Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP uszkodzonego silnika BLB na BKD


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy proszę o pomoc, jutro muszę dać znać do serwisu co robimy dalej...

od początku

w moim a4b7 BLB po jego rozebraniu:

przytarta panewka wału

przytarte panewki na wałku w głowicy

mocno przytarty tłok nr 4 i tuleja w której pracuje

Wycena robocizny (sama robota podwykonawców tj szlif wału, honowanie plus ta tuleja chyba do wymiany czy jakoś tak, robota całej głowicy do tego części około 3500zł) nie liczę kasy dla serwisu( nie  aso) bo swoje muszą wziąć wiadomo

Po zakupie pompa 1.9 już siedziała

1. Czy nie lepiej kupić a mam na oku BKD tylko z golfa 5 anglika z przebiegiem 150 000 mil ? Silnik za 2 tys ewentualnie z wtryskami 3tys( warto dołożyć? w moim przed rozbiórką udało mi się sprawdzić korekty wtrysków 0,8 -0,6 -0,8 0,6 tylko to wiem, ogólnie silnik przez panewkę dzwonił i przerywał przy 1500-2200obr)

2. Silnik jest jeszcze w samochodzie i mam możliwość odpalenia, nie pojedzie bo w tył dostał. Na co w takiej sytuacji mam zwrócić uwagę żeby na minę nie wejść? Myślę że sama możliwość odpalenia to już dużo przy takiej cenie za motor

3. Po przeczytaniu całego tematu rozumiem, że ten BKD podejdzie jeśli dam swoją miskę i pokrywę zaworów ? U mnie siedzi multitronic a w tym golfie manual, czy to nie będzie problemem? Aha i czy moje wtryski ewentualnie podejdą ? Wolę się upewnić

4. eszcze jedno, jak patrzę na te BKD to np. w Sdodzie mają plastikowy kolektor doltowy, ma to dla mnie znaczenie jak będę chciał założyć swój ?

5. BKD były bez wałków czyli to jedna z tych zalet tego silnika? 

 

Z góry dzięki za rzeczowe podpowiedzi :)

 

 

 

 

Edytowane przez gieras1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem pod Radoszycami koło Końskich. pacar serwis znajdziesz na necie. masz tam że 40km ale pewnie taniej niż Kielce mi zaśpiewali 1100 czy 1200 nie pamiętam już. w tym też wymiana oleju w skrzyni, zmiana rozrządu i parę innych rzeczy

do kilku małych rzeczy mógłbym się w tej całej robocie przyczepić ale koniec końcem mogę ich polecić śmiało 

 

Edytowane przez gieras1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz kupione do swapa tylko nie wiem jak przyciac tego smoka bo foty nie pokazuja sie. Czy ktos moze podpowiedziec?

Edytowane przez jedrusa4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 10:55, jedrusa4 napisał:

Wszystko juz kupione do swapa tylko nie wiem jak przyciac tego smoka bo foty nie pokazuja sie. Czy ktos moze podpowiedziec?

z tego co pamiętam to z takiego jak poniżej na taki jak jeszcze niżej, chodzi o długość rurki, chyba że dorwiesz gdzieś po prostu z krótszą żeby nie rzeźbić

 

i gdzie będziesz robił swapa ? ile krzyknęli ? 

 

64ab18664f3a81889c3bacdc9fb6

2b52e0364f048660b417674a3dd6

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą BLB na BKD. Od razu uprzedzam, że nie jestem mechanikiem. Czy jest możliwość przeszczepu całego kompletnego silnika BKD jeżeli osprzęt zostałby z BLB? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swapik z Bwc na Brd wykonany, wszystko chodzi wzorowo, podziękowania dla kolegi Grześka za pomoc. 

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również przymierzam się do swapa na bkd mój blb szarpie nie ma mocy mimo że wymieniłem wtryski pompy egr wszystko asonie umie znaleźć przyczyn, chce wymienić na bkd z całym osprzętem i pytanie czy nie z całym osprzętem podejdzie? Bez dużej żebyś szukam osoby która wykonywała taki zabieg proszę o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...