Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to wina modułu komfortu?


Arnem

Rekomendowane odpowiedzi

Część.

 W momencie zakupu samochodu działał jeden pilot i klimatyzacja. Po zakupie postanowiłem wymienić baterię w obu pilotach. Od tego czasu oba niedziałają. Nie mogę ani zamknąć ani otworzyć samochodu z pilota. Sprawdziłem baterię, zmieniłem na inne i dalej nic. Centralny zamek dziala. Pomyślałem, że rozkodowały się piloty i próbowałem je zaprogramować ponownie na wszystkie sposoby. Dziś jadąc do pracy pomimo zapięcia pasów wyświetlało mi na desce, że nie mam pasów zapiętych a lewa strona koloryzacji zacięła mi się na gorącym powietrzu. Byłem u mechanika i wyświetla mi, że klapka od klimy się zacięła lub brak napięcia. Czytałem trochę w necie, że takie objawy daje ten nieszczęsny moduł komfortu. Jak myślicie to może być to czy coś innego? 

 

PS. Być może kontrolka pasów świeciła mi się ponieważ miałem plecak na siedzeniu.

Edytowane przez Arnem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakie sposoby próbowałeś zakodować kluczyki??

jaki był dokładny błąd klapek od klimy??

Moduł komfortu nie ma raczej nic wspólnego z klimą i klapami - za to odpowiada moduł w panelu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie jakie znalazłem i w książce i na YT i nadal nic. Dioda od kluczyków świeci na czerwono podczas przyciskania. Niestety nie  pamiętam dokładnego kodu błędu od klimy znajomy podłączył jakieś urządzenie, wyskoczył mu ten błąd. Skasował go ale to nic nie dało bo klima dalej jest zacięta i błąd znów wyskoczył. Na pewno było tam wpisane, że lewa klapa od klimatyzacji jest zablokowana bądź brak zasilania. Ale pozostałe części klimy działają i prawa i grzanie nóg, szyby. Tylko lewa się zablokowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś zakodować piloty za pomocą VCDS'a?? co do klapy to by trzeba zrobić testy poprzez VCDS'a i wykonać nastawy podstawowe klap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na tym kompletnie, nie wiem nawet co to jest VCDS

W necie znalazłem, że ten kod ma nr 716. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS to program do diagnostyki aut z grupy VAG.

co do błędu:

 

co do potencjometrów o których piszą w powyższym temacie to można je kupić np. na allegro, ja kupowałem je na tej aukcji (niestety już zakończona):

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - KOMPLET 5szt. !!!! Potencjometr klimy PIHER 4.7k (8932655000). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oba problemy to mogą być dwie zupełnie inne rzeczy. Ciekawe o co chodzi z tymi pilotami. Jeden nie działał od samego początku ale myślałem, że bateria kiepska. A drugi przestał działać jak wymieniłem w nim baterię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to są dwie odrębne sprawy

Co do pilotów to trzeba się podłączyć kompem pod moduł komfortu i przebrnąć przez tą procedurę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to dzięki za pomoc. Z uwagi na to, że nie mam ani sprzętu ani wiedzy podjadę do elektryka. Dobrze wiedzieć, że to nie moduł jest do wymiany. Mam nadzieję, że nie będzie to nic bardzo drogiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypisanie pilotów do modułu komfortu zajmuje może 3 minuty jak robisz to po raz pierwszy

lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby podjechać na lokalnego spota, każdy kto ma VCDS'a ci to ogranie

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny spot tzn. co to? Wybaczcie nie ogarniam tych wszystkich skrótów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny spot, to inaczej mówiąc takie spotkanie w umówionym miejscu o konkretnej porze w celu podglądania samochodów, pogadania itp. itd. poszukaj na forum jest dedykowany dział, poszukaj wątek dotyczący Twojej okolicy, a ktoś zapewne odpisze i pomoże z vcds'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz tym autem jeździć dłużej to warto kupić sobie taki kabel i wszystko robić samemu

Więcej możesz znaleźć tu:

https://a4-klub.pl/topic/340884-interfejsy-do-diagnostyki-a4-b6-b7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z tymi klapkami klimy obejrzyj sobie to, mają też na kanale jak wymienić silniczek, gdyby się okazało, że to jego wina:

https://www.youtube.com/watch?v=gMOGfbbi-7o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...