Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bardzo słabo świecące reflektory


kubab5

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki sam problem - słabe światła. A że dużo jeżdżę w nocy i mam fisia na punkcie jak najlepszej widoczności, kupiłem na forum Całe bebechy z B8 polift, czyli odbłyśnik ze stelażem i soczewką, do tego adaptery, żeby to zamontować w reflektorze B6, i to wszystko. Całość była P&P, elegancko wszystko pasowało. Chwila zabawy, ale do wszystkiego jest dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dayd_4 napisał:

Miałem taki sam problem - słabe światła. A że dużo jeżdżę w nocy i mam fisia na punkcie jak najlepszej widoczności, kupiłem na forum Całe bebechy z B8 polift, czyli odbłyśnik ze stelażem i soczewką, do tego adaptery, żeby to zamontować w reflektorze B6, i to wszystko. Całość była P&P, elegancko wszystko pasowało. Chwila zabawy, ale do wszystkiego jest dostęp.

Ale montowałeś w lampie Bi-xenon bo do xenona czy zwykłych H7 (taka sama obudowa co Xenon) nie zmieści się? Do bixow jak najbardziej b8fl albo Evox-R i wtedy światła robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MaTeo85 napisał:

Ale montowałeś w lampie Bi-xenon bo do xenona czy zwykłych H7 (taka sama obudowa co Xenon) nie zmieści się? Do bixow jak najbardziej b8fl albo Evox-R i wtedy światła robią robotę.

Montowałem w lampie Bixenon ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Ale montowałeś w lampie Bi-xenon bo do xenona czy zwykłych H7 (taka sama obudowa co Xenon) nie zmieści się? Do bixow jak najbardziej b8fl albo Evox-R i wtedy światła robią robotę.

W xenonie/h7 tez się zmieści projektor bosch al ,ale trzeba rozklejać lampę i ciąć plastiki wewnątrz więc nie ma sensu bo za dużo rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 10:53, dayd_4 napisał:

Żarniki to D1S Bosma

Może, ktoś potwierdzić, że w a4 z 2003 roku po lifcie z xenonami swiateł mijania tylko jest D1S żarnik? :D 
W paru miejscach czytałem, że swiatłą krótkie to D2R dlatego pytam.

Edytowane przez kubab5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kubab5 napisał:

Może, ktoś potwierdzić, że w a4 z 2003 roku po lifcie z xenonami swiateł mijania tylko jest D1S żarnik? :D 
W paru miejscach czytałem, że swiatłą krótkie to D2R dlatego pytam.

Nie było d2r w a4b6 było d2s na początku produkcji. Od początku 2002r szły juz d1s wyłącznie do xenonów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki przeznacza się tak jak stanowi ostatnia litera w oznaczeniu...D2R to odbłyśniki, a D2S to soczewki
Tak jak pisze @pila24, w naszych B6 były D1S bo w tym modelu fabrycznie był tylko jeden odzaj reflektorów, soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś byłby tak miły i wrzucił zdjęcie odbłyśnika do D1S? Bo widzę, że na allegro są dwa typy i już zwątpiłem, który pasuje do D1S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny bo soczewka jest inna, a soczewka z odbłyśnikiem tworzy jedną całość (skupienie światła itd.) do tego właśnie funkcja lampy w xenonie nie ma przesłony bo za długie odpowiada żarówka H7, w Bixie jak nazwa mówi mamy zarówno mijania jak i drogowe więc potrzebna przesłona ruchoma która decyduje jakie/ile światła pada na soczewkę.

I chyba różnią się też wielkością w bix 3 cale, a w zwykłym chyba 2,5 cala jak dobrze pamiętam. (Chyba że mylę ze zwykłymi H7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...