Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie to powinno działać tylko ma plusie i masie bo:

- zapewne brak autoswiatel i nie trzeba wpinać się w mce,

- w lampce trzeba dorezać diody prostownicze aby lustro się rozjaśnialo przy włączeniu lampki.

U mnie czerwona "dioda"świeci mocniej jak jest ciemno, czyli informuje o tymy że układ działa.

Z kolei na dużym nasłonecznieniu diody praktycznie nie widać i choćby nie wiem jakim światłem dawał w czujnik na lusterku (ten od "środka" auta) to za ch szkło się nie sciemni

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wedle rozpiski. "Po podłączeniu i testach w samochodzie nie obsługujących czujnik zmierzchu (moduł centralnej elektryki bez końcowej litery F), podłączenie lusterka fotochrom powinno wyglądać następująco:

PIN 1 - plus po stacyjce

PIN 2 - masa

PIN 3,4,5,6 - wolny.Tyle z rozpiski.

Wątpię też żeby wzięcie prądu czy też masy skąd indziej niż z "rozpiski" miało jakikolwiek wpływ na działanie lusterka. Twoja wypowiedz potraktuje jako wyskok, fallstart. Zastanów się czy masz rację.

Z kolei jeżeli chodzi o to ze w dzień dioda świeci słabiej jak w nocy to to nie tyczy się mojego przypadku, tu raz dioda świeci a raz nie co widać na zdjęciach, a jak tam z kompasem, co potrzeba?

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz kompasu w lustrze skoro nic Ci się nie wyświetla.

Podłącz na krótko lustro i zobacz czy działa prawidłowo w celu eliminacji słabego + bądź masy.

Może być tak że napięcie spada podczas jazdy w miejscu z którego pociągnąłeś prad.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do prawidłowego działania kompasu potrzeba tylko plusa i minusa to mnie to zaczyna martwić. Czy w lusterku jest odbiornik czy te informacje lecą po którymś z kabli. Na lusterku widnieje numer z końcówką który trochę wygląda jak 6ps a trochę jak gps. Stąd zakładam że to lusterko z gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6PS trochę jak GPS :grin:

To nie jest lusterko z kompasem. Tylko zwykłe czarne, bodajże z A3?

- 8E0 857 511 4 PK 06 S Audi A4 schwarz
- 8E0 857 511 6 PS Audi A4 schwarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko ma wbudowany kompas nie potrzeba dodatkowych kabli itp.Wyświetlają się tylko czerwone literki w zależności od kierunku jazdy N S W E NW SW NE SE.

Na moim lustrze jest naklejka KOMPASS obok nr. części.

Reakcja znajomego jak jechaliśmy akurat w kierunku S:

"A to pokazuje Ci na którym biegu jedziesz?" :P

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wedle rozpiski. "Po podłączeniu i testach w samochodzie nie obsługujących czujnik zmierzchu (moduł centralnej elektryki bez końcowej litery F), podłączenie lusterka fotochrom powinno wyglądać następująco:

PIN 1 - plus po stacyjce

PIN 2 - masa

PIN 3,4,5,6 - wolny.Tyle z rozpiski.

Wątpię też żeby wzięcie prądu czy też masy skąd indziej niż z "rozpiski" miało jakikolwiek wpływ na działanie lusterka. Twoja wypowiedz potraktuje jako wyskok, fallstart. Zastanów się czy masz rację.

Z kolei jeżeli chodzi o to ze w dzień dioda świeci słabiej jak w nocy to to nie tyczy się mojego przypadku, tu raz dioda świeci a raz nie co widać na zdjęciach, a jak tam z kompasem, co potrzeba?

Kolego zastanów się jak ma działać Ci lustro skoro sam napisałeś, że podłączyłeś je pod włącznik świateł (pewnie pod podświetlenia stąd te cyrki). Wiadomo na jakiej zadadzie jest realizowana regulacja podświetlenia, (czujnik światła w zegarach zmienia jasność przycisków w zależności od natężenia światła). Kolega jasno napisał Ci, że lustro potrzebuje stałego plusa i minusa.

Podświetlenie przycisku w lusterku jest zależne tylko i wyłączenie od natężenia oświetlenia jakie widzi czujnik światła, robi się ciemniej przycisk zapala sie i już, nic tym z zewnątrz nie steruje.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przerobisz mocowanie to podejdzie ,ale będzie dziłaać tylko fotochrom chyba ,że przerobisz mce z b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Próbował ktoś podłączyć lusterko z B6 pod MCE z B7? Chodzi mi dokładnie o działanie CLH. Mam w B7 lusterko z B6 i fotochrom działa ale zastanawiam się czy jest sens w ogóle ciągnąć kable pod CLH bo podobno lusterko z B6 nie zagada z MCE z B7 i CLH nie będzie działało.

Dodam tylko, że PINy do lampki podsufitki, które trzeba dołożyć to 000 979 009 E

Ja miałem z Allegro i pasowały idealnie.

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ostatnio kupiłem/założyłem fotochrom zewnętrzny (b7 bez ramek) i mam jedno pytanko, wkłady które przyjechały są w różnych odcieniach, lewy jest taki złotawy a prawy normalny bezbarwny, wie ktoś może z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję po południu, uszkodzony nie wiem jest równomierny no i się sciemnia

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Zdjęcie średnio wyszło więc wklejam z przed instalacji

https://www.dropbox.com/s/yj2wzui3qluduza/2015-07-21%2014.53.39.jpg?dl=0

Edytowane przez sgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła poza tym że są fotochromami miały również różne odcienie ja np. szukam niebieskiego prawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje numer katalogowy tej zaślepki przy lusterku kolor kremowy.

A moze ktoś z was ma ta zaślepkę do lusterka o numerze 4F0857511E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam może laickie pytanie ale zapytam. Chciałbym zamontować w a4 B6 fotochrom. Pytanie czy potrzebuje coś oprócz lusterka z fotochromem? Żadne czujniki zmierzchu, deszczu na chwilę obecną mnie nie interesują. Czy bez tych bajerów da się zamontować fotochrom?

Naprowadźcie mnie na dobrą drogę jeśli myślę źle, potrzebuje podłączyć 3 przewody i wymienić lustro tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...