Skocz do zawartości
IGNOROWANY

słabe hamowanie


sky2k

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem, 6000 km wymienione tarcze oz gładkie, klocki ferodo premier (320/288) b7 avant, na początku wszystko było fajnie ładnie, uważałem na początku żeby nie przegrzać tarcz,

ale ostatnio przy hamowaniu z dużych prędkości 200km/h strasznie zaczynają bić hamulce i powiedziałbym że bardziej hamuje mnie opór powietrza niż same hamulce, natomiast przy prędkościach 120 wszystko jest git... (nic nie bije i hamuje elegancko)

na tarczach i klockach nie widać sladu zużycia... w czym może być problem ?? klocki za słabe i za bardzo się nagrzewają czy jaki czort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko było zrobione prima sort, jak już pisałem na początku nie było tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakuziom napisał:

Miałem to samo na tarczach zimmerman. Takie części robią...

Ja  mam 'dziurawe' Zimmermanny z przodu na 320 i po 8 tys , od założenia zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dekiel 13 napisał:

Ja  mam 'dziurawe' Zimmermanny z przodu na 320 i po 8 tys , od założenia zero problemów.

Ja miałem gładkie 312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sky2k napisał:

mam taki problem, 6000 km wymienione tarcze oz gładkie, klocki ferodo premier (320/288) b7 avant, na początku wszystko było fajnie ładnie, uważałem na początku żeby nie przegrzać tarcz,

ale ostatnio przy hamowaniu z dużych prędkości 200km/h strasznie zaczynają bić hamulce i powiedziałbym że bardziej hamuje mnie opór powietrza niż same hamulce, natomiast przy prędkościach 120 wszystko jest git... (nic nie bije i hamuje elegancko)

na tarczach i klockach nie widać sladu zużycia... w czym może być problem ?? klocki za słabe i za bardzo się nagrzewają czy jaki czort

Byl robiony pomiar piast ?

Czym byly czyszczone piasty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem przy tarczach 320 - na początku wszystko było ok, po około pół roku zaczęły bić przy hamowaniu z wyższych prędkości (być może zgrzałem je na autostradzie w deszczowy dzień). Po pomiarach wyszło, że jedna tarcza ma bicie 0,09mm, druga 0,06mm - oddałem tarcze do przetoczenia i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za szybko zaczęliście ostro hamować na nowych tarczach,ja zrobiłem ok 20tyś  i nic takiego się nie dzieje ,tarcze przód tył oz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...