Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik nie pali na zimnym/ciepłym


Wajchowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam dość złożony problem, postaram sie go jak najlepiej wyjasnic. Na początek dodam ze posiadam instalacje gazowa, samochód ma problemy z zapalaniem (po nocy) pali powiedzmy na 2-3 raz natomiast na rozgrzanym silniku (90 stopni) zapali za 5-10 razem, co ciekawe gdy tylko temperatura spadnie w granice 40-80 stopni pali od strzala. Takie są objawy gdy jezdze na lpg, natomiast gdy jeżdże na samej benzynie problem ustępuje. Byłem juz u dwóch mechaników którzy mówili ze to problem z gazem bo mechanicznie jest ok, i u dwóch gaziorzy którzy mówią ze cala instalacja jest sprawna i to kwestia mechaniczna .. Juz nie mam sily. Może ktoś z Was miał taki problem ?

Bardzo licze na Wasza pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wskazania czujnika g62 i czy reduktor nie puszcza gazu podciśnieniem.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor sprawdzany dwukrotnie, co do czujnika postaram się to sprawdzic. A jest możliwosc ze to uszkodzony regulator ciśnienia daje takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie gdy były problemy z porannym odpalaniem okazało sie pompa paliwa konczyła swój żywot,tyle że w 1,8 t ale warto sprawdzić tę opcje.czujnik temperatury cieczy sprawdzić przede wszystkim jak kolega wyżej pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wrócił do tematu gazu- stara ta instalacja? Brzmi jak zużyte/brudne wtryski które losowo nie domykają się i wypuszczają gaz do cylindra przez co go zalewają. Dlatego jest problem z uruchomieniem. Sprawdzisz to dosyć łatwo, w okolicznościach kiedy musiałbyś kręcić x razy silnikiem żeby odpalić, rozpinasz przewód zasilający wtrysków lpg (przy listwie, przy filtrze, gdziekolwiek) - jeśli nie ma w nim ciśnienia to patrz drugie zdanie. Jak wszystko prawidłowo działa to to ciśnienie powinno tam być nawet bo kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja ma 3 lata, jeszcze jest na gwarancji dlatego pojechałem do drugiego nie zależnego mechanika od gazu i stwierdził ze wszystko ok. Ale sprawdze to jak będę mial trochę czasu. Mechanik miesiąc temu wymienił mi, ale wkład pompy a nie cala pompę bo kończyła swój żywot. Dziś jednak przy jeździe na benzynie miał rano problem z odpaleniem na zimno, myślę ze to chyba jednak czujnik cieczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...