniego modułu MCE.

LUstro czy włącznik nie ma nic do tego.

One odpowiadają tylko za automatyczne włączenie lub wyłączenie funkcji

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...