Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już poza domem więc wszystko sprawdzę po weekendzie. Zacznę od sprawdzenia napięć, potem w razie czego przepnę kable pod bezpiecznik i wolną wsuwkę w lampce. I faktycznie podepnę lusterko na krótko pod jakiś zasilacz, żeby sprawdzić czy w ogóle się ściemnia.

Gorbas[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 11:51_________________________________________________Witam,

Przed chwilą rozebrałem lampkę, żeby jeszcze raz sprawdzić połączenia i nie pozostaje powiedzieć nic innego jak "mea culpa". Plusa do włącznika świateł i masę z lampki miałem pociągnięte ok, ale sygnał z lampki wyprowadziłem z PIN'u 2 zamiast z PIN'u 1. Bo okazało się, że PIN'u 1 po prostu u mnie nie ma - gniazdo było puste, oczy już nie te więc podpiąłem się do pierwszego wolnego kabla. :gwizdanie: :wallbash:

Teraz lusterko pięknie się ściemnia więc wszystko gra. Pytanie tylko, czy skoro w lampce nie mam PIN'u 1 mogę sygnał o włączonej lampce pociągnąć do lusterka z innego miejsca? A tak z ciekawości zapytam, czy ktoś wiec co to jest PIN 2 w lampce?

Gorbas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pin1 też był pusty ale po przyjrzeniu się wtyczce lampki przedniej podsufitki dostrzegłem, że jest jeden pin, który jest niepodłączony do żadnego kabelka. Jego wykorzystałem do podłączenia się do pin1 :)

Sprawdź czy po podłączeniu do pin1 lusterko rzeczywiście rozjaśnia się gdy włączysz przednią lampkę podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy skoro w lampce nie mam PIN'u 1 mogę sygnał o włączonej lampce pociągnąć do lusterka z innego miejsca?

Dokładnie tak. PIN 1 w lampce podsufitki to jest mostek z zasilaniem lampki. Fabrycznie lusterko jest właśnie tutaj podłączone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, sprawdzę jutro.

Gorbas[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 22:58_________________________________________________Witam,

Przed chwilą podpiąłem PIN 6 z lusterka do pustego PIN'u 1 w lampce ale oczekiwanego efektu nie ma. Owszem, lusterko ładnie się ściemnia w "normalnych" sytuacjach, ale również po zapaleniu lampki. We wtyczce w lampce mam jeszcze jeden pusty PIN - 10, ale już nie kombinowałem i nie podłączałem w ciemno. Ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł gdzie można by PIN 6 z lusterka podpiąć, żeby owe się nie ściemniało po włączeniu lampki?

Gorbas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł gdzie można by PIN 6 z lusterka podpiąć, żeby owe się nie ściemniało po włączeniu lampki?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=84527.msg2480865#msg2480865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy w podłaczeniu lusterek fotochromowych zewnetrznych

dzis doszły do mnie wkłady + ori wtyczki dolutowałem przewody połaczylem równolegle lusterka ze soba pod kierownica i dwa przewody doprowadziłem do lampki podsufitowej

Pytanie co dalej ,w która dokładnie kostke sie wpiac i w jakie piny?? moze macie jakies zdjecie??

prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 1 (czarno/niebieski - zasilanie po stacyjce) - pomarańczowa 17-pin, pin 3 -> bezpiecznik 31 (15A)

pin 2 (brązowy - masa) z lampki podsufitki (pin 6)

pin 3 (niebiesko/czerwony - włącznik światła wstecznego) - pomarańczowa 17-pin, pin 9 -> MCE, kostka 23, pin 2 (pin będzie obsadzony, robisz mostek)

pin 4 (fioletowo/biały - fotochrom) - pomarańczowa 17-pin, pin 7 -> kostka 20-pin na lewym i prawym słupku A, pin 19

pin 5 (fioletowy - fotochrom) - pomarańczowa 17-pin, pin 8-> kostka 20-pin na lewym i prawym słupku A, pin 9

pin 6 (brązowo/czarny) - sygnał z lampki podsufitki (pin 1)

Wszystkie kable o przekroju 0.35mm

Pin 4 i 5 wtyczki lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przeczytalem caly temat ale nie moge wywnioskowac odp na bardzo proste pytanie, czy nie posiadajac ani modol z porzadana literka ani innych bajerow oprocz ori xenonow, moge wsadzic sobie fotochrom ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktos wymienil zwnetrzn wklady na fotochrom a ma na zbyciu wklad grzany od strony kirowcy.. jak cos pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie jedno pytanie, czy mogę podłączyć lusterko fotochrom jeżeli mam zwykłe lusterko, wystarczy że kupię fotochrom i podłączę do lampki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie jedno pytanie, czy mogę podłączyć lusterko fotochrom jeżeli mam zwykłe lusterko, wystarczy że kupię fotochrom i podłączę do lampki ?

Niestety nie jest to takie proste - napięcie musisz wziąć z jednego z bezpieczników lub przynajmniej z włącznika świateł. W lampce podsufitki podczas jazdy napięcie spada do ok. 4-6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie lusterko podłaczone pod lampke sufitowa czyli dwa kable bedzie działało w podstawoej funkcji??

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-lusterko-fotochrom-fotochromatyczne-i1865485693.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie lusterko podłaczone pod lampke sufitowa czyli dwa kable bedzie działało w podstawoej funkcji??

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-lusterko-fotochrom-fotochromatyczne-i1865485693.html

Jaki ma mocowanie do szyby? Od tego zacznij ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mocowanie da się przerobić wg schematu podanego w tym temacie przez Czakiego tak??

A czy ono po odpowiednim (i tu tez pytanie?) podłaczeniu kabelków bedzie działało jeśli nie mam nic anie odpowiedniego mogułu itd??? [br]Dopisany: 22 Październik 2011, 23:07_________________________________________________

To jest pod czujnik deszczu - nie takie mocowanie, ale mozna przerobic - Czaki poradzi co i jak :good:

a to Twoje które masz na sprzedaż pasuej P&P do ori uchwytu B6 ?? podłącznie kabli jest takie same w obu przypadkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie lusterko z B7 zamówione...a teraz pytanie za 100pkt...jaki jest numer części tylnej (tzn. tej przy szybie) osłony na uchwyt??

Proszę o pomoc!! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor bezowy a numer to nie wiem :confused4: poczekam najwyzej az przyjdzie od czakiego [br]Dopisany: 24 Październik 2011, 12:46_________________________________________________WRCLaguna...gdzie na tym lusterku szukać numeru?? Kolor jest szary

moze to jest numer 4f0857511e 1ye

PS. sprawdziłem to jest ten numer...a teraz ponawiam pytanie o numer klapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...