Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań ogólnych a4b7


Arnem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Nie chcę zakładać kilku tematów w różnych działach, więc jeśli pozwolicie zadam je w tym temacie. Na wstępie posiadam AUDI a4 b7 2005r benzyna 2.0. Samochód posiadam od tygodnia i powoli się z nim zapoznaję. 

1. Jak sprawdzić jakie funkcje ma wyświetlacz panelu głównego i jak je włączyć? Niby znalazłem w opcjach, że mam te 6 podstawowych ale nie wiem jak je włączyć. Wchodzę w zakładkę system computer 1 zaznaczam wszystkie opcje i na panelu wyświetla mi się tylko liczba przejechanych km ale chyba od daty wyjęcia akumulatora bo pokazuje ponad 200 km. Te funkcje podczas jazdy się zmieniają czy wyświetla się jedna? Np. gdy zaznaczę wszystkie 6  to która będzie się wyświetlała?

2. Mam dwie opcje computer 1 i 2. Czytałem w książce serwisowej, że 1 resetuje się po 2h a 2 to naliczanie ciągłe. Jeszcze tą 2 to jakoś włączyłem ale 1 ani razu. 

3. Czy to prawda, że nie mogę w tym samochodzie tak po prostu wymienić akumulatora ale muszę go "zaprogramować"? 

4. Jak sprawdzić czy samochód ma jakieś dodatkowe bajery jak np. grzane fotele, czujniki ciśnienia w kołach itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest napisane w ksiażce instrukcja obsługi. 

W B7 wymiana akumulatora odbywa się bez konieczności przyuczania. Wymieniasz i tyle. Po wymianie świeca sie tylko kontrolki na blacie ABS/ESP które gasną po jeździe próbnej gdy czujnik skrętu zapamięta pozycje. 

Gdy kupuje telewizor zaglądam w instrukcję obsługi a nie pytam na forum jak program zmienić. Bez przesady kolego. Wiecej czasu straciłeś na pisaniu tego niż do instrukcji okiem rzucić. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na manetce masz przyciski góra - dół, przełączasz nimi jaki parametr ma się wyświetlać. Pod spodem manetki jest przycisk, którym resetujesz ale też wywołujesz menu. W menu można wybrać jaki zestaw ma być dostępny w dla opcji 1 i opcji 2. Po wymianie akumulatora trzeba zaprogramować a raczej przypisać ponownie pilot kluczyka do centralnego zamka. Jest to czynność prosta trwa 10 sekund. Po za tym nic się nie dzieje. Jeśli chcesz sprawdzić co posiada twoje audi to wrzuć VIN do tematu https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-audi-wyposażenie-naszych-aut/ po rozkodowaniu numeru VIN będziesz wiedział wszystko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi to priorytet.

Potem poczytać tematy na forum, zapoznać się z działami, przeważnie tymi przyklejonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam instrukcji obsługi. Czytałem jedynie tą wrzuconą na forum ale jest w niej napisane, "jeśli samochód posiada". 

Dlaczego jak odpalam samochód to zamiast np. spalania wyświetla mi się od razu informacja, że nie mam DVD w nawigacji? Muszę wcisnąć reset a następnie wyjść z opcji, żeby na wyświetlaczu zaczął pojawiać się ekran spalania, temp i radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz płyty w nawigacji a auto potrzebuje ta płyte mieć jeżeli masz nawigacje bo FIS wyświetla nazwy ulicy na której sie znajdujesz nawet jeżeli nawigacja nie jest uruchomiona. Nawi pracuje cały czas w tle. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie niemiecka płytę. Tylko, że jak ja włożę to i tak w pierwszej kolejności pojawia mi się ten ekran od nawigacji a nie od spalania i reszty. Da się to jakoś szybciej przełączyć albo ustawić aby na start wyświetlało się od razu to co chce ustawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz coś takiego jak na zdjęciu to jest to RNS-E. Na dolnej krawedzi masz przyciski z opisanymi trybami pracy. Być może masz przełączony na tryb navi dlatego startuje z nawigacji. Naciśnij na radio lub CD/TV w zależności od tego co chcesz słuchać. 

W dolnym linku masz instrukcję obsługi RNS-E

http://fotowrzut.pl/0HUU5PV052/1

20200922_090007.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką, ja mam włączone CD/TV żeby mi z kart grało. I faktycznie na dole wyświetla mi brak płyty a u góry jaka muzyka gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę płytę do napędu i nadal nie wyświetla mi spalania.

Ogólnie ustawione mam to tak, na górze tyt piosenki, po środku temperatura zewnętrzna, na dole spalanie. I po uruchomieniu chciałbym to widzieć. A mi po uruchomieniu od razu włącza się nawigacja na dole i tyt u góry. Po środku wyświetla się kierunek typu N S W E. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arnem napisał:

Wrzucę płytę do napędu i nadal nie wyświetla mi spalania.

Ogólnie ustawione mam to tak, na górze tyt piosenki, po środku temperatura zewnętrzna, na dole spalanie. I po uruchomieniu chciałbym to widzieć. A mi po uruchomieniu od razu włącza się nawigacja na dole i tyt u góry. Po środku wyświetla się kierunek typu N S W E. 

Jak masz włączona navi to wciśnij settings,odszukaj pozycje kompas i ja odhacz. Wówczas zniknie to powiadomienie na fisie

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej książce co przesłałeś, znalazłem też opcje, że nawigację można wyłączyć ręcznie aby ona nie uruchamiała się automatycznie po odpaleniu. Muszę po robocie sprawdzić. Dzięki za pomoc i tą książkę obsługi może mi to trochę rozjaśni sterowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że deaktywując kompas nie bedzie wyświetlało na FISie nazwy ulicy (w innych trybach po za nawigacją). Ja uważam tą funkcję za dość pomocną bo bez konieczności przełączania w tryb nawigacji zawsze masz informacje na FISie gdzie aktualnie sie znajdujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam i tak niemiecką płytę. Gdybym kupił polską z polskimi mapami to zmieni się też lektor? 

A da się to ustawić tak aby jednocześnie wyświetlanie mi spalanie, ulice i np. radio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale płyta z tego co wiem to Europa i PL też w tym jest. Żeby mieć polskie menu i navi po polsku należy softa wgrać. Sama mapa nie wystarczy. Zobacz tu:

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostanę przy ang. Tylko muszę po robocie pokombinować z tymi opcjami na wyświetlaczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Tyle że deaktywując kompas nie bedzie wyświetlało na FISie nazwy ulicy (w innych trybach po za nawigacją). Ja uważam tą funkcję za dość pomocną bo bez konieczności przełączania w tryb nawigacji zawsze masz informacje na FISie gdzie aktualnie sie znajdujesz. 

Mnie nerwi to iż włącza się od razu na pierwszym planie po włączeniu stacyjki. Gdyby się włączało np: na 3cim poziomie to było by ok. A tak na dzień dobry ukrywa ważniejsze informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...