Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenony skretne czy nie?


sebinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Jestem świeżym posiadaczem audi a4 b8 przed lift 2008r z xenonami.

Zwracam się z prośba o pomoc w ustaleniu czy moje audi jest wyposażone w xenony skrętne.

Po zdemontowaniu reflektorów do czyszczenia trafiłem na moduły pod reflektorami z nr: 8k0 941 329

Reflektory posiadają numery: 8K0941003G oraz 8K0941004G

I teraz tak, po odpaleniu samochodu jest wykonywany test góra/dół bez prawo lewo, po podpięciu  vaga nie ma błędów w oświetlaniu xenonow.

Dziękuje  góry za pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie działa skręcanie, nie działa test przy odpalaniu. Pytanie jest takie czy przy moim wyposażoniu powinno? Dlatego podałem nunery reflektorow oraz tego modułu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie masz z reflektorem skrętnym i sterownikiem świateł kierowanych. Więc powinno działać skręcanie. Tylko nie będzie to funkcjonować na postoju a jedynie w czasie jazdy. Na postoju natomiast powinien działać efekt samodiagnostyki podczas uruchomienia. Wtedy reflektory powinny wykonać szybki ruch w pionie i poziomie. Jeśli ta funkcja nie działa, oznacza to, że część systemu nie funkcjonuje. Nie koniecznie musi być wtedy błąd w VAGu. Nie wiadomo jak to jest zakodowane. Być może błędy znajdą się dopiero po właściwym kodowaniu. Nie jeden raz tak miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej prędkości już skręcanie powinno działać? A jeżeli to nie działa to od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich prędkościach już działa 20-30 km/h, do 120 km/h chyba. Warunkiem jest ustawienie włącznika świateł w pozycji Auto. Tylko wtedy działa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

Jeszcze sprawdzę vcds taką procedura znaleziona na forum:

55 - Xenon Range

Security Acess - 61378 „Ok”

04 - Basic Settings

Grupa 001 i naciskam On/Off/Next

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kalibrowanie samopoziomu. By ustawić w pozycję zero i wyregulować ustawienie świateł. Nic tam nie grzeb. Sprawdz na pozycji "Auto" i tyle. Test samopoziomowania odbywa sie przy rozruchu silnika a nie jak niektórzy myślą po włączeniu świateł (dlatego piszą, że nie wykonuje testu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u  mnie po odpaleniu jest tylko wykonywany ruch góra/ dół, nie ma do wewnątrz i zewnątrz tak jak tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zobacz na wlepce w bagażniku albo na takiej samej wlepce na pierwszej stronie w książce serwisowej czy masz tam kod wyposażenia 8Q5 odpowiadający za skrętne bixy. Jak go nie masz to ktoś włożył skrętne lampy ale sterownik 55 nie jest do skrętnych i tego nie obsługuje. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3 kolumnie 5 wiersz jest wybite 8Q5

Nie jestem pewny czy z tym auto sprawdzałem, po sprawdzam wszystko na spokojnie i dam znać

Edytowane przez sebinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje, wszystko działa na auto i powyżej 15km/h

Dziękuję wszystkim za pomoc:thumbup1:

temat do zamknięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sako11 napisał:

Jeśli mam kod 8eh to też nie są skrętne ?? 

Skrętne rynek US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...