Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP uszkodzonego silnika BLB na BKD


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie bardzo ciekawa oferta,zwłaszcza że silnik jest kpl.więc zostaną części na sprzedaż po BKD.

ciekawa tylko jak zweryfikować przebieg? bo nalatane to może mieć ładnie już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bardzo ciekawa oferta,zwłaszcza że silnik jest kpl.więc zostaną części na sprzedaż po BKD.

ciekawa tylko jak zweryfikować przebieg? bo nalatane to może mieć ładnie już

ciekawe rok 06 i 26tys , ciekawe tylko ze jak sie szuka samochodu z dieslem z tego rocznika , czy to w DE czy to w polsce to ciezko wylapac cos co by mialo mniej niz 150 tys.Nie wiem czy wiecie ale jakims dziwnym trafem wszystkie silniki diesla na allegro maja maja. max po 40 tys ciekawe bardzo ciekawe , a jak sie pytalem paru magikow o potwierdzenie przebiegu to jakos nie byli w stanie , zgubione dokumenty , u prawie polowy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bardzo ciekawa oferta,zwłaszcza że silnik jest kpl.więc zostaną części na sprzedaż po BKD.

ciekawa tylko jak zweryfikować przebieg? bo nalatane to może mieć ładnie już

ciekawe rok 06 i 26tys , ciekawe tylko ze jak sie szuka samochodu z dieslem z tego rocznika , czy to w DE czy to w polsce to ciezko wylapac cos co by mialo mniej niz 150 tys.Nie wiem czy wiecie ale jakims dziwnym trafem wszystkie silniki diesla na allegro maja maja. max po 40 tys ciekawe bardzo ciekawe , a jak sie pytalem paru magikow o potwierdzenie przebiegu to jakos nie byli w stanie , zgubione dokumenty , u prawie polowy ....

Dokładnie ja też swego czasu dzwoniłem za silnikiem i nikt z allegro nie jest wstanie udokumentować przebiegu :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem szczęście (po 4 miesiącach szukania) trafiłem na wóz anglika, jeszcze z motorem na pokładzie, numerem VIN, nr na silniku, pełną dokumentacją serwisową i facet wystwił fakturę VAT z gwarancją. :banan:

Przeważnie oferowane są silniki bez historii, bez numerów, bez faktury i istne szroty... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troche jak gra w lotto ;( ale kto nie gra ten nie wygrywa :> .Kupiłem pare silników na E-buy UK chyba miałem farta bo hulają :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troche jak gra w lotto ;( ale kto nie gra ten nie wygrywa :> .Kupiłem pare silników na E-buy UK chyba miałem farta bo hulają :good:

Wiesz hulać będą, ale nigdy nie wiesz czy on ma 20tys czy też 200tys, mój ma 300tys i też hula :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem że nie można ustalić faktycznego przebiegu chyba że jeszcze siedzi w komorze silnika :wallbash:

a może jest jeszcze wiadomo czy jest jakieś oznaczenie na silniku z jakiego roku pochodzi? to może byłby jakiś znikomy punkt odniesienia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem że nie można ustalić faktycznego przebiegu chyba że jeszcze siedzi w komorze silnika :wallbash:

a może jest jeszcze wiadomo czy jest jakieś oznaczenie na silniku z jakiego roku pochodzi? to może byłby jakiś znikomy punkt odniesienia :mysli:

Jak jest w komorze to inna bajka. Praktycznie na każdej części masz wybity rocznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się jeszcze zastanawiam.... :mysli: po czym poznać iż jest to silnik bkd jeżeli nie ma nalepki na osłonie rozrządu? czy jest gdzieś na silniku wybity kod jeszcze gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zdjąć miske olejową i ujrzysz taki widok .Z tą różnicą że tutaj jest już smok pompy olejowej od AWX.

6e734c16b56bfaaemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się jeszcze zastanawiam.... :mysli: po czym poznać iż jest to silnik bkd jeżeli nie ma nalepki na osłonie rozrządu? czy jest gdzieś na silniku wybity kod jeszcze gdzieś indziej?

no sam blok ma choc by inny nr. czesci wybity na boku pod kolektorem ssacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się jeszcze zastanawiam.... :mysli: po czym poznać iż jest to silnik bkd jeżeli nie ma nalepki na osłonie rozrządu? czy jest gdzieś na silniku wybity kod jeszcze gdzieś indziej?

no sam blok ma choc by inny nr. części wybity na boku pod kolektorem ssącym

numer czy oznaczenie np. BKD jest pod kolektorem ssącym ?? :mysli:

chodzi mi o to jak się upewnić ( nie rozkręcając dołu )że jest to BKD?

a tak na marginesie >czy jest ktoś kto zmienił napęd pompy łańcuszkowy na zębatkowy razem z wałkami wyrównoważającymi i czy te nowe napędy są wolne od wad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak zrobiłem. udało mi sie dostac cały ten system zębatkowy z wałkami. Przejechałem już ok. 25 tys i jest ok

a o ile możesz zdradzić to napisz ile cię kosztowało, system zębatkowy razem z wałkami wyrównoważającymi + wymiana? ewentualnie napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to kolega mechanik załatwil mi te części. dostał je z silnika na czesci który był z turana 2007 rok. tj zebatka wchodzaca na wał i reszta zebatek. no i pompa z wałkami wyrównywającymi. czyli kapletny system napedzający pompe. Częsci używane wyszły mnie 800 zł. no i 800 zł robocizna. no i olej wymieniłem [br]Dopisany: 04 Luty 2010, 16:08_________________________________________________no i virusik zrobiłem ale lekki i całkiem fajnie sie teraz jeżdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to kolega mechanik załatwil mi te części. dostał je z silnika na czesci który był z turana 2007 rok. tj zebatka wchodzaca na wał i reszta zebatek. no i pompa z wałkami wyrównywającymi. czyli kapletny system napedzający pompe. Częsci używane wyszły mnie 800 zł. no i 800 zł robocizna. no i olej wymieniłem [br]Dopisany: 04 Luty 2010, 16:08_________________________________________________no i virusik zrobiłem ale lekki i całkiem fajnie sie teraz jeżdzi

To teraz już nie rozumie :disgust: tow w bkd też są wałki wyrównoważające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to kolega mechanik załatwil mi te części. dostał je z silnika na czesci który był z turana 2007 rok. tj zebatka wchodzaca na wał i reszta zebatek. no i pompa z wałkami wyrównywającymi. czyli kapletny system napedzający pompe. Częsci używane wyszły mnie 800 zł. no i 800 zł robocizna. no i olej wymieniłem [br]Dopisany: 04 Luty 2010, 16:08_________________________________________________no i virusik zrobiłem ale lekki i całkiem fajnie sie teraz jeżdzi

To teraz już nie rozumie :disgust: tow w bkd też są wałki wyrównoważające?

nie ma ....., i nie ma ich w wslinikach 2.0 TDI smochodow A3 , Golf V , Leon , Octavia bez znaczenia jakie oznaczenie silnika sa za to w autach o klase wyzszych np: Passat ( juz ma walki )

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się .... :wallbash::thumbdown: BLB klęknął przy 173 kkm..., kontrolka oleju się zaświeciła :thumbdown:, silnik został szybko wyłączony i laweta do warsztatu :kwasny:

Nie mogę dostać "pewnego" silnika z BKD :wallbash:, zaczynam się zastanawiać czy nie wymienic dołu na nowe z ASO :mysli:.nie wiem co robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się .... :wallbash::thumbdown: BLB klęknął przy 173 kkm..., kontrolka oleju się zaświeciła :thumbdown:, silnik został szybko wyłączony i laweta do warsztatu :kwasny:

Nie mogę dostać "pewnego" silnika z BKD :wallbash:, zaczynam się zastanawiać czy nie wymienic dołu na nowe z ASO :mysli:.nie wiem co robić :(

nowy dol z ASO???????????? :decayed: weryfikowales cene?

jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się .... :wallbash::thumbdown: BLB klęknął przy 173 kkm..., kontrolka oleju się zaświeciła :thumbdown:, silnik został szybko wyłączony i laweta do warsztatu :kwasny:

Nie mogę dostać "pewnego" silnika z BKD :wallbash:, zaczynam się zastanawiać czy nie wymienic dołu na nowe z ASO :mysli:.nie wiem co robić :(

Poczekaj tydzień czasu. Jak wszystko sprawdzę organoleptycznie to przedstawię zdjęciowy manual jak reanimować padnięte motory 2.0 TDI (pod warunkiem, że się nie zatarły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...