Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 2.0TDI - pali i zaraz gaśnie


domin47

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 
Mam problem z audi a4 b7 wersja 170km. Myłem ostatnio silnik, zaraz po umyciu odpaliłem samochód żeby odparowało, chodził z 10-15 minut i nagle zgasł jak chciałem zapalić to odpalał i od razu gasł lub wcale nie palił. Zapaliła się kontrolka świecy i check engine. Byłem u mechanika który podejrzewał że nalało się coś do komputera jak podniósł go do góry to kontrolki zgasły, niby coś naprawił. Palił, chodził normalnie przejechałem 300m zaczęła migać kontrolka świecy zgasł w trakcie jazdy i dalej to samo. Patrzyłem do komputera i  nie wygląda na zalany.
 

Edytowane przez domin47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś dostała się woda, i jest problem :decayed:

Po sprawdzeniu błędów może będzie łatwiej go zlokalizować.

A tak a propos, dwanaście lat jeżdżę swoją i do głowy mi nigdy nie przyszło by myć silnik lub cokolwiek w komorze silnikowej :P.

Mycie wodą ( a myjką ciśnieniową w szczególności ) motorówki to proszenie się o kłopoty :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 08:58, piotrsob1 napisał:

Gdzieś dostała się woda, i jest problem :decayed:

Po sprawdzeniu błędów może będzie łatwiej go zlokalizować.

A tak a propos, dwanaście lat jeżdżę swoją i do głowy mi nigdy nie przyszło by myć silnik lub cokolwiek w komorze silnikowej :P.

Mycie wodą ( a myjką ciśnieniową w szczególności ) motorówki to proszenie się o kłopoty :naughty:

Trzech mechaników mówiło ze dziwne ze się cos się od mycia stalo tym bardziej w dieselu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy żeby woda do kostki czujnika położenia wału się dostała i robi zwarcie i czujnik podaje kosmiczne wartości. Trzeba podpiąć pod komputer i zobaczyc jakie błędy wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, domin47 napisał:

Trzech mechaników mówiło ze dziwne ze się cos się od mycia stalo tym bardziej w dieselu

Wcale nie trzeba myć silnika w B6/B7 by zrobić sobie problem, wystarczą zatkane odpływy z podszybia i zwykłe mycie nadwozia na myjce by pojawiły się problemy związane z zalaną elektryką :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrsob1 napisał:

Wcale nie trzeba myć silnika w B6/B7 by zrobić sobie problem, wystarczą zatkane odpływy z podszybia i zwykłe mycie nadwozia na myjce by pojawiły się problemy związane z zalaną elektryką :naughty:

No niestety z tego słyną te modele. Ale skoro mechanik miał ECU w ręku i twierdził, że nie zalany to miej nadzieje, żeby się nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u diagnosty

Podpial przy mnie komputer cos posprawdzał i powiedział ze wie co robic 

Dzisiaj miał się grzebać przy nim i nagle jest dobrze wszystko samo ustało 

Powiedział ze mozliwa jest uszkodzona wiązka elektryczna może być gdzieś nawet przetarty jeden kabel

samochod mam od 2 tygodni i dodam ze ma czujnik antykunom i się zastanawiam czy nie został założony po tym jak może miała już taki incydent

moze rzeczywiście była gdzieś woda i wyparowała 

zobaczymy jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał:

No niestety z tego słyną te modele. Ale skoro mechanik miał ECU w ręku i twierdził, że nie zalany to miej nadzieje, żeby się nie mylił.

Akurat samo ECU nie jest tak podatne na zalanie jak kostki połączeniowe wiązek znajdujące się poniżej obudowy kompa ( nad nogami kierowcy ).

Jeżeli ECU melduje o nieprawidłowym działaniu pedału gazu zaraz po myciu to można być tego niemalże pewnym :D:hi:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony wyświetlacz .

Da się z takim żyć ( nie ma wpływu na bezpieczeństwo jazdy :decayed: ), ale jak musi być sprawny to trzeba wymienić :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...