Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Może nie odpowiednie forum ale zapytam


Eszek322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie mam problem typu wczoraj zakupiłem samochód sprzedający poinformował mnie o uszkodzeniu boku całego samochodu i również o kilku jego drobnych defektach ale nie poinformował mnie o malowanym dachu i przyczynie malowania czy jest to swego rodzaju jakaś wada ukryta czy mogę w jakiś sposób samochód oddać? Będę w tej chwili 3 właścicielem w Polsce A ogólnie 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że dach mogli lakierować jeszcze na etapie sprzedaży od dealera? Nic nikomu nie udowodnisz. Jak jest dobrze zrobione to jeździj i bądź zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak namówisz sprzedającego to możesz oddać. Jednakże według mnie nie ma podstaw, bo w żaden sposób nie udowodnisz, że on celowo zataił robiony dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszelkie wady jeżeli jeszcze się pojawia w samochodzie mogły być wynikiem użytkowania samochodu przez kilku właścicieli i osoba która mi ten samochód sprzedała mogła O tym nie wiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.
W takich sytuacjach pomyśl sam jak to działa. Postaw sobie pytanie w jaki sposób udowodniłbyś w sądzie, że ktoś zrobił to, czy tamto, bo nie chodzi o to czy ktoś jest winien tylko czy jesteś w stanie to udowodnić. Tak to działa.

Nawet jakbyś kupił auto i na drugi dzień padł by ci silnik - np. pękł by blok -  to jak byś udowodnił, że nie zachciało ci się np. na zimnym aucie silniku skatować auta?

Edytowane przez Emejcz
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli auto było powypadkowe A on mi tylko powiedział o uszkodzony boku?

Edytowane przez Eszek322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bezpośrednio ciebie dotyczy, ale warto poczytać i się zastanowić... 

 

WWW.AUTO-SWIAT.PL

Sprzedawca 6-letniego Opla czuje się pokrzywdzony, ponieważ trzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dachu jest szpachla?
Kupiłeś auto od osoby prywatnej czy komisu?
Jaka jest treść umowy ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na umowie jest zawarte coś w stylu "sprzedający oświadcza, że samochód nie posiada wad ukrytych" bądź kupiłeś od komisu to jeszcze coś można ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 20:00, Emejcz napisał:

Oczywiście.
W takich sytuacjach pomyśl sam jak to działa. Postaw sobie pytanie w jaki sposób udowodniłbyś w sądzie, że ktoś zrobił to, czy tamto, bo nie chodzi o to czy ktoś jest winien tylko czy jesteś w stanie to udowodnić. Tak to działa.

Dokładnie.

Dziś trzeba uzbroić się w porządną elektronikę i testery lakieru.

Jak to mówią, "widziały gały co brały".

Szczególnie jak auto jest więcej jak po pierwszym właścicielu.

Niestety ale nie stać jeszcze szarego człowieka na nówkę sztukę z salonu więc trzeba się dobrze przyjrzeć przed zakupem.

Poprzedni właściciel nie wie co robił jego poprzednik który odkupił od kogoś to auto w nieznanym stanie.

Albo się bierze takie auto albo dopuszcza.

Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, muniek32 napisał:

Jeśli na umowie jest zawarte coś w stylu "sprzedający oświadcza, że samochód nie posiada wad ukrytych" bądź kupiłeś od komisu to jeszcze coś można ugrać.

Skąd to bierzesz? Mówisz tak, bo ci się wydaje, czy siedzisz w naszym wymiarze sprawiedliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak interpretujesz wadę ukrytą. Z osoba prywatną jest trochę trudniej, lecz z komisem trochę inaczej. Komis nie może sprzedać auta z wadą i masz prawo do zwrotu auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...