Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlacz od przebiegu


kamilok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zdejmowałem zegary i podczas ponownego montażu odpadły 2 gumki z ekranu przebiegu. Teraz jak przykładam ekran do ledow na płycie nie wyświetla się przebieg natomiast wcześniej jak jeszcze gumki się trzymały normalnie po przyłożeniu pojawiał się przebieg. Ktoś wie co mogę zrobić lub jak przymocować te gumki? Auto z rocznika 97

IMG_20200922_231605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki są tylko dociśnięte lekko i stykają się z wyświetlaczem. Czasami trzeba je przesunąć lekko w prawo lub lewo by trafiły w odpowiednie miejsce na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pila24 napisał:

Gumki są tylko dociśnięte lekko i stykają się z wyświetlaczem. Czasami trzeba je przesunąć lekko w prawo lub lewo by trafiły w odpowiednie miejsce na wyświetlaczu.

Jak taka gumkę docisne to ona będzie się trzymała? Bo jeśli chodzi o obudowę to wycięcie jest za duże i jedna gumka po prostu wylatuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak musi się trzymać , może za słabo blaszki dociskające zagiąłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To metalowe obudowy wsadzić trzeba do końca,i tak jak banan pisze zatrzaski zablokować poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki od jednej strony często są odkształcone wzorem padów z PCB, które są znacznie grubsze niż te metalizowane na wyświetlaczu. Popatrz dokładnie czy tak nie jest i spróbuj przełożyć odwrotnie. Przed tym obydwie powierzchnie warto delikatnie przemyć izopropanolem.  Po złożeniu, tak jak Koledzy wcześniej podpowiadali, trzeba całość odpowiednio zacisnąć, tak aby powierzchnie miały zapewniony docisk. Te gumki to elastomerowy konektor typu zebra. Posiada na przemian warstwę przewodzącą i izolatora.

l.jpg

Jeśli na jednym z konektorów nie ma kontaktu z padem od strony płytki lub wyświetlacza to nie będzie wyświetlany segment na wyświetlaczu lub nawet cała cyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko trochę z innej beczki ale też dotyczące zegarów. Co może być nie tak jeśli wskazówka od temperatury płynu chłodniczego w ogóle nie podnosi się? Przejechałem tym autem około 60km i wskazówka jak była tak jest.

I ostatnie pytanko. Czy wyświetlacz FIS trzeba przylutować czy wystarczy to jakoś inaczej połączyć?

IMG_20200928_213340.jpg

Edytowane przez kamilok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...