Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

teraz rozumiem. W takim razie podłączając to w taki sposób partyzancki pod przewód plusowy od podświetlenia przycisków w lampce podsufitki fotochrom będzie działał dopiero wtedy gdy włączę światła pozycyjne. Byłaby to dla mnie dobra opcja bo mam światła do jazdy dziennej (w drogowych) i musiałbym wyłączać przyciskiem lusterko tylko np. w deszczowe dni kiedy używałbym świateł pozycyjnych w dzień. Dobrze to zrozumiałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podświetlenia nie podłączaj bo jego intensywność a więc i napięcie reguluje się.
Fotochrom i tak nie działa w dzień, koledze chodziło o rozjaśnianie po wrzucenie wsteczne lub zapaleniu lampki oświetlenia wnętrza - gdy nie są podpięte lusterko pozostaje sciemnionew nocy. Zasilanie po stacyjce musi być.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przeczytałem i się już pogubilem kupiłem lustro forochrom ale nie mam mce z końcówka f a chce żeby się rozjasnialo po wbiciu wstecznego lub włączeniu lampki pin 3 normalnie podłączam do pin 30 kostki 32pin ? A co z ta lampka podsufitowki  pin 6 do pin 1 w lampce ale piszą ze jest tam pusty wiec jak to ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wie ktoś możne jaki numer ma kostka 2 pin, znajdująca się w lusterku do sterowania fotochromem? Sprawdzałem w etce, ale wiązka lusterka nie występuje osobno tylko z całym lusterkiem. Dokładam boczne fotochromy pod lusterka 5 pin i brakuje mi tej złączki.

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adrian242424 napisał:

 Wie ktoś możne jaki numer ma kostka 2 pin, znajdująca się w lusterku do sterowania fotochromem? Sprawdzałem w etce, ale wiązka lusterka nie występuje osobno tylko z całym lusterkiem. Dokładam boczne fotochromy pod lusterka 5 pin i brakuje mi tej złączki.

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Nr.   443906231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam mce bez literki F i testując lusterko z A6 wpadłem na pewien pomysł. Może się mylę ale czy to zadziała. Pin z lusterka nr 3 chciałbym podłączyć do mce ale do wyjścia świateł cofania, obojętnie czy lewe czy prawe. Bo podając na pin 3 plusa lusterko się rozjaśnia. Natomiast pin 6 działa(lusterko rozjaśnia się) jeżeli dotkne do masy czyli minusa. I rozumie że w lampce podsufitki pin 1 właśnie podaje masę tak?

Jeżeli się mylę to proszę o komentarz

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 22:49, arti03lm napisał:

Witam,

Posiadam mce bez literki F i testując lusterko z A6 wpadłem na pewien pomysł. Może się mylę ale czy to zadziała. Pin z lusterka nr 3 chciałbym podłączyć do mce ale do wyjścia świateł cofania, obojętnie czy lewe czy prawe. Bo podając na pin 3 plusa lusterko się rozjaśnia. Natomiast pin 6 działa(lusterko rozjaśnia się) jeżeli dotkne do masy czyli minusa. I rozumie że w lampce podsufitki pin 1 właśnie podaje masę tak?

Jeżeli się mylę to proszę o komentarz

Dzięki

Oryginalnie lusterko fotochrom bez funkcji autoświateł, pobiera sygnał z czujnika cofania (17 pinowa pomarańczowa kostka pin 9, obok pedałów), jeśli tam nie będzie wiązki to jest jeszcze dostępny w  czerwonej 17 pinowej kostce pin 15 (skrzynka z ECU), jednak jak widać na schemacie czujnik cofania (F4) po wbiciu wstecznego podaje +12v, więc jak podłączysz się pod wyście światła wstecznego z MCE to powinno to jak najbardziej działać. Co do lampki jest tak jak mówisz w czasie zaświecenia lampy na pin 1 podawana jest masa, tylko nie zapomnij przerobić lampki dodając 2 diody prostownicze bo w czasie "spoczynku" lampy żarówki pełną rolę przejścia (coś jak bezpiecznik) i na pinie 1 pojawi się +12v, dlatego diody są wymagane bo pełnią funkcje zaporową. Jaka przerobić lampkę podsufitki jest opisane na forum, a jak coś to wal na PW.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odzew??

Właśnie znalazłem sygnał w pomarańczowej kostce, działa.

Co do lampki już na stole i będzie jutro mod z diodami prostowniczymi.

Jeszcze raz dzięki i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie działa mi  lewy fotochrom zewnetrznym. Wkład jest na pewno dobry bo podłączyłem ten lewy pod prawe lusterko i wtedy się sciemnial (prawy wkład dałem do lewego lusterka i nie działało sciemnianie),wiec nie styka jakiś przewód. Rozebralem słupek A i dostałem się do pomarańczowej kostki, chciałem zmierzyć ciągłość przewodów od lusterka ale w kostce są inne kolory przewodów niż w lusterku. Na jednym pinie miernik "pokazał" ciągłość ale z lewego i prawego lusterka na tym samym pinie. Gdzie szukać tego uszkodzonego przewodu ?? Podejrzewam ze w przelotece w drzwiach,ale gdzie są jeszcze jakieś kostki bo przewody od lusterka do kostki w słupku A nie pokrywają się kolorem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post 512, powyżej!
masz podane kolory jakie są w kostce lusterka
pin 1 = zasilanie lusterka (z MCE, kostka 32-pin/18 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]
pin 2 = masa [brązowy]
pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]
pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych [fioletowo/biały]
pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych [fioletowy]
pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

a jakie ty masz to już musisz spisać i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rozpiska od kostki w lusterku, czy tej pomaranczowej w słupku A kolo pedału sprzęgła, bo u mnie ta na dole w słupku A ma jakieś 19 pinow. Jeżeli chce znaleźć kostkę lusterka to musze ściągnąć boczek drzwi czy wykręcić całe lusterko ??? Chodzi mi o lusterko zewnętrzne lewe a nie środkowe wewnętrzne 

 

 

 

Edytowane przez szynak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Audi (i chyba wszystkie samochody), kolory które wychodzą z jednej strony, ZAWSZE dochodzą do danego odbiornika bez zmiany przekroju i koloru.
Nawet jeśli po drodze jest kilka kostek.
Co innego łączniki(przEkaźnik, wyłącznik etc.) tam w zależności od funkcji mogą zmieniać kolory.

Więc w tym konkRetnym wypadku, nawet bez schematu, powinieneś ich szukać w odpowiednich dla nich miejscach, pod warunkiem że instalacja jest ORYGINALNA.
Schematy ułatwiają nam odszukanie i śledzenie (jaki kolor przewodu, kostki, ilu PIN-owa, który PIN, czy umiejscowienie) danego obwodu.

 

Pobierz sobie program ELSA a zaoszczędzisz mnóstwo pracy, mając pod ręką potrzebne schematy i opisy
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może do odstąpienia tą blaszkę na dwie śruby co wchodzi na mocowanie i jest przykręcane do stopki lusterka? 

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę montował podświetlenie blend w lusterkach zewnętrznych i chciał bym przy okazji poprowadzić kable do lusterek pod fotochrom zew. i mam pytanie jakie są numery pinów do poszczególnych kostek??

Podłączenie fotochromu zew.:

T17f = Pomarańczowa kostka w złączach na słupku A.

T20 = Czarne złącze 20PIN na słupku drzwi kierowcy

T20a = Czarne złącze 20PIN na słupku drzwi pasażera

T10e = Czarne złącze 10PIN moduł drzwi strona kierowcy

T10f = Czarne złącze 10PIN moduł drzwi strona pasażera

L6 - złącze lusterka wew. 6PIN

Strona kierowcy

L6(4) -> T17f (7) ——> T20 (19) ——> T10e (7)

L6(5) -> T17f (8) ——> T20 (9) ——> T10e (8)

Strona pasażera

L6(4) -> T17f (7) ——> T20a (19) ——> T10f (7)

L6(5) -> T17f (8) ——> T20a (9) ——> T10f (8)

Numery pinów dla:

kostka T20/T20a - pin żeński 000 979 009E, pin męski 000 979 012E

Potrzebuje numerów:

kostka L6 - pin żeński (męski chyba wychodzi z lusterka)

Kostka T17 - pin żeński i męski

kostka T10e/T10f - pin żeński (męski wychodzi z modułu drzwi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L6 - 000 979 009 E

T17f gniazdo - 000 979 012 E

T17f wtyk - 000 979 009 E

T20 i T20a gniazdo - 000 979 012 E

T20 i T20a wtyk - 000 979 009 E

T10e i T10f - nie pamiętam teraz ale chyba piny rozmiaru 1,5 lub 2,8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze udało mi się to sprawdzić to do wtyczki T10e, f pasują piny o numerach 000 979 018, ale proszę jeszcze ewentualnie o weryfikacje moich domysłów.

Jeśli faktycznie mam rację to nie mogę tych pinów nigdzie znaleźć do kupienia (pewnie w ASO by były, ale w chorych cenach)

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtyczka wygląda tak:

image.png.923797e18b7d28d11f18a72c8b97f16c.png

i piny do niej wg etki pasują takie:

000 979 407 - przewód 6,0mm

image.png
000 979 306 - przewód 4,0mm

image.png
000 979 253 - przewód 1,5mm

image.png
000 979 227 - przewód 2,5mm

image.png
000 979 135 - przewód 1,0mm

image.png
000 979 131 - przewód 1,0mm

image.png
000 979 038 - przewód 0,5mm

image.png
000 979 023 - przewód 0,5mm

image.png
000 979 019 - przewód 0,5mm

image.png

tylko czemu "na oko" widać że w tej wtyczce są dwa rodzaje pinów, a w etce jest ich aż 9?

Rozumiem, że powiedzmy z uwagi na grubość przewodu piny mogą być różne, ale tu widać, że mimo tego że przewód ma taki sam przekrój to występuje parę takich samych pinów o różnych numerach

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje 1,5 oraz 4,8 (pisze z pamięci, ale w etka masz takie info)

Z każdego rozmiaru masz kilka różnych pinów bo są podzielone na grubość przewodów które da się zacisnąć w danym pinie. Te informacje też masz podane w etce.

Aha pod przewody do fotochromu interesują Cię piny z rozmiaru 1,5mm. Te duże 4,8mm są do zasilania i masy w tej kostce.

Tu kiedyś zrobiłem listę pinów:

 

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...