Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB - wyrzucony olej przez bagnet, problem z obrotami,drganie silnika


Adii_91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Mam problem z moim 1.8T BFB. Mianowicie wracałem z trasy i gdy 30km przed domem stanąłem w korku zauważyłem że obroty były podwyższone 900-1200. Auto jechało normalnie nic innego nie zauważyłem natomiast po dojechaniu na miejsce otworzyłem maskę i zauważyłem luźny bagnet przez, który wyrzuciło olej. Korek od wlewu oleju tak zassany ze nie mogłem go ściągnąć jak już był odkręcony. Dzięki pomocy forum stwierdziłem ze odma lub zaworek jednokierunkowy skrzyni korbowej. Zamówiłem zaworek z ASO, wymieniony sprawdzam korek i ładnie podskakiwał więc byłem zadowolony ale do momentu jak znowu stanąłem na światłach i wyczułem dziwne drganie silnika. Kupiłem jakiś czas temu świece i to był odpowiedzi czas na ich wymianę ponieważ brałem to też pod uwagę. Świece wymienione problem jest dalej. Spec od 1.8T nie miał akurat więcej czasu na diagnozę ale jak podłączył kompa wyskoczyło 9 błędów.. Z tego co widziałem problem był z cylindrami głównie z 3 gdzie tam wariowały cyferki. Usunięcie nic nie dało wchodził w tryb awaryjny. 

Dodam że nie wiem jak z mocą ponieważ nie pałuję auta nie wiedząc co mu dolega przemieszczam się jedynie w okół komina w emeryckim tempie. 

Czy ktoś miał podobne problemy? 

Mam nadzieję że to nie głowica.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...