Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio android problem


Michux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam taki problem posiadam radio chińskie android i nie zapisuję mi ustawień radia. Po wyjeciu kluczyka wszystko się resetuje. Wiem że niby trzeba zamienić kabel żółty z czerwonym,ale tak jak sprawdzałem miernikiem to wydaję mi się że mam wszystko ok podłączone. Żółty to zasilanie od aku,a czerwony idzie do can busa. Może ktoś się zna na tym i powie mi co może być nie tak z tym,i dlaczego nie zapisuję mi ustawień radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakie radio, najlepiej naklejkę z pinoutem i kostki co i jak masz podłączone, będzie łatwiej dojść co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTOLAND84.PL

Radio Nawigacja Audi A4 B6 B7 Android 16GB w kategorii Audi / Stacje...

 

 

Ogólnie mam taki rodzaj radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiele ta strona mówi, daj foto z pinoutem i kostek jak to masz podłączone. Bez tego ciężko będzie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie narazie nie mam jak zrobić i to jest ten problem. Ogólnie jak miernikiem sprawdzałem to wychodzi mi że mam wszystko ok po żółty kabelek jest podłączony pod aku i powinna trzymać pamięć,chyba że coś zle robię bo nie znam się aż tak na tym :-) Zastanawiam się czy nie przemienić tych kabelkow co wszyscy piszą żółty z czerwonym,tylko że u mnie jest tak że czerwony mam taki cienki i idzie do can busa i nie wiem czy czegoś nie zepsuje jak tak zrobię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcie ostatnio zrobiłem jak miałem to wybebeszone,tylko słabo widać trochę co i jak.

Capture+_2020-09-19-10-39-26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem parę nowych może lepiej będzie widać.

20200919_110259_HDR.jpg

20200919_110250_HDR.jpg

20200919_110144_HDR.jpg

20200919_110135_HDR.jpg

20200919_112044_HDR.jpg

Edytowane przez Michux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 16 w radiu (wtyczka power) opisany jako BATT połącz z oryginalnym kablem czerwonym z niebieskim paskiem (ten gruby) w kostce quadlock, a pin 18 opisany jako ACC dajesz do bramki can pod sygnał ACC. Nie wiem jak masz tam opisane, wg opisu radio powinno grać i być ok. Może gdzieś jeszcze jakieś ustawienia w radiu musisz posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żółty tak jest,a pin 18 acc czerwony widzę że jest zmostkowany z czarnym i idzie do can obok żółtego. Od tego czerwonego jest też razem podłączone wyjście na kamerkę. Zastanawiam się czy w can nie zamienić tego żółtego z czarnym może to coś da. Ogólnie w ustawieniach wszystko przeglądałem i co nie ustawie to po wyjęciu kluczyka się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dokładnej bramce CAN musisz zlokalizować który kabelek to jest +12v po stacyjce czyli ACC, jak dobrze podłączysz to powinno działać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli wychodzi na to że w can ten żółty z czrnym muszę zamienić,tylko on jest zmostkowany jeszcze z innym,ogólnie jak coś źle podłącze to nie wybuchnie mi radio :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem te kabelki i teraz mam tak że radio zapamiętuje stację,ale nie włącza się kluczykiem i nie wyłącza jak wyciągnę kluczyk. To trochę lipa bo pewnie będzie teraz aku rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...