Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

No rzuciłem okiem do ELSY i według mnie to:

1 - +12V

2 - masa

3 - sygnał biegu wstecznego

4 - sygnał do lusterek zewnętrznych 1

5 - sygnał do lusterek zewnętrznych 2

6 - sygnał lampki oświetlenia wnętrza

w lusterku fotochrom B5 po 99r.

Ja bym to podłączył tak jak mówiłem, na biurku +12V masa i zobaczył jak śmiga. Potem należałoby przetestować działanie pinów 3, 6. Chociaż wygląda to dość standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Obawiam się, że będę musiał to przekazać elektykowi bo ja jestem zielony w tej tematyce a nie chciałbym coś popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś już rozkładał lusterko fotochrom tzn tak żeby dobrać się do środka? Może jest do tego jakiś tutorial albo rozmieszczenie zatrzasków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz spróbować naprawić ?

Co prawda bez przycisku, ale wielkiej różnicy nie ma :wink:

06122014566.jpg 06122014568.jpg
06122014569.jpg 06122014570.jpg
Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po podłączeniu wszystkiego wg schematów, zakodowaniu etc Lusterku działa, ściemnia sie itd, ale odprowadzanie działa tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

druga sprawa, to błąd żarówki kierunku na fisie oczywiście związane z jakąś usterką, gdyż lewy przedni kierunek nie działa - ani awaryjne. Zarówka ok, bo z alarmu działa normalnie.

po podłączeniu starego modułu wszystko ok.....Czy winny może być uszkodzony moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz spróbować naprawić ?

Właśnie zanabyłem lusterko i coś mi tam w środku lata - chciałem otworzyć i zobaczyć :). Ale widzę po zdjęciach, że krawędzie raczej nie zachowają się w stanie dobrym. A czy mocowanie kuli ściąga się przed rozłożeniem lusterka?

Mam jeszcze pytanko odnośnie mocowania lustra, założyłem nowe i lekko się buja lewo-prawo wszyscy piszą, że trzeba dogiąć sprężynę w środku ale czy to jedyny problem? Bo widzę że jest tam dodatkowo aluminiowy wypust, który po prostu podczas demontażu jest ścinany

Edytowane przez 20hz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no można to zrobić delikatniej, ja to robiłem na potrzeby zdjęć, bez żadnych środków ostrożności :wink:. Chociaż jakieś minimalne ślady po rozbiórce będą.

Mocowania na kulce nie trzeba wyciągać do rozbiórki.

Co do luzów na mocowaniu to nie pomogę, też słyszałem że wystarczy podgiąć tą sprężynę. U mnie też był ten luz, ale olałem to, bo wskoczyło lustro od Q5 z kompasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z pierwszej strony wygasły, ma je może ktoś jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz lampkę podsufitki i odpinasz kostkę. Masę już w niej już masz, jeden pin (przynajmniej u mnie) jest osadzony, tylko musisz w niego przewód dołożyć. Dokładasz jeden pin według rozpiski i po robocie - po co zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja jeszcze muszę dorwać przełącznik clh i też działam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to pytaj, bo jestem w miarę świeżo po montażu :hi:

A jak Tobie CLH działa? Po wyjęciu kluczyka się zapalaja halo a gasna po 30 sek. od włączenia alarmu?

W drugą stronę....wyłączając alarm od razu się zapalają halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to pytaj, bo jestem w miarę świeżo po montażu :hi:

A jak Tobie CLH działa? Po wyjęciu kluczyka się zapalaja halo a gasna po 30 sek. od włączenia alarmu?

W drugą stronę....wyłączając alarm od razu się zapalają halo?

Po wyjęciu z kluczyka zapalają się halogeny i wyłączają po 30 sekundach od włączenia alarmu.

Jak wyłączam alarm, czyli otwieram auto, to włączają się halogeny i gasną po 30 sekundach lub po otwarciu drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, u mnie nie działała opcja po wyłaczeniu alarmu. Po prostu nic się nie włącza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to działa tylko po zmierzchu. W dzień się nie zapalą światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zamontować inne lusterko pod clh/drl niż to z nr 8E0 857 511 ? Bo cholernie ciężko jest dostać, wizualnie są takie na allegro ale nie mają wybitych nr, poza oznaczeniem audi i napisem donneley a mi jeszcze trzeba w kolorze 4PK (czarne - soul). A tylko tego mi brakuje do rozpoczęcia modu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to działa tylko po zmierzchu. W dzień się nie zapalą światła.

Wiem, tylko że mi się nie zapalają w ogóle po wyłączeniu alarmu.....tu jest właśnie problem :kwasny:

A czy można zamontować inne lusterko pod clh/drl niż to z nr 8E0 857 511 ? Bo cholernie ciężko jest dostać, wizualnie są takie na allegro ale nie mają wybitych nr, poza oznaczeniem audi i napisem donneley a mi jeszcze trzeba w kolorze 4PK (czarne - soul). A tylko tego mi brakuje do rozpoczęcia modu.

Nie warto kombinować. Szukaj odpowiedniego. Ja znalazłem w dwa tygodnie, fakt - ciężka sprawa. Kup sobie szare na próbę, a w międzyczasie szukaj czarnego.

Może napisz w Divisionie, że szukasz. Chłopaki coś poradzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...